Üniversitede Sosyoloji Günleri başlıyor - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Üniversitede Sosyoloji Günleri başlıyor

Bu haber 18 Nisan 2016 - 23:12 'de eklendi ve 49 views kez görüntülendi.

Çarşamba günü başlayacakMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü tarafından gerçekleştirilecek olan XIX. Geleneksel Sosyoloji Günleri, bu yıl 20-21-22 Nisan tarihleri arasında Edebiyat Fakültesi Amfisinde yapılacak.

Kadir Tamer

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü tarafından gerçekleştirilecek olan XIX. Geleneksel Sosyoloji Günleri, bu yıl 20-21-22 Nisan tarihleri arasında Edebiyat Fakültesi Amfisinde yapılacak.

20 Nisan tarihinde başlayacak XIX. Geleneksel Sosyoloji Günleri 3 gün sürecek. Sosyoloji Günleri’ne Akdeniz Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. İsmail Tufan, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Ertan Eğribel ve yine aynı üniversiteden Doç. Dr. Ufuk Özcan katılacak.

Açılış konferansı Çarşamba günü saat 11.00’de Prof. Dr. İsmail Tufan’ın Yaşlılığa Toplumsal Bir Bakış başlıklı sunumuyla gerçekleşecek. Cuma günü saat 13.15’te Doç. Dr. Hasan Şen’in yöneteceği panelde, Prof. Dr. Ertan Eğribel, 1980 Sonrası Türkiye’de Sosyolojide Gündeme Gelen Yeni Konu ve Sorunları, Doç. Dr. Ufuk Özcan ise II. Meşrutiyet Döneminde Sosyoloji Dergilerine Toplu Bir Bakış’ı tartışacaklar.

Pierre Bourdieu Sosyolojisi, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinin oluşturduğu Lisansüstü Çalışmalar Oturumunda Doç. Dr. Vefa Saygın Öğütle’nin yönetimiyle tartışılırken iki ayrı karma oturumda Yüksek Lisans öğrencileri bildirilerini sunacaklar. Bu üç oturumda toplam 13 Yüksek Lisans ve Doktora öğrencisi çalışmalarını paylaşacaklar. Emek, sınıf, kapitalizm, toplumsal cinsiyet, göç, taraftar grupları, kadın, kent, kentleşme, gündelikçiler, TV dizileri ve endüstriyelleşen futbol gibi konu başlıklarından oluşan bildiriler 6 oturumda 23 lisans öğrencisi tarafından sunulacaktır. Böylece etkinlikler 40’a yakın konu başlığıyla gerçekleşmiş olacak.

Kesintisiz devam etti

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin en eski ve kesintisiz devam eden sayılı etkinliklerinden biri olan  Sosyoloji Günleri kapsamında her yıl ortalama dört olmak üzere şimdiye kadar alanlarında bilinen, tanınmış 80’e yakın bilim insanı üniversitemize misafir oldu. ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Bahattin Akşit, Prof. Dr. Sibel Kalaycıoğlu, Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Barlas Tolan, Ankara Üniversitesi DTCF Sosyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Nilgün Çelebi, Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden Prof. Dr. Kadir Cangızbay, Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Tülin İçli, birden fazla katılımlarıyla etkinliklere destek veren isimler arasında yer aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets