Belediye Sarayı Garaja - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Belediye Sarayı Garaja

Bu haber 10 Eylül 2014 - 5:33 'de eklendi ve 24 views kez görüntülendi.

belediiyesarayiiMuğla Büyükşehir Belediye Sarayı’nın yeni Garaj Alanı’nda yapılması kesinlik kazandı. Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binasının garajın bulunduğu alana yapılması için imar planı değişikliği meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edilirken, aynı bölgedeki Kamyon Garajı ve Toptancı Hali alanları da Belediye Hizmet Alanı’na katıldı.

Özcan Özgür

Muğla Büyükşehir Belediye Sarayı’nın yeni Garaj Alanı’nda yapılması kesinlik kazandı. Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binasının garajın bulunduğu alana yapılması için imar planı değişikliği meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edilirken, aynı bölgedeki Kamyon Garajı ve Toptancı Hali alanları da Belediye Hizmet Alanı’na katıldı. Kamyon Garajı ile Toptancı Hali’nin de Dirgeme (Akkaya) yolu üzerinde bir yere taşınacağı öğrenildi.

Geçen ay yapılan Büyükşehir Meclis Toplantısı’nda gündeme gelen Muğla Büyükşehir Belediyesi Hizmet Alanı ile ilgili imar planı değişikliği talebi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmişti. Önceki gün Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün başkanlığında yapılan Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda komisyondan çıkan rapor oylandı.

Komisyon Üyelerinden Milas’ın AK Partili Üyesi Hürol Önder’in muhalefet şerhi koyduğu raporu İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Enver Tuna okudu. Komisyonlarının mevcut garaj alanının Büyükşehir Belediye Hizmet Alanı haline getirilmesi ve garajın da Kamyon Garajı ve Toptancı Hali’nin bulunduğu yere taşınmasını uygun bulduğunu belirterek şunları söyledi:

“Yapılan incelemede ilimizin idari merkezi konumundaki Menteşe İlçesi, 115 ada 19 parsel, 1073 ada 1 parsel ve 1072 ada 1 parsellerin ve çevresindeki yeşil alanları kapsayan yaklaşık 5.9 hektar yüzölçümlü alanın, gerek idari yapılara gerekse ticaret merkezlerine yakınlığı, ayrıca belediyemiz mülkiyetindeki taşınmazlar olması nedeniyle Belediye Hizmet Alanı olarak planlanmasına yönelik 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği önerisi hazırlanmıştır. Söz konusu alan 1/10000 ölçekli Çevre Düzeni Planı’nda, Kentsel Yerleşim Alanı’nda kalmaktadır.115 Ada 19 parsel Otobüs Terminali, 1073 ada 1 parsel Kamyon Parkı ve 1072 ada 1 parsel Toptancı Hali ve Depolama Alanı kullanımındaki parsellerin birleştirilerek Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliğinde belirtilen Belediye Hizmet Alanı kullanımına dönüştürülmüş, oluşturulan parselin kuzeyinden geçen 10 metre genişliğindeki taşıt yolu 17 metreye çıkarılmış ve yol boyunca açık otopark yapılmasına olanak sağlanmıştır. Söz konusu alanda kot farkından yararlanılarak yer altı otoparkı yapılmasına da olanak sağlanmıştır.”

Daha sonra İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan rapor oylamaya sonuldu. Komisyon’da AK Partili Hürol Önder’in muhalefet ettiği rapor, mecliste de AK Partili üyelerin muhalefetine rağmen oy çokluğu ile karara dönüştü.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets