Bebek Ölümlerini Önleme çalıştayı yapıldı - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Bebek Ölümlerini Önleme çalıştayı yapıldı

Bu haber 12 Temmuz 2016 - 0:15 'de eklendi ve 17 views kez görüntülendi.

Bebek Ölümlerini Önleme çalıştayı yapıldı (1)

Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubesi tarafından ‘Muğla İli Bebek Ölümlerini Önleme Çalıştayı’ yapıldı.

Haber Merkezi

Sağlık Bakanlığı tarafından bebek ölümlerini önlenmesi amacıyla başlatılan çalışmalar programı kapsamında ‘Muğla İli Bebek Ölümlerini Önleme Çalıştayı’ gerçekleştirildi. Çalıştayda ülkemizde önemli bir halk sağlığı sorunu olan bebek ölümlerinin önlenmesine yönelik Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen çeşitli programlar sonucunda Türkiye’de bebek ölüm hızı binde 29’dan 2015 yılında binde 10’a, Muğla’da işe bu oranın binde 7’ye gerilediği açıklandı. Açıklanan ortalamalara göre Muğla, Türkiye ortalamasında en iyi on il arasında yer aldı.

Muğla’da gerçekleşen çalıştayda 2015 yılında meydana gelen bebek ölümlerinin nedenleriyle oluş biçimlerini ayrıntılı olarak değerlendirilirken, bebek ölümlerinin önlenmesine yönelik çalışmaları belirlendi.

Çalıştaya Sağlık Müdürlüğünden ilgili Müdür Yardımcısı, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü, Kamu Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü, Özel Sağlık Hizmetleri, Eczacılık ve Tıbbi Cihaz Şube Müdürü, 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi ve Özel Hastanelerden Yöneticiler, kadın doğum ve çocuk hastalıkları uzmanları, bebek hemşireleri, Tıp Fakültesinden, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD, Kadın Hastalıkları ve Doğum AD, Aile Hekimliği AD ve Halk Sağlığı AD Başkanlarının, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri, Tıbbi Hizmetler Başkanı, Bebek ve Anne Ölümleri Sorumlusu, MSKÜEAH’nden Bebek Ölümleri İl İnceleme Komisyonunda görevli çocuk hastalıkları, yenidoğan ve kadın doğum uzmanı hekimler, Anne Ölümleri İl İnceleme Komisyonunda görevli çocuk hastalıkları ve kadın doğum uzmanı hekimler, Kamu Hastanelerinden çocuk hastalıkları, kadın doğum hastalıkları ve anestezi uzmanları, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürü ve Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi çalışanları,  tüm İlçelerden Toplum Sağlığı Başkanları ve Bebek Ölümleri Proje sorumluları, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Şube Müdürlüğü, Muğla Tabip Odası Başkanı, Aile Hekimleri Derneği Başkanı, Aile Sağlığı Elemanları Derneği Başkanı olmak üzere toplam konusunda uzman 92 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets