‘Yılın Enler’i ödüllerine kavuştu - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

‘Yılın Enler’i ödüllerine kavuştu

Bu haber 09 Haziran 2014 - 1:00 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

Hamle Gazetesi’nin 38’nci yaş günü ve geleneksel ‘Yılın EN’leri ödül töreninin dokuzuncusu Akyaka Hamle Hotel’de gerçekleşti. 8 dalda 24 kişi ve kurumun ödüllerini aldığı törende önceki yıllarda Binali Yıldırım, Abbas Güçlü gibi isimlere verilen ‘Başarı Onur Ödülü’bu sene Yunanistan’a gitti. Güney Ege Turizmine ve Türk-Yunan dostluğuna katkılarından dolayı Başarı Onur Ödülü Simi Belediye Başkanı Elefterios Papakaladoukas’a verildi.

Kadir Tamer

Hamle Gazetesinin 38’inci yaş günü ve geleneksel Yılın EN’leri ödül töreninin dokuzuncusu Akyaka Hamle Hotel’de gerçekleşti. 8 dalda 24 kişi ve kurumun ödüllerini aldığı törene Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Muğla Büyükşehir Belediyesi Danışmanı Yavuz Kayı Ak Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, BBP İl Başkanı Harun Akın, Muğla’da görev yapan Kamu Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Ödül törenin açılış konuşmasını yapan Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı olmaktan ziyade, Hamle’nin bekçisi olduğunu belirterek, “Hamle’yi daha iyi olması için, daha güzel olması için gece gündüz çalışan bir kardeşinizim. Hamle Gazetesi kurulduğu günden bu yana milliyetçi, medeniyetçi ve demokrat çizgisini hep korumuştur. Ve hepimizin ortak ideali olan büyük bir Türkiye için birbirimizi anlamamız gerektiğini, birbirimizi sevmemiz gerektiğini ve birbirimiz ile uzlaşmamız gerektiğinin fark eden bir yayın organıdır. Onun için açık yüreklilikle söyleye birim ki Hamle Muğla’da uzlaşmasının adresidir. Katılımcı arkadaşlarımıza dostlarımıza baktığım zaman Muğla’nın tüm renklerini ve hizmetkârlarını görüyorum. Ve samimi olarak söylemek istiyorum sizlerle gurur duyuyorum. Bugün bu toplantımızda önemli gelişmeler önemli misafirlerimiz var. Biliyorsunuz biz Türkiye’nin en uzun sahil şeridine sahip önemli bir iliz. Ve Türkiye’nin batıya açılan kapısıyız. Muğla’nın kapısından çıktığınız zaman karşımızda adalar var. Adalarda yaşayan insanlar bizim dostlarımız. Bugünkü onur ödülünü alacak kişi Simi Belediye Başkanı aramızdalar. Değerli arkadaşlarım bizim çözemeyeceğimiz, aşamayacağımız hiçbir konu yok. Sayın Valimiz karşımızda yüzü, kalbi tertemiz bir insan, milletvekillerimiz öyle, yöneticilerimiz, müdürlerimiz öyle yeter ki yumruğu bir yere vuralım. Muğlamızın meselelerini açalım ve hak ettiğimiz yere gelelim. Hamle olarak bugüne kadar sürdürdüğümüz misyonu bundan sonrada sürdüreceğimizden hiç şüpheniz olmasın. Benim Hamle’de sürdürdüğüm misyonum 35 yılını dolduracak. Çok gurur duyduğum bir 35 yıl, inşallah bu bayrağı benden sonraki nesillere devir ettiğimde aynı çizgiyi korurlar ve toplumun sesi olmaya devam ederler” dedi.

Daha sonra söz alan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise, “Eğer bir yerde iyiler varsa o iyilerin içerisinden en iyileri çıkar, iyiler yoksa en iyilerin seçilip ödüllendirilmesi çok fazla bir şey ifade etmez. Geçen Muğla’daki mesaime böylesi bir törenle en iyilerin ödüllendirildiği bir ambiyansla başlamak bana ilk adımları atarken özel bir cesaret ve güven vermişti ama yine itiraf etmeliyim ki zihnimde acaba bu en iyiler ödül törenin insanın zihninde yarattığı algı birebir gerçekliğe oturuyor mu?  Oturmuyor mu? Çalışacağım süre içerisinde nasıl bir tablo ile karşılaşacağım teredütünü yaşamıyor değildim. Aradan geçen bu bir yıl içerisinde hem Muğla’nın, Muğla hemşehrilerinin, Muğla’ya hizmet etme fırsatı bulmuş tüm sivil, kamu sektör çalışanlarının bu şükranı bu ödülü bütünü ile hak ettiğine dair inancım pekişti. Bu anlamda sadece iyi olmak değil bu iyiliği besleyecek ve daha iyiye götürecek farkındalık ve bu farkındalığı güzel bir üslup ile onu hak edene hak ettiği şekilde sunulması da ayrı takdire şayan niteliktir. Ne mutlu ki Muğla iyilere en iyilere sahip olduğu gibi bunun farkında olan bu farkındalığı böylesine güzel bir usul ile üslup ile sunabilen bir sonraki daha iyiler içinde zamanı muhataplara çektiren bir kuramsal yapıya sahip, burada doğrudan Hamle Gazetesini kast etmiyorum. Hamle Gazetesi bu iyiliği fark eden ve bu iyiliği takdir eden Muğla’nın ortak ruhunun tabiri caizse tecessüm etmiş bir kurumudur. Elbette takdir etmenin öneminden bahsederken bu sıfatı kazanmış Hamle Gazetesinin bu istisnai pozisyonunu küçülterek arka plana atmak ayıp olur, hakkını teslim edelim. Ama Hamle Gazetesi bu nezaketini, bu letafetini Muğla’ya, Muğlalılara ve Muğlalılık ruhuna borçludur” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Hamle Gazetesi okurları tarafından ‘Yılın EN’leri seçilen 8 dalda 24 kişi ve kurumlar tek tek açıklanarak ödülleri takdim edildi.

Onur Ödülü Yunanistan’a gitti

8 dalda 24 kişi ve kurumun ödüllerini aldığı törende önceki yıllarda Binali Yıldırım, Abbas Güçlü gibi isimlere verilen ‘Başarı Onur Ödülü’ ise bu sene Yunanistan’a gitti. Güney Ege Turizmine ve Türk-Yunan dostluğuna katkılarından dolayı büyük ödülü Simi Belediye Başkanı Elefterios Papakaladoukas ile birlikte Türk Yunan dostluğunun gelişmesinde büyük emekleri bulunan Muğla’nın son İl Genel Meclisi Mehmet Erden ile Osman Osmancıkzade ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kurucu başkanlığını gerçekleştiren Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ‘Başarı Onur Ödülü’ alan isimler oldu.

Törenin ardından Rodos’tan gelen müzik grubunun Türkçe ve Yunanistan şarkılarından oluşun dinletisi katılımcılara güzel anlar yaşattı.

Ödül alan kurum ve kişiler

Hamle Gazetesi tarafından bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen ‘Yılın EN’leri şu ,kategori ve isimlerden oluştu:

Yılın kamu kuruluşu kategorisi: Halk Sağlığı Müdürlüğü, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü.

Yılın siyasetçisi kategorisi: CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Ak Parti Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Çelebi ve MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran.

Yılın işadamı kategorisi: Kenan Değertaş (Çağlar İletişim A.Ş.), Mehmet Serdaroğlu (Serdaroğlu İnşaat), Şahap Çak (Netlog Lojistik A.Ş.)

Yılın meslek insanı kategorisi: Hüseyin Süer (Marmaris Konak Kırtasiye), Doruk Alp (Diş Hekimi Dentalp Ltd), Cihan Şimşek (Başkent Akademi)

Yılın sivil toplum kuruluşu kategorisi:  Muğla Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı, Tes İş, Maden İş Sendikaları, Muğla Memur Sen.

Yılın spor insanı kategorisi: Fethiyespor Kulübü, Merve Ceylan (Kitebord sporcusu)

Meltem Çelik (Çim Hokeyi Milli Sporcu)

Yılın hayırseveri kategorisi: Abdurrahim Tuna (YATU), Mustafa Ercan (Ermaş Madencilik A.Ş.) ve Çetin Topuz

Yılın muhtarı kategorisi: Mehmet Kavasoğlu (Çıtlık Mah.), Hayrettin Akay (Kiramettin Mah.), Hüsametin Yiğit (Çetibeli Mah.)”

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets