Büyükşehir bürokratları Yatağan’daydı - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Büyükşehir bürokratları Yatağan’daydı

Bu haber 24 Ekim 2014 - 20:16 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.

buyukburoktarMuğla Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme Toplantıları’nın ikincisini Yatağan ilçesinde gerçekleştirdi.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, ilk toplantısını Milas İlçesi’nde gerçekleştirdiği Bilgilendirme Toplantıları’na devam ediyor. 30 Mart Yerel seçimlerinden sonra Büyükşehir olan Muğla’da Büyükşehir bünyesinde kurulan genel sekreterlikler, daire başkanlıkları, bu birimlerin görevleri ve hizmet alanları hakkında vatandaşları bilgilendirmek için düzenlenen Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme toplantılarının ikincisini Yatağan ilçesinde gerçekleştirdi.

Yatağan ilçesinde gerçekleştirilen toplantıya Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcıları, Büyükşehir Belediyesi danışmanları, Muğla Büyükşehir Belediyesi daire başkanlarının tamamı, Yatağan mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, ilçelerde düzenlenen bilgilendirme toplantılarının amacının Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin görev ve sorumluluk alanları hakkında vatandaşları bilgilendirmek olduğunu ayrıca toplantılara katılan büyükşehir bürokratlarına vatandaşların sorunlarını ve sorularını yüz yüze iletebileceklerini söyledi. Başkan Gürün; “30 Mart yerel seçimlerinden sonra Muğla Büyükşehir oldu. Seçimlerden sonra Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesinin görev ve sorumluluk alanlarıyla ilgili vatandaşlar arasında bilgi kirliliği var. Muğla’da Büyükşehir Belediyesi ve 13 ilçe belediyesinin hedefi Muğla’ya hizmet etmek. Değişen yasayla artık Yatağan Belediyesi’nin sorumluluk alanı da genişledi. Yatağan kapanan beldeler ve köylerle Bütün Yatağan oldu. Türkiye’de belediye hizmet alanında nüfusun yüzde 83’ü yaşıyor. Bu nedenle hem Büyükşehir Belediyesi’nin hem de ilçe belediyelerin genel bütçeden daha fazla pay alması gerekiyor. Yerel yönetimlere yetki ve kaynak aktarımı sağlanmalı ve yüksek bir denetim mekanizması ile bu sistem denetlenebilmelidir.” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme Toplantıları’nda 16 daire başkanı, 3 genel sekreter yardımcısı, 2 danışman ve MUSKİ Genel Müdürü’nün hazır bulunduğunu söyleyen Başkan Gürün, amaçlarının seçimlerden itibaren 7 aylık süre içinde yapılan ve yapılacak olanları vatandaşlara anlatmak olduğunu söyledi. Başkan Gürün; “Seçimlerden sonra sıfırdan oluşturduğumuz büyükşehir kadroları ve çalışma arkadaşlarımızı sizlerle buluşturuyoruz. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çalışma arkadaşlarıma güveniyorum ve 5 yıllık görev süremizde sizlere bu kadroyla hizmet edeceğiz. Bilgilendirme toplantılarımıza bütün bürokratlarımız katılarak sizlerin isteklerini, taleplerini yüz yüze dinleyecek. Toplantılarımızın yararlı geçeceğine inanıyorum.” dedi.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’da Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme toplantısının çok yararlı olduğunu , vatandaşların Büyükşehir ve ilçe belediyelerin görevleri hakkında daire başkanlarına merak edilen soruları sorarak cevap alacaklarını söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e ve Büyükşehir bürokratlarına teşekkür eden Haşmet Işık, yerel yönetimler olarak ilçe belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin birlikte çalışarak daha yaşanır bir Yatağan yaratacaklarını söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yatağan Bilgilendirme Toplantısı’nda, Muğla Büyükşehir Belediyesi bürokratları, 3 genel sekreter yardımcısı, 2 danışman, 16 daire başkanı katılımcılara önce kendilerini tanıtarak görev ve sorumluluk alanlarını anlattılar. Yerel seçimlerden sonra 7 aylık süre içinde Muğla ili genelinde ve Yatağan ilçesinde yapılan hizmetleri, yapılacak hizmetleri sunum halinde anlatan Büyükşehir bürokratları daha sonra katılımcıların sorularını yanıtladı. Mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların yoğun katılım gösterdiği toplantılar diğer ilçelerde de devam edecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets