MUYABİR Koleji temel attı - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

MUYABİR Koleji temel attı

Bu haber 01 Mayıs 2015 - 1:29 'de eklendi ve 54 views kez görüntülendi.

muyabirMuğla Yatırım Birliği (MUYABİR) ile kapanan Sınav Dershanesi’nin güç ve işbirliği ile kurulan Teknoloji ve Kültür Koleji, kendi okul binasının temelini attı. Okullar Genel Koordinatörü Müdürü Celalettin Demirel, “Kısa hedefimiz yabancı dilde eğitim, uzun vadeli hedefimiz de de özel üniversite var” dedi.
Haber Merkezi
Muğla Yatırım Birliği (MUYABİR) ile kapanan Sınav Dershanesi’nin güç ve işbirliği ile kurulan Teknoloji ve Kültür Koleji, Uğur Mumcu Bulvarı üzerinde alışveriş merkezlerinin bulunduğu mevkide kendi okul binasının temelini attı. Okullar Genel Koordinatörü Celalettin Demirel, “Kısa hedefimiz yabancı dilde eğitim, uzun vadeli hedefimiz de özel üniversite” dedi.
Ana sınıfından liseye kadar her aşamada eğitim veren okulun temeli atılan binasının Muğla’da ‘eğitim amaçlı’ yapılan ilk özel okul binası olacağı belirtilirken, yüzme havuzundan, spor salonuna kadar her türlü aktivitenin alt yapısının mevcut olduğu belirtildi. MUYABİR ortakları ve okul idarecilerinin katılımı ile yapılan temel atma töreninin ardından ortaklar Bağlarbaşı Restoran’da kutlama yemeğinde bir araya geldiler. Yemekte öncelikle okulun kalıcı adı belirlendi. Ortaklarca önerilen isimler tartışılıp, oylandıktan sonra oy çokluğu ile kısa adı MUYABİR olmak üzere Muğla Yatırım Birliği Koleji şeklinde kararlaştırıldı.
Muğla’nın İlk Koleji
Yemekte okulun gelişmeleri ile ilgili bilgi veren Okullar Genel Koordinatörü Celalettin Demirel, hedeflerinde Muğla’nın gerçek anlamda ilk koleji olduklarını belirterek, “Şu anda Muğla’da gerçek anlamda bir kolej yok. Çok kısa sürede bunu yapacağız” dedi.
Demirel konuşmasına şöyle devam etti:
“Kurucumuz Sayın Hamdi Yücel Gürsoy’un bu konuda bize kesin talimatı var. Okulumuzdan mezun olan her öğrencinin en az bir yabancı dil konuşmasını ve okulumuzun kısa zamanda kolej eğitimi vermesini istiyor. Bu anlamda üç yabancı uyruklu öğretmenimizi okulumuza kazandırdık. Ana sınıfından başlayarak İngilizce eğitim veriyoruz. Bir iki yıl içinde 7. Sınıftan önce bir yıl yabancı dil hazırlık eğitimi vereceğiz. İkinci aşamada bütün dersler İngilizce yapılır hale geleceğiz. Uzun vadeli hedefimiz de Muğla’nın ilk özel üniversitesini kurmaktır.”
Demirel açıklamasında en önemli çalışmalarından birinin “özel okul imajı ve anlayışını” yıkmak olduğunu belirterek, “Sanılıyor ki özel okula öğrenci istediği zaman gider, İstediği zaman gitmez. Özel okul ticari bir kuruluştur. Böyle bir şey yok. Biz ticari bir kuruluş değiliz. Disiplinli bir eğitim kurumuyuz. Hamdi Bey’in bu konuda da kesin talimatı var. Okulun genel ahengini bozan öğrenciyi tutmayın, diyor. Önceliğimiz disiplin.” dedi.
Daha sonra söz alan MUYABİR Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Yücel Gürsoy, MUYABİR şirketinin Muğla’daki “Çatal kazık yere batmaz” şeklindeki yaygın görüşün yıkılması amacından doğduğunu söyledi. Yola çıkılırken 20-25 kişi olduklarını belirten Gürsoy şöyle devam etti:
“Şimdi 40 ortağız. İçimizde bazı hocalarımız da var. Hiç birimizin bu özel okuldan bir kazanç beklentisi yok. Tek beklentimiz var, Muğla’dan başarılı öğrenciler yetiştirmek. MUYABİR bu anlamda bir eğitim kurumudur. Bu başka işler yapmayacağız anlamına da gelmiyor. Önce bu eğitim kurumunu zirveye taşıyacağız, sonra elbette Muğla’nın hayrına yeni işlere el atacağız. Ortaklar olarak hepimizin ayrı ayrı gelir getiren işleri var. Biz öncelik ile Muğla’da ortaklık kültürünü yaratmak ve geliştirmek üzere yola çıktık. Bu kültürü yaratmakta bir çeşit eğitim. Yani eğitim diye yola çıkınca geldiğimiz nokta doğal olarak bu eğitim yuvası oldu. Bu yuvayı kurmuş olmak bize yetmiyor. Bölgemizde ve ülkemizde örnek olmasını istiyoruz. Önce kolej olacağız, sonra üniversitemizi de kuracağız. İddialıyız, Muğla’ya, Muğlalılara güveniyoruz ve bu alanda da rakip olarak yine kendimizi görüyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets