Hüseyin Akar: Soykırıma tutulan Ermeniler değil Türklerdir - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Hüseyin Akar: Soykırıma tutulan Ermeniler değil Türklerdir

Bu haber 25 Nisan 2015 - 0:01 'de eklendi ve 29 views kez görüntülendi.

TurkocaklariTürk Ocakları Derneği Muğla Şubesi, Menteşe İlçesi Sınırsızlık Meydanı’nda basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasında konuşan Türk Ocakları Derneği Muğla şube başkanı Hüseyin Akar 1915 soykırıma tutulanların Ermeniler değil Türklerdir diye konuştu.
Mert Can Kaymak
Türk Ocakları Derneği Muğla Şubesi Muğla Menteşe İlçesi Sınırsızlık Meydan’ında basın açıklaması ile düzenledi. Açıklamada konuşan Şube Başkanı Hüseyin Akar Ermeni soykırımı iddialarının, Türklüğe ve İslam’a yapılan bir haçlı saldırı olduğu 1915’te soykırıma tabi tutulanların Ermenilerin değil Türklerin olduğunu söyledi.
Akar Açıklamasına devam etti, “ Osmanlı Devletinin baht yıldızının sönmeye başladığı 19. Yüzyılda, Rusya, İngiltere ve diğer batılı ülkeler Osmanlı Devletini parçalamak amacıyla, Balkanlardaki Hristiyan Halkları ve Anadolu daki Ermenileri Osmanlı Devletine karşı kışkırtmışlardır. 93 harbinde Osmanlı’nın yenilmesi, ayrılıkçı düşünceye sahip olan Ermeni çetelerini iştahlandırmış ve Ruslar ile iş birliği yapan Ermeni Çeteleri, Doğu ve Güneydoğu da silahlı birlikler oluşturmuşlar ve Türk köylerini, yakıp genç ihtiyar demeden herkesi öldürmüşlerdir. Ayaklanmaya karşı çıkan Ermeni ve Türkleri öldüren Ermeni çeteleri, Osmanlı askerleri tarafından imha edilmiş, hayatta kalan Ermeniler ise can güvenlikleri nedeniyle başka bölgelere göç ettirilmiştir”.
Dernek Başkanı Akar, “Türkler hiçbir zaman soy kırım yapmamıştır. Eğer soykırım yapmış olsalardı, hâkim oldukları üç kıtada, bugün Türkçeden başka dil, İslam’dan başka din olmazdı. Asıl soykırımcı, bugün Türkler Ermeni soykırımı yapmıştır diyenlerdir. ABD Kızılderilileri, İngiltere Hintlileri ve Afrikalıları, Fransa Cezayirlileri, İtalya Afrikalıları, Almanya Yahudileri, Ermeniler Azerbaycan Türklerini, Rusya Kırımda ve Kafkaslar da Türkleri katletmişlerdir, soy kırıma tabi tutmuşlardır. Ermeni soykırımı iddiaları, tarihi bir yalandır. Emperyalistlerin, Türkleri ve İslam’ı yok etmek amacıyla uydurduğu siyasi bir baskı aracıdır. Bu iddialarla, Türkiye baskı altına alınmaya çalışılmaktadır. Türkiye’yi, Stratejik derinlikte boğan, iftiracı Ermenilerden özür dileyen, Ermeni kalıntısı PKK ile Mondros mütarekesi imzalamaya çalışan ve Türkler Ermeni soykırımı yapmıştır diyenleri ve PKK militanlarını, milletvekili adayı yapan, Papaya ve Avrupa Parlamentosuna, hak ettiği cevabı vermeyen yöneticileri ve siyasileri, kınıyoruz ve uyarıyoruz. Türk milleti bu yaptıklarınızın hesabını sizden elbet bir gün soracaktır” diyerek sonlandırdı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets