Başkan Gürün'den Çalışmalar Tam Gaz - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Başkan Gürün’den Çalışmalar Tam Gaz

Bu haber 13 Mart 2016 - 23:58 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyık
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, bugünkü köşemdeki köşe yazısı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’le ilgili bir şeyler yazmaya çalışacağım. Uzun yıllar Muğla’da Belediye Başkanlığı görevinde bulunduktan sonra Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na göz kırptı. Karşısında birçok partili ben de varım demesine rağmen CHP Genel Merkezi ve CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sayın Gürün’den yana tavır aldılar, Sayın Gürün’ün adaylığına göz kırptılar ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı yaptılar. Yapılan yerel seçimlerde partisi olan CHP’den fazla sayıda oy alıp çoğu seçmeni yanılttı. Yani Dr. Osman Gürün sevgisi CHP’den fazla olduğu görüldü bizim şirin Muğla’mızda.

Sevgili okurlarım, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün ilçelerde muhtarlarla yapmış olduğu toplantılarda ilginin fazla olduğunu gördüm. Muğla’nın değişik ilçelerindeki mahalle muhtarları mahallerine yapılan yardımlardan dolayı çok memnun olacaklar ki Sayın Gürün’e katkılarından dolayı teşekkür ediyorlardı. En son Kavaklıdere ilçesinde gerçekleşen toplantıda Dr. Osman Gürün’e akşam yemeği yedirmeden göndermediler. Bilirsiniz Kavaklıdere ilçesinin siyasi yapısını yani, çoğunluk sağ görüşlüdür. Öyle olmasına rağmen Sayın Gürün ilginin en büyüğünü gördü.

Sevgili okurlarım, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün göreve geldiğinden bugüne dek kısa bir süre içinde birçok yatırım gerçekleştirdiği söyleniyor ve hatta biliniyor. Hele asfalt çalışmaları ise tam gaz gidiyor. Disiplinli çalışmaları ile bilinen Sayın Gürün güler yüzlülüğünün altında personeline de güzel işler yaptırmasını bilen bir başkan olarak anılıyor. CHP’den Belediye Başkanı olmasına rağmen tarafsız çalışmaları ile de diğer partilerin Belediye Başkanları tarafından da teşekkür ediliyor. Önümüzdeki yıllar içinde büyük yatırımların yapılacağı Muğla ilçe ve mahallerinde bu yerlerin çehresinin tamamen değişeceği de Büyükşehir Belediyesi’nin yapılacak olan programları içindeymiş.

Sevgili okurlarım, Sayın Gürün konuşma tarzları ile insanlar güler yüzlülükle etkilemesini bilen bir belediye başkanıdır. Öylede olduğu için deneyimli dev bir kadro ile Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin encümen üyeleri ile Muğla’da gece gündüz demeden yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdükleri söyleniyor. Büyükşehir Belediyesi’nin beyin takımı olarak adlandırılan encümen üyeleri şu isimlerden oluşuyor: Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Genel Sekreter Vekili Hüseyin Daşgın, Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Birsen Kocataş,  Mali Hizmetler Dairesi Başkan Vekili Fatoş Arslan, İmar ve Şehircilik Başkanı Ayşe Ünal, Emlak ve İstimlâk Dairesi Başkanı Emin Madran, Meclis Üyesi Mehmet Ali Avcı, Meclis Üyesi Mehmet Oktay, Meclis Üyesi Nevzat Sarıçoban, Meclis Üyesi Önder Batmaz, Meclis Üyesi Salih Nazmi Büyükenderoğlu’ndan oluşmaktadır.

Dr. Osman GÜRÜN’ÜN ÖZGEÇMİŞİ

1948 yılında Muğla’da dünyaya geldi.

1977 yılında meslektaşı Gülsün Gürün ile evlendi.

1978 yılında bugün Elektronik Haberleşme Mühendisi olan oğlu Sahi Gürün;

1980 yılında da Endüstri Mühendisi olan kızı Şebnem Gürün dünyaya geldi.

Eğitim Durumu:

İlkokulu Muğla Atatürk İlkokulu’nda okudu.

Ortaokulu İzmir Buca Ortaokulu’nda, liseyi İzmir Atatürk Lisesi’nde okudu.

1972 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Aynı fakültede uzmanlık eğitimi almaya başladı ve 1976 yılında Ortopedi ve

Travmatoloji Uzmanı olarak mezun oldu.

Mesleki Kariyeri:

1979 yılına kadar Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi Anabilim Dalı’nda Baş Asistan olarak çalıştı.

1979-1996 yılları arasında Muğla SSK Hastanesi’nde çalıştı.

1996 yılında Muğla SSK Hastanesi’nden ayrılarak Muğla Özel Yücelen Hastanesi’nde çalıştı.

1997 yılında emekli oldu.

Politik Yaşamı:

1997 yılında emekli olduktan hemen sonra Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Merkez İlçe Başkanlığı’na başvurarak parti üyesi oldu.

1998 yılında yapılan delege seçimlerinde Muğla Merkez İlçe Orhaniye Mahallesi’nden delege seçildi.

1999 yılında yapılan yerel seçimlerde %37’lik bir oy oranıyla Cumhuriyet Halk Partisi’nden Muğla Belediye Başkanı seçildi.

2004 yılında yapılan yerel seçimlerde % 42’lik bir oy oranıyla CHP’den ikinci kez Muğla Belediye Başkanı seçildi.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde % 46’lik bir oy oranıyla CHP’den üçüncü kez Muğla Belediye Başkanı seçildi.

2014 yerel seçimlerinde %49,1’lik bir basari ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Sosyal Görevleri:

3 dönem Muğla Tabipler Odası Şube Başkanlığı

Muğla Belediyeler Birliği Başkanlığı

Ege Belediyeler Birliği Üyeliği

Türkiye Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği

Ege Ekonomisini Geliştirme Vakfı EGEV İcra Kurulu Üyeliği

Tarihi Kentler Birliği Kurucu ve Encümen Üyeliği

Muğlaspor Kulüp Başkanlığı görevini üstlendi

Muğla Karabağlar Yaylası Güzelleştirme Derneği’nin kurulusunu gerçekleştirdi ve halen bu derneğin başkanlığını yürütmektedir.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets