Muhalefetin Seçim Malzemesi Yalnız İftira - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Muhalefetin Seçim Malzemesi Yalnız İftira

Bu haber 26 Haziran 2014 - 2:07 'de eklendi ve 27 views kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğlu
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Bu yıl içinde iki seçimden birincisi 30 Mart’ta yapıldı. Şimdi 10 Ağustos’ta ikinci defa sandık başına gidilecek. 30 Mart seçimi mahalli olduğu için adayların özelliği olsa da il veya ilçelerde daha önceki yıllarda partilerin gücü zor değişiyor. Mesela İzmir ile Muğla yıllardan beri değişmedi. Bunun yanında Antalya, Balıkesir ve Manisa gibi iller değişebiliyor.

Önümüzdeki seçim daha değişik, aynen referandum karakteri taşımaktadır. Cumhurbaşkanlığı seçiminde iki aday olacağı tahmin ediliyor. Bu adaylardan iktidar partisinin adayı, 12 yıldan beri ülkede hiç beklenmeyen ve ümit dahi edilemeyen reformlar yapmıştır. Döneminde ekonomiyi gene umulmayan zirveye çıkarmıştır. Demokrasi ve insan haklan diyerek giriştiği anayasa değişikliği birçok sıkıntının önünü açmıştır.

Özellikle Ergenekon ihtilal örgütünü hala savunanların, bu milleti aptal yerine koymaya devam etmeleri, kendilerinin intihar edişlerinin acı görüntüsüdür.

Bir düşünün laikliği Devletin her kademesinde her türlü resmi konuşmaların baş harfi gibi uygularken, laikliğin yanlışını anlatmaya çalışanlara şeriatçı dediler. İrtica hortluyor dediler, bir de baktık ki ilticayı hortlatanlarla çoktan gizli pazarlık yapmışlar. Demokrasiyi yıkıp yerine gene eskisi gibi ekonomik bağımlı hayata dönecekler. MHP’nin aslında bu ortaklığın organizatörü olduğu yeni anlaşılıyor.

Salı günkü gurup toplantısında, Bahçeli adaylarının dürüst olduğunu ünlü olduğunu, dünya da tanınmış kariyer sahibi olduğunu anlatıyordu. Devamla Başbakan için şaibeli diyor, 17 Aralık olayından temize çıkamadı diyor. Bu seçimi alacaklarmış ve gelecek seçimde ise hepsini silip süpüreceklermiş…

Allah göstermesin ama nasıl bir hayal bu böyle… Hangi adayla hangi hizmeti verecekler. Sisi ye alkış tutan, Suriye diktatörü için İslam Birliği Başkanı olarak, Suriye halkının soykırım halinde ölüm saçarken, ne gibi girişim yapmış onu bari anlatın da bu Millet bilsin!.. Cumhurbaşkanlığı seçimi, bugünkü muhalefetin engellemeleri yüzünden halkın seçmesi kararı getirildi. Halktan ümidini kesmiş olması gerekenlerin seçim kazanmaktan bahsetmesi neye dayanıyor? İhtilal mi olacak? Zaten hukuk ihtilalin tam göbeğindedir. Her kim art niyetle görevini kötüye kullanırsa hesabını verecektir. Hiç endişe etmeyin, ülkeyi 50 yıllar gerilere götüren 27 Mayıs’ında hesabı sorgulanacaktır. 1961 Anayasasını yapan kurucu meclis üyeleri, bu anayasaya göre milleti inim inim inletenler, Atatürk’ün mirası diye trilyonları hortumlayanlar, onlara sözde sağcı görünerek yardım edenler elbette hesap verecektir.

1965’de Demirel’in karşısına Milli bakiye sistemi ile çıkanlar, İstanbul birinci köprüyü yaptın diye, Demirel hükümetini kızağa alarak, ünlü köprünün açılışına davet etmeyenlerden hesap sorulacaktır. 61 Anayasasının kılını dokunanın başına bu meclisin çatısını yıkarım diyenlerin, yarım ihtilal ile iktidar olunca aynı anayasanın 58 maddesini değiştirmiştir. Meclis çoğunluğu olan AP’nin oyları ile bugün ülke ekonomisi ve yatırımlar, seçime girerken muhalefetin ve cemaatten torpilli adayın aklına gelmeyebilir. Ama oy isteyecekleri Millet bunları soracak; Ne yapmak istiyorsunuz? Ülkeyi teslim ettiğiniz gibi özlediğiniz bir düzene mi oy vereceğiz? diyecektir. Verilecek cevabınız yoksa hiç yalpa yapmayın 12 seneden beri hiçbir mal için kuyruğa girilmedi. O beceriksizlikleri tekrar yaşamak da istemiyoruz.

Bu seçim referandumdur. Neticesi anayasa referandumu gibi olur yani yüzde 60…!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets