Ülkemizi Nazardan Koru Yarabbi - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Ülkemizi Nazardan Koru Yarabbi

Bu haber 12 Haziran 2014 - 0:25 'de eklendi ve 45 views kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğlu
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Daha bir yıl bile olmadan rüya gibi büyük eserler bir yandan hizmete açılıyor ve bir yandan da yenilerinin temelleri atılıyor. Bu eserlerin her biri bütçemiz değerindedir. Önce Marmaray hizmete girerken birileri çatlama durumuna geldiler.

İkincisi 3. Boğaz Köprüsünün temeli atılırken istemezükçüler, sokaklara döküldüler. Ağaç dediler, Alevileri tahrik ettiler, gezi dediler nihayet parkta çadırlarını kurdular. Gayelerine ulaşmak için, emirlerinde ne kadar çapulcu varsa parkta topladılar. Parkın adını GEZİ PARKI dediler. Gezi Parkından büyük rüyalar gördüler. Arkalarında Almanlar vardı, İngilizler vardı, Fransızlar vardı. Hatta ABD’nin bilinen bazı medyası da vardı. Bizdeki uşakları, bu dış odaklara saat saat bilgi veriyordu. Oradan da bütün dünyaya haber ilaveli olarak yayın yapılıyordu. Rusya Medyası haberi Türkiye Baharı başladı diye veriyordu.

Bütün bunları keyifle seyir eden iki muhalif partimize bu kadar rezil oldukları yetmedi ve başka tertiplere girdiler. 17 Aralık’taki rezillikleri de yetmedi galiba yine bu günlerde her olayı bahane ederek, Başbakan’a ver yansın ediyorlar.

BU GÜNLERİN KONUSU BAYRAK

Bayrak konusunda rezil olmuş bir kuruluş vardır. Özellikle onun eleştiri hakkı kısıtlı olması gerekir. Yıl 1977 Bir Mayıs’ta sözde işçi bayramı kutlanıyor. Günün Başbakanı Bülent Ecevit’tir. Yürüyüşü İstanbul Belediyesi yönetiyor. Belediye Başkanı Ahmet İsvan, emrinde binlerce beslediği terörist eğitimli militanın ellerinde pinar sopaları halka karşı gösteri yaptılar. Disk, Töbder, Apo bayrakları, RUS’ların orak çekiçli filamaları, Mao’nun amblemi ve daha ne gibi çapulcu varsa orada olduğu halde, Türk Bayrağımız yoktu.

Bu yürüyüşte 17 CHP milletvekili vardı. Bu yürüyenler, civar binalara ateş ettiler ve 34 vatandaşı öldürdüler. Bir yandan Ecevit’ten gelen bayram kutlama telgrafı hoparlörlerden okundu. Günümüzde Bayrağı indiren yakalandı. Çocuk filan değildir. O çocuğun belki en yakınını 1991 seçiminde parlamento ya sokan CHP, kimi kimden şikayet ediyor? Bayrağımızı baş tacı eden bu yönetime yapılacak her iftira sahibini eritecektir.

ÜÇÜNCÜ HAVA ALANI İNŞAATI BAŞLADI

Dünyanın en büyük hava alanı bizim ülkemizde yapılıyor. Almanların menfaatleri bozuluyor diye bizim muhalefet partileri ile bilinen paralel basın ne diye çırpınıyorlar? Ne diye yapılmasın diye diretiyorlar?  Bütün dertleri Başbakanı yıpratmak olduğu biliniyor. Ancak, bu oyunlar sanırım onuncu defa oynanıyor. Artık yalan tutmuyor. Her iftiranın gerisindeki suçüstü olmuş durumdadır.

ATAK HELİKOPTERLERİ MADEİN TÜRKEY

Hiç Milli gururdan nasibi olmayanlar ne anlar Türkiye’de imal edilen ATAK adındaki Helikopter’den veya uçak dan!.. Salı günü yapılan ve büyük heyecan yaratan teslimattan veya törenden. Birinci Boğaz Köprüsü inşaatı bitirilmiş halde iken, 12 Mart yarım ihtilal ile iktidarı elinden alınan Süleyman Demirel’i, Süngü ile Başbakan edilen Nihat Erim törene davet etmedi.

Oysa Dünya Karayolları Birliği aynı anda Demirel’in evinde ona, madalya takıyordu. Bunları yaşayan insanlar sizin bu halinize gülüyor.

TÜRKİYE’DE 1928’DE, 1936’DA, 1949’DA UÇAK İMAL EDİLDİ

Vecihi Hürkuş 1928 yılında kendi imkanları ile uçak imal etti ve aynı uçak ile Çekoslavakya’dan Türkiye’ye dönmeyi başarmıştı. Kendi ülkesinde önce ruhsat verdiler ve 8 uçaklı filo imal ettikten sora ruhsatını fesh ettiler.

Nuri Demirağ ilk uçak fabrikasını kurmuş, uçuş okulu açmış bir isimdi. 1941 Ağustos’unda doğduğu yer olan Divriği’ye uçarak gitmiştir Nuri Bey; aynı yılın Eylül Ayında 12 uçaklı bir filoyu bazı vilayetlerde uçuş görüntüleri ile Millete kendi uçağımızla Ülkemizi koruyabileceğimizi anlatmıştır. Daha bilinçli çalışmakla aldığı siparişleri teslim etmek kısmet olmamış, çünkü (özel sektör)  olamaz diyerek ruhsatı geri alınmış ve adam batırılmıştır. Bir de Nuri Dilligil var. Kendisi Paşa’dır. Türkiye’de ilk silah ve patlayıcı imali yapandır. Uçak imal etmek büyük hayalidir. Nuri Demirağ’ın uçak serüveni ile aynı tarihlerde yani 1949 yılında Sütlüce’deki fabrikası esrarengiz bir şekilde infilak eder. Nuri Paşanın cesedi bile bulunamaz. Adı geçen tarihlerde yaşanan bu olaylardan sonra Ülkemiz, 65-70 yıl sonra tekrar uçak ve otomobil imaline soyunuyor. Yazıktırki,  bugün hala sanayinin aleyhinde olanlar aynı soydan da, ya ötekiler kimin soyundan?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets