CHP Gelirse Ne Olur! - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

CHP Gelirse Ne Olur!

Bu haber 23 Ocak 2014 - 0:00 'de eklendi ve 31 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Muğla’da seçmenin oy kullanırken, “ideolojik” davrandığı ve “yaşam biçimi kaygıları” ile hareket ettiği ve pek öyle “hizmete oy vermediği” bir gerçek…

Beylik slogan şu:
Muğla laikliğin kalesi

Öyle mi?..

Kesinlikle öyle… Ama Osman Gürün’ün belediye başkanlığındaki Muğla’nın son 4, 5 yılına bakmakta yarar var.

xx        xx        xx

Bu noktada öncelikle şunu söylemeliyim ki, benim “Cemaat” veya “Hizmet” ile bir problemim yok… Ama bir tutarsızlığı ortaya koymak gerek…

Ne tesadüfse Cemaatin Muğla’da yükselişi Osman Gürün’ün belediye başkanlığının kinci, üçüncü dönemlerine denk geliyor.

Muğla’da “Süleymancılar” da var. Ama sanki onlara müsamaha gösterilmiyor!…

Muğla’da oldukça rahat olan Cemaat, Kireç Sanayi’nin karşısında Başkan Gürün’ün sağ kolu Meclis Üyesi Hilmi Giresun’un arazisinde veya emin değilim, sayesinde imara açılan arazide “yurt sahibi” olurken, üniversitenin AKM’si dışında Atatürk’ün adının Muğla’da ilk kez verildiği caddenin üzerinde “Kız Yurdu”na sahip oldu. Aynı dönemde Akçaova’da Cemaatin özel koleji ortaya çıktı!

Cemaat’in Kötekli’de de apartlara sahip olduğu söyleniyor. Hatta ne kadar doğru bilemiyoruz, Kötekli’nin en ünlü apartlarından biri olan Julian Apartın bir bölümü ile ilgili yıkım kararı bulunurken, apartın el değiştirmesinden sonra yıkımın gerçekleşmediği söyleniyor!

xx        xx        xx

Belediye Yönetimi belki de “Biz sadece partilere değil, bütün cemaat ve tarikatlara da aynı mesafedeyiz” demek istiyordur, ama…

Kimseyi ve bizi kandırmasınlar. İlkeli olmak lazım…

Evet, ben “hizmete” karşı değilim. Ama bir yandan “hizmeti”, “cemaati” oy deposu görüp, bir yandan “Laikliğin kalesi bayrağı” sallamak, Gezi Parkını destekler gibi görünüp Tomalara su vermek ne kadar ilkeliliktir!

xx        xx        xx

Muğla’da en büyük sloganlarından biri “AK Parti gelirse talan olur”…

CHP gelirse ne olur?

Bu argüman Muğla’da hep tuttu. At sloganı, kazık dik seçim al!

Yerler mi? “Eh bu güne kadar yediler” de denebilir!

Muğla’da “çevre” denilince, sivil toplum hareketi denilince ilk akla gelen yer Bodrum’dur.

Gökova Körfezi’nde Hükümet’in Küdür Yarımadası’nın imara açılması girişimlerinde çevrecilerle kol kola girerken, bir firmanın golf sahası girişiminde yarımadanın en güçlü çevre hareketi Mavi Yol Girişimi ile karşı karşıya gelen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a ne demeli?

İster “insaf” deyin, ister “Bu ne ikiyüzlülük” deyin… (!)

xx        xx        xx

Ben “cemaate’ veya “hizmete” karşı olmadığım gibi Bodrum Yarımadası’nda “golf sahasına” da karşı değilim!

Ama ikiyüzlülüğe, riyaya karşıyım…

Giden yılın son günlerinde internet sitelerinde yer alan haberin başlığı şöyleydi:
Tartışmalı golf sahasının önünde engel kalmadı.

Kim kaldırdı engeli?

AK Parti iktidarı değil…

CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon!

Bu noktada ne denir bilemiyorum, “Yok birbirimizden farkımız, hepimiz Osmanlı Bankasıyız” mı?

xx        xx        xx

Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne bağlı dört köyün sınırları içerisine yapılacak golf tesislerinin imar planı, 12 üyenin ‘evet’ oyu ile meclisten geçti.” diye başlayan habere göre, Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon, belediye meclisinde 3 yıl süren sert tartışmaların ardından onaylanan planla ilgili olarak, şöyle demiş:

Bodrum’da yılın 12 ayı turizm yapabilmek amacıyla golf yatırımının bir an önce yapılmasını istiyoruz. Kış aylarında Bodrum’a Avrupa’dan golf turizmi için turist yağacak.”

Sormazlar mı adama, “Bodrum’a yaz kış turist yağdırmak için 3 yıl neden beklediniz?” diye…

Üstelik bir de Bodrum’a “turist yağdıracak” karar alınırken, Belediye Meclisi toplantısında Başkan Kocadon’un kendisi yokmuş!

xx        xx        xx

CHP’li meclis üyesi İncilay Sever‘in başkanlığında gerçekleşen Belediye Meclisi’nin 2013-Aralık ayı olağan toplantısına biri Ak Parti’li, 11’i CHP’li toplam 13 üye katılmış. Belediye Başkanı Kocadon İzmir‘de olduğu için toplantıya katılamamış!

Belediye Meclisi‘nde üç kez gündeme gelen ve Mavi Yol Girişimi öncülüğündeki çevrecilerin ellerinde tavuklarla ve bohçalı pankartlarla gelerek tarım arazilerinin golf sahası için imara açılmasını protesto ettikleri toplantıların bu sonuncusunda 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ve Golf Spor ve Turizm Kompleksi Uygulama İmar Planı Revizyonu, CHP’li Başkan Yardımcısı İncilay Sever çekimser oy kullanmış. Öteki 12 meclis üyesi ise evet oyu kullanmış!

CHP’ye, Bodrumlulara, yatırımcılara ve Kissebükü’nde, Küdür’de Kocadon ile kol kola giren çevrecilere hayırlı olsun!

xx        xx        xx

Sakın yanlış anlaşılmasın, ben gerçekten Bodrum’da “golfa” karşı değilim, ama ikiyüzlülüğe tahammülüm kalmadı…

AK Parti Bodrum’da veya Muğla’da iktidar olsa Osman Gürün’den, Mehmet Kocadon’dan farklı ne yapabilirdi?

Bu günlerde Muğla’da termik santral ve kömür işçileri santrallerin özelleştirmesine karşılar. Bodrum Belediye Meclisi’nden golf sahasına ruhsat çıkarken, DİSK ve KESK Genel Başkanları Yatağan’a gelip santral önündeki Direniş Çadırı’nı ziyaret edip dayanışmada bulundular. O ziyaret ile ilgili fotoğraf ilginçti. DİSK ve KESK Genel Başkanları ile çekilen hatıra fotoğrafında önde çömelmiş poz verenlerden biri Bodrum’lu eski eğitimci dostum Gazeteci-Yazar CHP 2015 Milletvekili aday adayı Hüseyin Anıl’dı…

Çok merak ediyorum, Yatağan’da santrallerin özelleştirilmesine karşı çıkan CHP Milletvekili aday adayı Anıl, Bodrum’da Bodrum-Milas sınırında yapılması gündemde olan bölgenin üçüncü termik santrali ile ilgili olarak Bodrum’un çevrecilerine, Mavi Yol Girişimi’ne ne söylüyor?

xx        xx        xx

Haberde Bodrum Belediye Meclisi’nin aldığı kararı Bölge İdare Mahkemesi‘ne götürerek iptal davası açacaklarını belirten Mavi Yol Girişimi Sözcüsü Filiz Dizdar, golf tesislerinin yörenin tarım, ekoloji, doğa, kültür ve sosyal yaşantısına olumsuz etkisi olacağını belirterek, “Sivil toplum örgütlerinin yüzlerce üyesinin itirazını küçümseyenler bu köylerin geleceğini ‘turizmden para gelecek’ diyerek hiçe saymalarının bedelini ağır ödeyecek.” demiş.

Kime demiş?

CHP’li Bodrum Belediyesi’ne…

Bodrum Belediyesi’nin belediye başkanı, Muğla Belediyesi’nin belediye başkanı CHP’li mi?

Eğer bunlar CHP’li ise korkmayalım, bırakın AK Parti gelsin…

Hiç değilse yaşanılır kentlere sahip oluruz mu diyelim?!

Bırakın laiklik, kale filan edebiyatlarını…

Hiç değilse 13’te bir İncilay Sever olun…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets