Kamu Sen terörü lanetledi - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Kamu Sen terörü lanetledi

Bu haber 10 Eylül 2015 - 22:54 'de eklendi ve 10 views kez görüntülendi.

kamusennMuğla’nın Menteşe ilçesinde Türkiye Kamu-Sen üyeleri MHP İl Başkanlığı ve Ülkü Ocakları Sınırsızlık Meydanı’nda bir basın açıklaması düzenleyerek terörü lanetlediler. Grup adına açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen Muğla İl Başkanı Mürsel Özata, “Analar ağlamasın diye başlatılan bu sürecin bir yutturmacadan ibaret olduğu artık çok net ortadadır” dedi.

İlkay Yıldız

Muğla’nın Menteşe ilçesinde Türkiye Kamu-Sen üyeleri MHP İl Başkanlığı ve Ülkü Ocakları Sınırsızlık Meydanı’nda bir basın açıklaması düzenleyerek terörü lanetlediler. Grup adına açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen Muğla İl Başkanı Mürsel Özata, “Analar ağlamasın diye başlatılan bu sürecin bir yutturmacadan ibaret olduğu artık çok net ortadadır” dedi.

Son günlerde artarak devam eden terör olayları ve birbiri ardına gelen şehit haberlerinin milletin yüreklerini dağladığına dikkati çeken Özata, “Terörün kökünü kurutmak için köke su veren damarları kesmek lazımdır yani öncelikle Kandil’in deposuna yakıt sağlayanlar bertaraf edilmelidir. Bu yakıtçılar; Onlara destek olan medyadır, aydındır, gazetecidir, iş adamıdır, sanatçıdır, siyasetçidir. Yalnız dağdakilerle değil, dağa giden yollarla da mücadele edilmelidir. Terör örgütünün döktüğü kanda, silahlı militanlarından daha çok kendilerine sivil, siyasi, idari, medyatik, finansal ve fikri destek sağlayıcılar pay sahibidir. Teröristleri makulleştiren, masumlaştıran ya da motive edenler dökülen kandan doğrudan sorumludur” dedi.
Terörle mücadelenin kırsaldan kente, silahtan sivile, aydından milise, Kandil’den televizyona kadar bütün alanlara indirgemek gerektiğine dikkati çeken Başkan Özata, “Terör örgütü adına cinayet işleyen de pusu kuran da soygun yapan da para sağlayan, destek veren ya da meşru gören de aynıdır. Terör bir bütündür mücadele de bütün olarak sürdürülmelidir! Türkiye Kamu-Sen, ‘Terörle müzakere değil, mücadele edilir’, ‘Çözüm değil, ihanet süreci’ derken ve Genel Başkanımız Akil adam olmayı reddederken bize vebalı gibi yaklaşanlar, hayvanlar bile çözüm sürecini anladığını beyan ederek karşılığında vekillik kapanlar bugün yaşananlar için neler düşünmektedirler?” dedi.
Başkan Özata açıklamasına şöyle devam etti:

“Habur’da, Oslo’da, Kandil’de ve her yerde teröristlere çözüm süreci adı altında laf ettirmeyenler, bugün bunun bedelini millete ve milletin evlatlarına ödetmektedirler. Bölücü hainler yola mayın döşeyip asfaltını belediye üstüne dökerken siz nerdeydiniz? Kahpe kalleşler yol kesip kimlik denetimi yaparken siz nerdeydiniz? Vatan evladına kastedenler terörü dağdan şehre taşıyıp evleri birbirine tünellerle bağlarken silah deposu haline getirirken siz nerdeydiniz? Bölgede insanlara seksen bin silah dağıtılırken, Diyarbakır’ın Sur Belediyesi’ne ait parka silahlarını gömerlerken siz neredeydiniz? Teröristlerin heykelleri dikilirken, korucular katledilirken siz neredeydiniz? Bölücüler yargı yapar, vergi toplar, dağa adam devşirirken siz neredeydiniz? PKK açıkça devlete ‘yol yapamazsın’, ‘baraj yapamazsın’, ‘karakol yapamazsın’ derken siz nerdeydiniz?” dedi
Vatandaşın can ve mal güvenliğini devletin kamu düzenini sağlamayı çözüm ve seçim süreci zarar görür kaygısıyla rölantiye aldıklarına dikkati çeken Başkan Özata şöyle konuştu:
“Akil Adamlarınız teröristleri silah bırakmaya ikna etmede değil PKK terörünü makul ve meşru görmesi için halkı ikna etmeye çalışıyorlardı. Analar ağlamasın diye başlatılan bu sürecin bir yutturmacadan ibaret olduğu artık çok net ortadadır. Türk milletinin çözüm süreci adı altında yıllardır oyalandığı, hainlerin ise bu süreçte mevzi kazandığı bir kez daha anlaşılmıştır. Olan kime oldu Milletvekilli, Bakan, bürokrat çocuklarına olmadı olan yine garip gurebanın çocuklarına oldu. Onlar genç yaşta umutlarını, yarınlarını, hayatlarını feda ettiler, birileri iktidarını feda etmesin diye. Şehitlerimize, Türk Milleti olarak son görevimizi yapacağımız cenaze törenlerini bile çok gördüler. Şehit cenazelerinin planlamalarını özellikle geciktirdiler. Gecikeceğini bile bile cenaze defnini bir sonraki güne bırakmak varken alel acele gece yarıları şehit cenaze törenleri yapıldı. Yapıldı ki halkın galeyanı önlensin, önümüzdeki seçimlerde muhtemel bir oy kaybı yaşanmasın diye.”

Açıklamanın ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets