Ülkücülüğün Doğuşu - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Ülkücülüğün Doğuşu

Bu haber 23 Haziran 2016 - 0:35 'de eklendi ve 65 views kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğlu
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

27 Mayıs’tan sonra CHP ile temelli senatörlerin baskısı milleti canından bezdirmişti.

Böyle bir ortamda sokakları kızıla boyayan CHP’ye karşı geniş tabanı olan bir derneğin sesi duyuldu. (Ülkü Ocakları) ne kadar sağ görüşlü varsa onların çocuklarına yeni bir ruh veriliyordu.

Tereddüt geçirdik

1944 yılında milliyetçi ve Turancı diye işkence edilenler arasında Muğlalı Hamdi Şadi Özbek ve Alpaslan Türkeş de vardır. Ne kadar gariptir ve acıdır ki, 27 Mayıs’ta ihtilal yapanlar arasında aynı Albay Türkeş de vardı. 1957’de Muğla’da Milliyetçiler Derneği kurulmuştur. Derneğin Muğla’da kurucuları başta Hamza Şadi Özbek ve arkadaşları arasında bende vardım. Yani ihtilal olunca bizim ekip, Albay’ın adını duyunca çok heyecanlı anlar geçirmişti. İhtilalin sözcüsü Türkeş olunca bizler ve millet sakinleşmişti. Oysa, onlar için Menderes ve iktidarı fazla ilgilendirmiyordu. O tarihteki milliyetçiler Ahmet Tahtakılıç’ın Millet Partisi taraftarı idiler.

MENDERES’İ YAKALADIK SAYIN İNÖNÜ SIHHATTEDİR

Bu söz Cemal Gürsel’e aittir. İhtilalciler toplandı. Aralarına giren milliyetçileri hudut dışında görev vererek rahatladılar. İlk konuşan Alpaslan Türkeş, kardeş kavgasını önlemek, huzuru en kısa zamanda sağlayıp seçime gidilecektir diyordu…

Sonradan öğrendik milliyetçi kesim ihtilalcilere iştirak etme sebebi Ezan’ın tekrar Arapça okunmasının serbest olmasıymış. 1965’de yapılan seçimden sonra sağ taraf seçimi kazandı ama temelli senatörler ve CHP adeta iktidarı engellemek için var gücüyle çalıştılar. Merhum Demirel bu felaketi zararsız hale getirmek için Cumhurbaşkanlarını hep askerden seçmeye çalıştı. Bunlardan Cevdet Sunay çok değerli komutan iken yüce makamın hakkını vermiş ve Adalet Partisi’ni adeta korumuştur. Buna rağmen CHP ve temelli senatörler var güçleri ile terör ürettiler. Sokaklara milliyetçilerin çocukları çıkamaz olmuştur.

Ülkü Ocakları Kuruldu

Milletin nazarında itibar kaybetmiş vaziyette iken Alpaslan Türkeş Ülkü Ocakları’nı kurdu. İktidar partisi olan Adalet Partisi var gücü ile ülkü ocaklarına destek oldu. Sokaklarda onlara musallat olan sol teröre karşı yetişen Müslüman aile çocukları, sokakta onlarla savaşa zorlandılar. Çok şehit verildi. 1980 öncesi günde 25 gibi ölen gençler olmuştur. İşte bu asil kanı taşıyan gençlik bir yandan siyasi partiye dönüştü. Gördük ki, MHP’de yönetim kadrosu, Ülkücülük içinde yetişmemişler veya siyaseti bilmiyorlar.

652 Delege yeni oluşumu destek oldu

MHP’nin yekün bin kusur delegenin 652’si kazan kaldırıyor.  Kim önler bunları? Bunları önleyecek tek olay vardır. O da Bahçeli şerefini koruyarak görevi bırakması olmalıdır.

MHP NASIL POLİTİKA İZLEMELİ

MHP iktidara en yakın muhalefet partisidir. Ülkede %70 milliyetçi veya İslam’ı yaşayan veya dik duran liderleri destek veren seçmen mevcuttur. Parçalara bölününce %50 AKP %13 MHP alırken diğer levha bekçisi partiler iyice özünü kaybetti. Burada kayıp %10 dur.  Bunlar aynen Paralelciler gibi icabında CHP’ye oy verebilen karakter oluştu. MHP her yerde bugünkü iktidara daha fazla yakın durmalı. Eğer esaslı bir liderini bulabilirse önce ana muhalefet olacaktır. O günler görülebilirse ki yakındır. İşte o zaman ülke beklenen güzel günlere gelecektir.

HATA NEREDE YAPILDI

MHP 2015 yılında adeta intihar etmişti. Evvela gezi olayına katıldı. İkincisi 17-25 Aralık olaylarını en çok iktidar partisine yükleyen Bahçeli olmuştur. İşin aslını bilmiyor denilir mi? Cumhurbaşkanı seçiminde CHP ile birlik olarak aynı aday için çalıştı. Bahçeli paralel olguya yakın duran lider unvanı kendisine aittir. Uzun yıllar lider idi. Ergenekon ihtilalcileri ile beraberdi. 1999 seçimi sonunda DYP’nin 15 vekilini temelli MHP’ye kayıt şartı ile teklifini ret etti. 7 Haziran Milletvekili seçimi neticesinde tek başına iktidar olamayan AKP’nin ortaklık teklifini ret etti. İşte o zaman dananın kuyruğu koptu.

MHP’nin ülkücü kesimin AKP’li aileleri; Artık MHP bitmiştir gözü ile bakmaya başladı ve bugün yaşadığımız olayın temeli budur.

NASIL OLMALI

Ben de MHP’de ülkü ocakları yolu ile söz hakkım olduğunu inanırım ve diyordum ki; Çareler içinde önde gelen çare, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçı’yı genel başkan seçin ve yeniden doğun derim.HH

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets