“Özcan’ın Desteklediği Kaybeder” - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

“Özcan’ın Desteklediği Kaybeder”

Bu haber 16 Ocak 2014 - 0:29 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Sosyal medyada kendisini tanıtırken sıkılmadan “köşe yazarı” sıfatını da kullanmış bir hayvan hastalıkları uzmanı bana takmış. Her fırsatta benimle ilgili çiziktiriyor. Eşten, dosttan duyuyorum. “Seninki yine sürtünmüş.” diyorlar. Nereden benimki oluyormuş deyip, gülüp geçiyorum. Bu köşede kimden söz etsek gündeme oturuyor. O’nun muradı da bu, ama O’ndan söz etmeyeceğim!

Bokunda altın bulmuş gibi önceki günkü “DP’nin Sürprizi Mi?” başlıklı yazıma atlamış, “Hah işte yakaladım” dercesine “Kendisi de itiraf etmiş, fal bakıyor.” demiş.

Tabi öyle insanın kendisine “köşe yazarı” sıfatı takması ile köşe yazarı olunmuyor. Olsaydı, köşe yazarlarının fal da baktıklarını bilirdi! O’nun falına da baktım…

xx        xx        xx

Hayvan hastalıkları uzmanı paylaşımlarında “Özcan Özgür’ün desteklediği kaybeder” de diyor.

Ama sadece O değil, O’nun türündekilerin hepsi böyle diyorlar. İddia espri ile karışık yaygınlaşınca kendi kendimi gözden geçirdim. Gerçekten böyle bir şey var mı diye baktım.

İddiayı destekleyen bir şey bulamadım…

Bulsaydım, kayıtsız koşulsuz gidip Osman Gürün’ü destekleyecektim!

xx        xx        xx

İnsan beşerdir, şaşarda. Benim de şaştığım olmuştur, olur…

Nitekim Osman Gürün, doktorluğu bırakıp CHP’den siyasete atılır atılmaz Muğla Belediye Başkanı Adayı olduğunda kendisinin en büyük destekçilerinden biri bendim. 5 yıllık çalışma programını hazırlamakla kalmayıp, elime mikrofonu alıp cazgırlığını bile yaptım.

Ve o seçimi, Başkan Gürün’ün partisinin ön seçiminden de geçip aday olduğu seçimi kazandık!

Keşke kazanmamış olsaydık. Muğla’nın kaybedeceğini bilemedik!

xx        xx        xx

Kaybetmek, kazanmak görecelidir. Neye göre, kime göre kaybetmek; neye göre, kime göre kazanmak?

Osman Gürün’ün ilk belediye başkanı olduğu 1999 yerel seçiminde oy dağılımı şöyleydi:
CHP 8 bin 856, ANAP 6 bin 187, DSP 2 bin 699, DYP 3 bin 567, MHP bin 684 ve FP (Fazilet Partisi) 312.

Bu tabloda ben desteklesem de desteklemesem de, Osman Gürün aday olmuş veya olmamış olsa da CHP’nin önüne kimse geçemezdi. Hatta DSP olmamış olsa CHP’nin oyu 8 bin değil, en az 10 bin olurdu…

O seçimi CHP kazandı! Sağ partiler bir araya gelip tek aday çıkarsalar bile sonuç değişmezdi…

xx        xx        xx

Osman Gürün’ün ikinci seçimi olan 2004 yerel seçiminde oy dağılımı şöyle olmuştu:

CHP 10 bin 511, DYP 6 bin 80, MHP 475 ve adeta ANAP’ın değil. Fazilet Partisi’nin yerini alan AKP 6 bin 80.

Yeri gelmişken anımsatayım, bu yerel seçimde henüz yeni bir parti olmasına rağmen o günlerde ANAP görünümündeki AKP İl Genel Meclisi’nde iktidar olmuştu!

Bir önceki seçimde 312 oy alan Fazilet Partisi’nden çıkmış AKP bir anda 6 bin 80 oyu nasıl bulmuştu? Bu sorunun yanıtını düne kadar DP’den AKP’ye küfürler yağdırırken bir anda herkesten çok AKP’li oluveren Hayvan hastalıkları uzmanı başta ANAP’lılara, DP’lilere, MHP’lilere sormak lazım. Bu seçimde ANAP buharlaşırken, bir önceki seçimde bin 684 oya sahip olan MHP 475 oya düşmüştü!

Ben bu seçimde bir önceki seçimdeki günahımdan arınmak için DYP’den aday olan sosyal demokrat kökenli 18. Dönem Muğla Milletvekili Şükrü Zeybek’i destekledim.

Ben desteklemesem Şükrü Zeybek kazanır mıydı?

ANAP’ten gelen Zeybek’i hazmedemeyen DYP’liler nasıl oldu ise Osman Gürün’ü hazmedip CHP’ye oy verirken, DYP çatısı altında bütünleşmeyi hazmedemeyen ANAP’lılar da gidip AKP’ye oy verdiler!

Her şeye rağmen önceki seçimde 3 bin 567 oyu olan DYP, Zeybek ile 6 bin 80 oya ulaştı… Kimse Şükrü Zeybek’in başarısız olduğunu söyleyemez!

O seçimi de “Hayvan hastalıkları uzmanı nereye oy verdi bilinmezOsman Gürün değil, CHP kazandı. Kaybeden kim kazanan kim; kaybettiren kim kazandıran kim?

xx        xx        xx

Osman Gürün’ün üçüncü seçimi olan 2009 yerel seçiminde de oy dağılımı şöyle olmuştu:

CHP 15 bin 903, MHP 8 bin 377, AKP 7 bin 36, DP bin701.

Ben bu seçimde de yine 2004 seçimindeki günahımdan arınmak için MHP’den aday olan sosyal demokrat kökenli Saim Gürsoy’u destekledim. Ben kazanmış olmayacaktım, ama o Hayvan hastalıkları uzmanı  DYP’den aday olup kendisine tepki gösteren DYP’lilerin CHP’ye oy vermelerine neden olmasaydı o seçimi Saim Gürsoy kazanmış olacaktı.

Hem adama “Nasıl becerdin de adaylığınla DYP’nin oyunu 6 bin 80’den bin 701’e düşürdün?” diye de sorarlar!

Üstelik her şeye rağmen Saim Gürsoy MHP’nin oyunu o seçimde 475’den 8 bin 377’ye çıkardı. Kimse Saim Gürsoy’un başarısız olduğunu söyleyemez.

xx        xx        xx

Hiç kimse, Hayvan hastalıkları uzmanı dahil hiç kimse Özcan Özgür’ün üzerinden Şükrü Zeybek’i, Saim Gürsoy’u ve hatta Safa Altaş’ı itibarsızlaştıramaz!

Ben en son Osman Gürün’ün arka bahçesi haline gelmiş MUTSO’nun seçiminde, MUTSO yönetimine karşı Safa Altaş’ın liderliğini yaptığı MUTSO Gelişim Hareketi’nin yanında yer aldım.

Ben yine kazandım… Çok güzel insanlar, dostlar kazandım. Muğla, Gelişim Hareketi’ni ve o hareketin yatırımlarını kazandı, kazanmaya da devam ediyor. Ayda bir toplanıyoruz. Siz toplanabiliyor, Muğla’nın dertleri ile dertlenebiliyor musunuz?

Hem sahi MUTSO seçimini AKP mi, Gürün ve Giresun ikilisinin şahsında CHP mi kazandı!

xx        xx        xx

Tabi ben “Muğla’nın ne ekonomik ne de siyasi rantını çaldırmayacağız; Ankara bizi koruyamıyor, koylarımızı koruyamıyor. Muğla’yı biz koruyacağız; Biz Muğla’yı Ankara’dan koruyacağız…” demekle kalmayıp, CHP’nin atama kararlarının ardından “Muğla’yı CHP’den de korumak gerekiyormuş” diyen Musa Gökbel’in yaktığı “Çoban Ateşi”ne de taraf oldum.

Ama ne Musa Gökbel kaybetti, ne ben kaybettirdim!

Musa Gökbel seçime mi girdi? Seçime sokulmadı!

Ama her şeye rağmen Musa Gökbel kazandı. Muğla’da CHP, AKP ve MHP’nin ardından dördüncü parti oldu…

xx        xx        xx

Evet, ben fal da bakarım… 30 Mart seçimi için de baktım. Faldan CHP ve AKP sayesinde Osman Gürün’ün Büyükşehir Belediye Başkanı çıktığını gördüm. Osman Gürün kazanacak, Muğla Büyükşehir kaybedecek…

Umurumda da değil… Dikili taşım yok. Kaybedecek hiçbir şeyim yok. Sakın canınız yandığında bana gelmeyin. 30 Mart’tan sonra Osman Gürün ile ilgili yazacak satırımda yok!

Biliyorum, Hayvan hastalıkları uzmanı için baktığım falı merak ediyorsunuz…

MUTSO’da söverken övmeye başlayan, Demokrat Parti’den AKP’ye yüklenirken, AKP’ye geçip herkesten çok AKP’li olan Hayvan hastalıkları uzmanı üç vakte kadar mı desem, beş vakte kadar mı desem parti değiştirecek…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

6 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets