Ülkücülük - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Ülkücülük

Bu haber 09 Eylül 2015 - 23:03 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğlu
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Ülkücülük nedir? Kısa olarak anlatmak istiyorum. Yazımın devamını aynı ideali paylaşan yazarlardan özetler vereceğim. Ülkücüler evvela Müslüman’dır. Aile terbiyesini hiç bozmazlar. Ailesine, devletine, bayrağına, dinine, vatanına hayatı pahasına bağlıdır. Bu idealleri onları 1980 öncesi sağ iktidarların gözdesi etmiştir. Bugün iktidarda olan parti ile var oluşları idealleri dünya görüşleri aynı olması gereken MHP kimlerin işgalindedir?

Emin Pazarcı – Akşam Gazetesi
Anayasa gereği Türkiye’yi seçime götürecek geçici hükümet kuruldu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de twitlerle atağa kalktı. Adeta bu anı bekliyormuş gibi bir değerlendirme yaptı:
“AKP-PKK gayrimeşru birlikteliği hükümet nikâhı ile ilan edildi.”
Hayır hayır, yanlış değil. Aynen bu ifadeleri kullandı!
Açıkçası ilk anda ben de şaşırdım. “Aaaa” deyip, birkaç defa okumak zorunda kaldım. Baktım ki doğru. MHP’nin Manevi Lideri Alparslan Türkeş’in oğlunun Başbakan Yardımcısı. BBP’nin eski Genel Başkanı Yalçın Topçu’nun Kültür Bakanı olduğu bir hükümet. PKK ile nikâh kıymış! Öyle diyor Devlet Bahçeli. Hem de Tuğrul Türkeş’in “MGK üyesi olarak bölücü terörle mücadele edeceğim”, Yalçın Topçu’nun da “Türkiye’nin en önemli meselesi PKK terörüdür” dediği bir ortamda.
Ayrıca, buna ‘’ince siyaset” ve “milliyetçilik” adı veriliyor! Yetmiyor, kendine “milliyetçi’ sıfatı biçen bir grup da alkışlıyor! Şaka gibi. İnsan rüyasında görse inanmaz.
Neden yaptı Bahçeli bunu? Çünkü, yıllardır sürdürdüğü politika bu. Öyle alıştı, öyle gördü, öyle idare etti. TBMM’de her Salı günü yapılan partisinin grup toplantılarında kürsüye çıktı. “Terör” dedi, “ihanet” dedi. Çözüm Sürecini yerden yere vurdu. Daha da ileri gidip Tayyip Erdoğan’la Abdullah Öcalan’ı aynı fotoğraf karesine yerleştirip omuz omuza hareket ediyorlarmış intibaını vermeye çalıştı. Ağzına geleni söyledi.
Doğru, Öcalan bir terörist…
Bu yüzden de kendisine “idam cezası” verildi. Ama o cezanın infazı 57. Hükümet döneminde altında Ecevit, Bahçeli ve Yılmaz’ın imzaları olan bir anlaşma ile meclise gönderilmeyerek engellendi. Daha sonra da yine aynı hükümet döneminde idam cezası kaldırıldı.
Bahçeli, buna rağmen konuştu. Hatta meydanlarda “Asın Öcalan’ı” deyip ip bile attı.
Bütün bunları bizim gördüğümüz gibi MHP tabanı da görüyor ve yaşıyor. Yıldırım Tuğrul Türkeş’in, Başbakan Davutoğlu’ndan gelen bakanlık teklifine “evet” cevabını vermesini bu çerçevede değerlendirmek lazım. Tuğrul Türkeş yine iyi dayandı! Şimdi MHP’de yer alan, ama MHP ve ülkücülük geçmişi olmayan bir takım isimler, Tuğrul Türkeş’e hakaretler yağdırıyorlar: Hain; kalıbının adamı, babasının oğlu değilmiş…
Oysa tam tersi, Tuğrul Türkeş bu tavırla Alparslan Türkeş’in oğlu olduğunu ispat etti. Bugün Alparslan Türkeş’de yaşıyor olsaydı, aynı tavrı gösterirdi. Üstelik bunun onlarca örneği var!
Ramiz Ongun, 1997 kongresinde kendisini konuşturmamak için kürsünün önüne birikip slogan atan destekçileri için Devlet Bahçeli’ye dönüp ne demişti: Ben olsam bu gençlere adaylara göre slogan değil, inançlarımıza göre slogan attırırdım. İşte o günden bu yana MHP’nin sıkıntısı budur!
Şartlara göre slogan üretip kişiye göre bir milliyetçilik anlayışı geliştirmekle, bağırıp çağırmakla, “yanlışlar var” diyen herkese “şerefsizler” diye hakaret etmekle, onu bunu ihraç etmekle olmuyor. İşte her seferinde bir yerlerden patlaklar veriyor! Allah aşkına anlayan biri gelsin. Sayın Bahçeli ne yapmak istiyor?
Koalisyon ortağı- OLMAZ!
Azınlık hükümeti- ASLA!
Erken seçim-SAKIN HA!
Peki, başka formül varsa söyle de, ülkede siyasi belirsizlik kalksın, piyasalar zarar görmesin- SÖYLEMEM!
Gerçi kelin ilacı olsa başına sürerdi…
Ancak şu bilinmeli ki, Sayın Bahçeli istedi diye ilk krizlere mahkûm edilemez. Seçmen 7 Haziran’da mesajını verdi. Madem muhalefet partileri olarak AK Parti iktidarının icraatlarını beğenmiyorsunuz, o halde buyurun hükümeti siz kurun.
Kurabildiler mi? Hayır. %60’lık blok ilk akşam çatladı. Seçmenin ikinci mesajı; Ak Parti ile koalisyon kurun dedi. Ona da yanaşmadılar.
O halde üçüncü yol? Mesele anlaşıldı. Seçmen tekrar sandıkta görüşürüz diyecek. Peki, sonuç ne olur? Dünyanın sonu değil, Türkiye ekonomisi gücünü kanıtladı. Panik yok.
Seçmenin hedefi %45 ile Ak Parti’yi tekrar iktidar yapmaktır.
Erken seçim ülkeye hayırlı olsun.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets