Başbakan ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan: “Yeni Türkiye’nin kapısı aralanıyor” - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Başbakan ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan: “Yeni Türkiye’nin kapısı aralanıyor”

Bu haber 07 Ağustos 2014 - 0:28 'de eklendi ve 34 views kez görüntülendi.

basbakanaaCumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında Muğla’da gelen Başbakan ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlediği mitingde CHP ve MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu ve muhalefet partilerini eleştirdi. Eski garaj alanında gerçekleşen mitingde konuşan Erdoğan, 10 Ağustos’ta ‘Yeni Türkiye’nin kapılarının sonuna kadar aralanacağını söyledi. Muğla’ya 12 yılda 8 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını açıklayan Erdoğan, Cumhurbaşkanı olduktan sonrada Muğla için yapılacak projelerin sonuna kadar takipçisi olacağını kaydetti.

Kadir Tamer

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Muğla mitingini Eski Garaj Meydanı’nda gerçekleştirdi. ‘Efeler diyarına sevgi ve selamlarımı yolluyorum’ diyen Erdoğan, Türkiye’yi 10 Ağustos heyecanını sardığını söyledi. 10 Ağustos’ta Yeni Türkiye’nin kapılarının sonuna kadar aralanacağını kaydeden Erdoğan, Muğla’dan çok farklı bir sonuç elde edeceklerini CHP ve MHP’lilerin de kendine destek vereceğine inandığını belirtti.

Aydın mitinginden sonra helikopter ile saat 18.45’de Atatürk stadyumuna inen Erdoğan, buradan otobüs ile miting alanı Eski garaj alanına geçti. Erdoğan, konuşmasında Muğla’ya 12 yılda 8 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını açıkladı. Başbakan Erdoğan’ı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Muğla milletvekilleri de eşlik etti.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan 5 Temmuz’da Samsun’dan yola çıktıklarını belirterek, “Bugün 27 inci mitingimizi yapıyoruz. İlçeler ile birlikte 35’i bulduk. Allah’a hamdolsun, hepsinde büyük coşku ile karşılandık. 10 Ağustos’un heyecanı artık tüm Türkiye’yi sardı. İnşallah 10 Ağustosta yeni Türkiye’nin kapılarını ardına kadar aralıyoruz. Demokrasi mücadelesini bir üst aşamaya taşıyoruz. Toplumsal barışı ve dayanışmayı daha da güçlendiriyoruz. Yeni reklam filmini izlediniz mi? Millet artık devleti ile daha bir muhabbet ile kucaklıyor. O yıldızı ve forsu ehline teslim ediyor” dedi.

Reklam filminden rahatsız oldular

Konuşmasında YSK’nın yasakladığı reklam filminden bahseden Erdoğan, “MHP o reklam filmindeki ezandan, seccadeden, o teyzemizin yaptığı duadan rahatsız olmuş. Fakat şimdi filmi yine aynı değişik bir versiyonu ile devam ediyor. Onlar ne kadar rahatsız olursa olsun devlet ve milletin aynı istikamette bakacağı süreç Pazar günü başlıyor. 10 Ağustos sandığa gidiyoruz. Gitmeyenleri ikna ediyoruz. Tatile gidenleri çağırıyoruz. Bu tarihi günde ilk kez yapılacak bu seçimde herkesin oy kullanmasını temin ediyoruz. Yurt dışında yaşayıp da Muğla’da tatil yapanları en yakın gümrük kapılarına giderek oylarını kullansınlar. İstedikleri zaman oylarını kullanıp tatillerini devam edebilirler. Bu seçimde Muğla’dan çok farklı bir sonuç bekliyoruz. Muğla’nın yeni Türkiye’ye öncü Türkiye’ye çok güçlü destek vereceğine yürekten inanıyorum. Muğla’da CHP’ye MHP’ye gönül vermiş kardeşlerimin de milletin adayını destekleyeceğini ümit ediyorum” dedi.

Aday bulamadılar

CHP ve MHP kendi içinden bir aday bulamadığını belirten Erdoğan, “Hiç kimseye danışmadılar. CHP ve MHP Genel Başkanları, parti kurlarına danışmadan bir adayı tezgâha sürdüler. Tam dikta. Kim var bu adayın arkasında, Pensilvanya var. Başka kim var? O malum medya kuruluşları, uluslararası çevreler var. Almanya’da bir dergi Türkçe özel ek yapmış. Bizi eleştiriyor. Bu dayatma adaya da övgüler yağdırıyor. Ta Almanya’dan buraları karıştırmak niye. Bir Alman dergisi Türkiye’deki seçimlere karışmaz. Bunların sözünü dinleyecek istikamette yürüyecek birisinin Cumhurbaşkanı olmasını istiyor: Çünkü biliyorlar ki Tayyip Erdoğan bunların istikametinde değil, milletin istediği istikamette yürür. Bunları rahatsız eden bu. Çünkü 12 yıldır bize söz geçiremediler. Bizden önce hükümet kurup hükümet devirdiler. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Parolamız bu”

İstiyorlar ki Cumhurbaşkanı CHP ve MHP gibi Pensilvanya’nın dizine otursun diyen Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Doğan grubunun yayın organında manşette ne vardı. ‘İsrail saldırı altında’ Doğan grubunun yayın organı Radikal gazetesini ‘İsrail saldırı altında’ diyor. 2 bin Gazzeli, Filistinli öldürülüyor. Utanmadan sıkılmadan İsrail saldırı altında diyor. Kardeşlerim bu Doğan Grubunun nereye hizmet ettiğini öğrenin. Doğan Grubu Tayyip Erdoğan ile iyi geçinemez. Çünkü Tayyip Erdoğan bunları açık açık ifşa ediyor. İstiyorlar ki eski Türkiye’yi muhafaza etsin. Şunu bilsinler ki Erdoğan sizin idare edeceğiniz bir siyasetçi değildir. Bu başlığı atanlara bizden saygı olmaz. Şimdi malzeme çürük. Tezgaha öyle birisini sürdüler ki her konuşması facia. Babası neymiş babası Mehmet Akif’in arkadaşı imiş. Ey Ekmel! Bu okuduğun sıradan bir şiir değil. Bu İstiklal Marşı, İstiklal Marşı. Kendine gel. Biz bunu söyleyince utanmadan sıkılmadan inkar ediyor. Biz çarkçı Kemali biliyorduk ama bi de Çarkçı Ekmel çıktı. Görüntüler ortada. Dün diyor ki; halk şiirle uğraşmak istemiyor. Ey Ekmel, biz 12 yıldır bunu ispat eden bir iktidar ve ben de başbakanım. Bu arada MHP, DSP ile beraber CHP’nin yavrusu. Söylediğim zaman kızıyorlar. Ne oldu şimdi hepsi bir araya geldi. DSP’liler ‘Yavru o’ diyor. Al birini vur ötekine. Şimdi bir araya geldiler.”

İktidara geldiklerinde IMF’ye 23,5 milyar dolar borç ile devraldıklarını belirten Erdoğan, “Geçen 14 Mayıs’ta biz bunu sıfırladık. Şimdi bizden 5 milyar dolar borç istediler. Merkez Bankasını bize 27,7 milyar dolar ile bıraktılar. Şimdi 133,5 milyar dolar döviz rezervi var. Güçlüyüz biz. Milliyetçilik nedir? Kafatası Milliyetçiliği m?, Yoksa millete ve vatan hizmet etmek mi? Ziraat ve Halk Bankasını çökerttiler. Vaktıfbank’ı çökerttiler. Biz bu bankaları ihya ettik. Şu anda bu bankalarımız bizim dünyada yüz akımız. Utanmadan sıkılmadan dönemlerindeki bu yolsuzlukları görmemezlikten gelebiliyorlar” dedi.

Çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu Pensilvanya’nın adayı olmak la suçlayan Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

“Sayın Ekmel, Pensilvanya’da bir hocanız var. Beddua üstüne beddua ediyor, sana da methiyeler düzüyor. Ağzına aldığı ifadeler bir hocaya yakışır mı? Pensilvanya’daki zat, 30 Mart’ta dengesini tamamen yitirmiş artık hezeyan içine batmış. Allah ıslah etsin. Allah akıl fikir versin. CHP Genel Başkanı da aynı şekilde, edep kalmadı. Fren tutmuyor. MHP genel başkanı desen küfürden başka bir şey söylemiyor. Bu ittifak 30 Mart’ta iflas etti. 10 Ağustos’ta seçim kaybetmekle kalmayacaklar, koltuklarını da kaybedecekler. Bahçeli bizim karşımızda 8 seçim kaybetti. Şimdi 9’uncusunu kaybedecek. CHP Genel Başkanı dördüncüsünü kaybedecek. İrili ufaklı medyayı arkalarına alıyorlar yine olmuyor. Eşit şartlarda yarışmıyoruz diyorlar. Ya biz tek partiyiz. 11 parti bizi destekliyor diyordunuz ne oldu. Kırk çürük yumurtadan bir sağlam yumurta etmez. Bunların durumu bu. CHP devlet yardımı alıyor mu, alıyor. MHP’de alıyor. Gazeteleriniz, TV’lerriniz var. Bunların hepsi ipe un sermektir. Tilki yetişemediği üzüme goruk der. Bunlar da goruk diyor. Behçeli sen çırak bile olamayacaksın bu gidişle. Biz 16 aylık parti iken iktidar olduk. Devletin yardımları ile mi? Millet sahip çıktı, millet bizi kucakladı. Bugüne kadar ne CHP, ne de MHP millet ile kucaklaşabildi. Bizim farkımız var. İşlerine geldi mi utanmadan sıkılmadan Başbakan çok gergin, başbakan çok sert diyorlar. Başbakan yumuşak başlı ama uysal koyun değil” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gittiği yabancı ülkelerde Türkiye’yi yabancı basına şikâyet ettiğini hatırlatan Erdoğan, “Hatta İsrail’de gazetecilerin özgür olduğunu iddia ediyor. Gazze’deki İsrail operasyonunda İsrail 10 gazeteci katletti. Bu Kılıçdaroğlu’ndan ses var mı, kınadı mı, yok. Pensilvanya kınadı mı yok. Duyamazsınız çünkü kendi ülkesini yurt dışında karalar. Ama bebek, çocuk, gazeteci katili İsrail’i kınayamaz. İnanın bu adam 10 yıllar bu işin içinde kalsa, çıraklıktan terfi etmez. Kılıçdaroğlu Kürecik’teki Radar üssünü kaldır da göreyim diyor. Kürecik’teki radar üssü Türkiye’nin emniyeti için NATO tarafından kuruldu. Bunun İsrail ile alakası yok. Sen kimi aldatıyorsun. Derdi iftira at iz kalsın. Buradan sana ekmek yok Kılıçdaroğlu. Bizi böyle bir tartışmanın içine çekerek Musul’daki vatandaşlarımız ile alay ediyor. Bunların diplomasi anlayışı, sırtlarında yumurta küfesi, akıl da yok izah da yok. Bahçeli de Türkmen kardeşlerimizin hayatını tehlikeye atıyor. O konuştukça Türkmen kardeşlerimizin hayatını tehlikeye atarken, yaptığı açıklamaların nereye gideceğini hesap edecek kapasitesi yok. Pensilvanya bunları esir aldı. Kayıtlar ile montajlar ile esir aldı. Polisler gözaltına alınıyor. CHP ve MHP bunu eleştiriyor. İpin ucunu Pensilvanya’ya kaptırmışlar. Ama biz CHP ve MHP’yi de o şantajdan kurtaracağız. Milletimizden yetki aldık ve paralel yapının inlerine gireceğiz dedik ve inlerine giriliyor mu? Daha işin başındayız. Cumhurbaşkanı olursam şunu bilmenizi istiyorum. Paralel yapı ile sonuna kadar devam edilecektir.”

Muğla’ya 12 yılda 8,5 milyar liralık yatırım yaptık

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Muğla’yı ‘Zeybeklerin şehri, yiğitlerin şehir ve kahramanların şehri’ diye tarif ederek, bu sevgiyle ulaştırma, haberleşme, eğitim, sağlık, adalet, orman ve su işleri, enerji, çevre, TOKİ, tarım ve hayvancılık, spor, turizm, vakıflar, teknoloji, KÖYDES, spor, üniversite ve birçok alanda 8,5 Milyar liranın üzerinde yatırım ve desteğin 12 yılda gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Erdoğan, 79 yılda Muğla’ya 90 km bölünmüş yol yapıldığını belirtirken, 12 yılda 308 kilometre yol yaptıklarını söyledi. Erdoğan, “Karayollarında devrim yaptık. Aynı şekilde havayollarını halkın yolu yaptık. Eskiden hava yolunu büyük ölçüde varlıklı kesim kullanıyordu. Bizden önce havayolu seçkinlerin yolu idi. Bodrum-Milas 5 milyon yolcu kapasiteli terminal binası yaptık. Bu yatırımlar devletin kasasından beş kuruş para çıkmadan yap-işlet anlayışı ile yapıldı. Para olmadan bu işi yapmak mesele. Ören ve Datça yat limanları yapımı sürüyor. Menteşe’ye 500 yataklı hastane, Milas, Bodrum ve Yatağan’da yeni Devlet Hastaneleri kazandırıyoruz. Muğla’ya 700 yataklı bir şehir hastanesi yapıyoruz. Proje çalışmaları devam ediyor. Türkiye’nin 6’ıncı büyük barajını biz tamamladık. Akgedik,. Bayır Muğla’ya kazandırdığımız diğer sulama yatırımları. Şimdi Ekmel’e sorun. Ekmel, Kılıçdaroğlu, Bahçeli senin var mı bir eserin. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Ne diyor. Cumhurbaşkanlığı makamı yol yapma makamı değil diyor. Bodrum’un su sorununu biz çözdük. Bunu belediyenin çözmesi gerekiyordu. Bundan sonra Büyükşehir Belediyesi su sorunu çözmek zorundadır. 12 yılda turizmde rekorlar yaşadık. Gezi olaylarına rağmen 2013 yılında 37 milyon turist ziyaret etti. Bu yıl 40 milyonu aşacağız inşallah. Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5 arttı. Dünyada Türkiye 6’ıncı sırada. Hedefimiz ikincilik. Muğla geçtiğimiz yıl 3 milyondan fazla turist ağırladı. Cumhurbaşkanı seçilmem durumunda Muğla’daki tüm projeleri takip edeceğim. Biz sizin hizmetkarınızız. Sizin efendiniz değiliz” dedi.

Başbakan Erdoğan 10 Ağustos tarihinde gerçekleşecek seçimlerde Muğla’dan büyük bir destek göreceğine inandığını belirterek konuşmasına son verdi. Erdoğan mitingin ardından Muğla’dan ayrıldı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets