GEKA fuarları gözden geçirdi - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

GEKA fuarları gözden geçirdi

Bu haber 29 Eylül 2015 - 22:31 'de eklendi ve 10 views kez görüntülendi.

gekaaaGüney Ege Kalkınma Ajansı’nın 74. Yönetim Kurulu Toplantısı, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 2015 yılında katılınan fuarlar değerlendirilirken 2016 yılında katılınacak fuarlar belirlendi.

İlkay Yıldız

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın 74. Yönetim Kurulu Toplantısı, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 2015 yılında katılınan fuarlar değerlendirilirken 2016 yılında katılınacak fuarlar belirlendi. Aydın Valiliği’nde gerçekleştirilen toplantıya Dönem Başkanı Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Muğla Valisi Amir Çiçek, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş ve GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata ile Ajans uzmanları katıldı.

GEKA 74. Yönetim Kurulu toplantısında ağırlıklı olarak Ajansın 2016 yılı taslak çalışma programı ve bütçesi ile bu çerçevede yürütülmesi planlanan 2016 yılı destek programları görüşüldü. Ayrıca, 2016 yılı yurt içi ve yurt dışı fuar katılımlarının değerlendirilmesi ele alınırken, 2015 yılında yurt içi ve yurt dışında Ajansın stant alanı tahsis ettiği fuarlarda bölgeden katılım göstermek isteyen kurumların talepleri ile Doğrudan Faaliyet Desteği Proje Başvuruları konuları da görüşüldü. Bölgenin tanıtımına yönelik yenilikçi bir uygulama olan Güney Ege Turizm Tanıtım Portalı ise ele alınan son gündem maddesi oldu.

Proje değerlendirmeleri devam ediyor

GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Denizli Valisi Şükrü Kocatepe kurul üyelerine gündem maddelerini açıkladı ve genel bir değerlendirme yaparak sözlerine şöyle devam etti. “Bölgemizde büyük yatırımlara yön veren araştırma, planlama ve fizibilite vb. çalışmalara destek verdiğimiz Doğrudan Faaliyet Desteği Programımızda 2015 yılında 33 adet proje başvurusu alınmıştır. Şimdiye kadar 7 adet proje değerlendirilmiş ve Yönetim Kurulumuz tarafından onaylanmıştır. Bugünkü toplantımızda ise, Ajans tarafından Yönetim Kurulumuzun onayına sunulan 6 adet projeyi görüşeceğiz”.

Fuarlar değerlendirildi

GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Denizli Valisi Kocatepe, “ Bölgede öne çıkan sektörlerden işletmelerin yurtdışı fuarlarına katılarak kendilerini geliştirmeleri, çeşitli iletişim bağlantısı kurabilmeleri ve sektördeki yönelimleri inceleyebilmeleri için Ajansımız yurt içi ve yurt dışı fuarlarda stant alanı tahsis etmektedir. Bunun yanında Ajans, uluslararası fuarlara ön inceleme yapmak amacıyla uzman katılımı sağlayarak ilgili fuarlar hakkında değerlendirme yapmaktadır. 2015 yılında Ajansın stant alanı tahsis ederek katılım sağladığı ITB Berlin Turizm Fuarı, MITT Moskova Turizm Fuarı, Avusturya Kültür ve Kitap Fuarı ve World Food Moskova Gıda Fuarları’na 2016 yılı katılımları Yönetim Kurulumuz tarafından değerlendirilecektir. Bunların yanında İngiltere’deki World Travel Market ile Çin’in Yunnan şehrinde düzenlenecek olan Uluslararası Çin Seyahat Fuarı’na katılımlar da görüşülecektir. Yurt içi fuarlara baktığımızda ise; EMITT İstanbul, Travel Turkey İzmir, Antalya YÖREX fuarlarına 2015 yılı katılımları gözden geçirilerek 2016 yılı katılımlarına karar verilecektir. İngiltere’nin başkenti Londra’da 02 – 05 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan World Travel Market Fuarı bölgemizin tanıtımı açısından önemli bir fuardır. İngiliz turistlerin bölgemizi ziyaret yoğunluğunun artırılması amacıyla bölgemizdeki çeşitli kurumlar fuar katılımında Ajans işbirliği talebinde bulunmuşlardır. Bugünkü toplantımızda söz konusu fuar talebi görüşülerek katılım konusunda karar verilecektir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets