Yarın Fethiye’de Eylem Var - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Yarın Fethiye’de Eylem Var

Bu haber 28 Haziran 2014 - 0:00 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Dönemin Muğla Valisi ve Türkiye’nin ilk Kadın Valisi Dr. Lale Aytaman’ın çok önemli amaçlarla kurduğu MELSA’yı kendisinden sonra “yoldan çıkan kadın” haline getirilmesinin ardından hep merak etmişimdir;

MELSA bu hale nasıl getirildi?

Amman ha, birileri “Hah yakaladık”  deyip, dava açmaya kalkabilirler. “Yoldan çıkan kadın” derken, sakın sizin anladığınızı kastettiğimi sanmayın.

Bunu derken MELSA’nın hedefinden, amaçlarından uzaklaştırılmış olmasını kastediyorum. Teşbihte hata olmaz.

Zaten hep birlikte gadın Molamı da (Güzel Muğlam) saygılı yasma haline getirmiyor muyuz?

xx        xx        xx

AK Partili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel kaç gündür haklı olarak “Sahillerimizi halkımıza peşkeş çektik” diye havasını atıyor.

Biz Muğla’da ne yapıyoruz?

Günlerdir sahillerimizi tartışıyoruz

Hâlbuki Muğla’da da Antalya’da olduğu gibi sahillerimiz Büyükşehir Belediyesi tarafından halkımıza peşkeş çekilebilirdi. Doğrusu da bu…

Ama MELSA’nın devredildiği Büyükşehir Belediyesi CHP’liAkbük Sahili CHP’li Menteşe’nin, Akçapınar Kumsalı CHP’li Ula’nın, İncekum Plajı CHP’li Marmaris’in, Dalyan İztuzu Kumsalı CHP’li Ortaca’nın ve Ölüdeniz Kumburnu Demokrat Partili  Fethiye’nin…

Valilik olarak bu coğrafi bir tanımlama ve oralara hizmet belediyelerce götürülür… E o zaman Valilik kendisi işletsin…

Böylece kapanan İl Özel İdaresi’nin 100 çalışanı kapı önüne konulmaktan kurtulurken, MELSA yerine kurulan MUÇEV’de dönemin Valisi Lale Aytaman’ın hayalleri gerçekleştirilir. Günübirlik alanlar korunur, geliştirilir…

xx        xx        xx

Niyeti üzüm yemek değil, bağcı dövmek” diye bir söz vardır.

Bu günübirlik alanlar meselesinde hem bağcı dövülüyor, hem de üzüm yeniliyor!

Bağcı belli; muhalif belediye başkanları… Üzümü yiyen kim?

Ben bilmiyorum!

Ama üzümün halk, yani kamu tarafından yenmediği ortada…

Niyetim bu gün yine Muğla’yı adeta saygılı yosma yerine koyan uygulamaların odağındaki Arsnova Medya, Takkunya firmaları ile 30 Mart’tan önceki dönemde MELSA’yı sağmal ineğe çeviren Muğla’ya Hizmet Vakfı üzerinde durmaktı. “Tanıtım aşkıylaMELSA’ya kakalanan ve elde kalan işporta hediyelikler üzerine konuşacaktık.

Yazma uğraşısında her zaman gönlünüzden geçtiği gibi olmuyor. Gündem sizi zorluyor. AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Çelebi ile ilgili haber hemen her şeyin önüne geçti.  Sanıyorum Çelebi bir provokasyon (Kışkırtma), bir tezgah ile karşı karşıya…

Pazar (yarın) günü de Fethiyeliler eylem yapıyorlar.

Çelebi konusu pazartesi işlenebilir.

Fethiye’deki eylem beklemez.

xx        xx        xx

Günübirlik alanlarla ilgili kıyametler kopmaya devam ediyor. Ama ne Vali M. Hakan Güvençer’den ne de Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’den ses çıkıyor. Neden?  Bilmiyoruz. Bildiğimiz bilgi kirliliği de yaşadığımız…

Gerçi MELSA Müdürler Kurulu Başkanı Yavuz Kayı ve Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik bilgilendirmede bulunuyorlar, ama…

Ben daha çok Arsnova Medya ile Takkunya’nın derdindeyim(!)

xx        xx        xx

Elbette ateş düştüğü yeri yakıyor.

Çamlı Muhtarlığı da yanıyor. Muhtarlığın elindeki İncekum da 10 yıllığına kiraya verilmiş.

Orta Direğin Hawai’si” denilen İncekum ile ilgili Marmaris’in mahallesi olan Çamlı’nın Muhtarı Kerim EkinciGenelde alt gelire sahip insanlar tercih ettiği için İncekum, ‘gariban plajı’ idi. :ir şirkete 10 yıllığına vermişler. Artık buradan garibanlar, dar gelirliler yararlanamaz.” diyor.

Fethiye’de yanıyor…

Fethiye’den doğan yeni ilçemiz Seydikemer’in ise keyfi yerinde. Bu yeni ilçemiz Saklıkent’in gelirlerini topluyor.

Neden?

xx        xx        xx

Seydikemer AK Partili bir ilçe belediyemiz. Her yere el konurken, bu yüzden mi Saklıkent’in gelirleri Seydikemer’e bırakıldı? Yoksa Seydikemer daha çok yeni bir ilçe, kaynağa ihtiyacı var diye mi?

Böyle bakarsak, Muğla Büyükşehir Belediyesi de Seydikemer kadar genç!

Ölüdeniz’in Kurburnu Kumsalı’nda hak iddia eden Fethiye’nin Demokrat Partili Belediye Başkanı Behçet Saatçı da Seydikemer’i örnek gösteriyor.

xx        xx        xx

Dikkat çekici bir nokta da Ortacalılar, Dalyanlılar Ortaca Belediye Başkanı Hasan Kareçelik’le; Fethiyeliler, Ölüdenizliler Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçı ile kenetlenirken Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile kenetlenen yok!

Acaba diyorum, idare “Osman Gürün halkı arkasına alamadı” düşüncesi içinde tepkilere iplemiyor olabilir mi?

Sanki MELSA Müdürler Kurulu Başkanı Yavuz Kayı tek başına!

Tabi işin ilginç yanı Akbük Sahili ile ilgili Menteşe, Akçapınar Kumsalı ile ilgili Ula ve İncekum ile ilgili Marmaris Belediyelerinden ses veren yok…

xx        xx        xx

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçı önceki gün meslek odaları, sivil toplum örgütleri ve turizmcilerle bir araya gelmiş. Başkan Satçı toplantıda Pazar günü, yani yarın Kumburnu’ndan Türkiye’ye sesleneceklerini açıklamış. Şöyle demiş:

Bizim ihaleye alan bir şirketle ya da MUÇEV ile bir sorunumuz yok haksız bir uygulamaya karşı hak arayışı içindeyiz. Türkiye de devlet varsa bu kadar çiftte standart olmaz. Adrese teslim ihalelerle bu işlerin yürüyemeyeceği herkes tarafından bilinmelidir. Türkiye’nin tanıtım objesi kaşıkçı elması olan Ölüdenizimizin birçok alt yapı ve üst yapı problemi varken ve bize ait değerlerden elde edilecek gelirler bu eksiklerin giderilmesine harcanması gerekirken bu yaklaşımı anlamaktan güçlük çekiyoruz.

Başkan Saatçı ayrıca “Yetkililere soruyorum; Seydikemer’e gösterilen yaklaşım bizden ne için esirgeniyor? Sebep ne? Fethiye’nin ve Ölüdeniz’in suçunu bilmek istiyoruz.” diye tepkide bulunmuş.

xx        xx        xx

Başkan Saatçı toplantıda yaptıklarının bir “hak arama başkaldırışı” olduğunu belirtirken, herkesi Pazar günü saat 17.00’de Ölüdeniz Kumburnu’nda buluşmaya davet etmiş.

Bakalım bu işin sonu nereye varacak…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets