Brifing - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Brifing

Bu haber 15 Ocak 2014 - 0:00 'de eklendi ve 29 views kez görüntülendi.
Avatar
İsmail Ataseverismailatasever@hamlegazetesi.com.tr

İSMAİL ATASEVER

Hangi alan için olursa olsun asıl olan, oluşumların doğru ve sağlıklı bir şekilde gerçeklerle örtüşmesidir.Siz kurum ve kuruluşlar olarak çalışmalarınızı en doğru bir şekilde tespit ederek rakamlara döktünüz.Ancak o takdirde rasyonel bir çalışma yapıyorsunuz demektir.

Yok tersini yapar, bünyenizdeki oluşumlara ilişkin verileri gelişigüzel rakamlarla ifade ederseniz, aldatıcı olur.
O takdirde sadece kurum değil bizatihi devletin çıkarlarına terstir.
Dahası, gerçeklerle örtüşmeyen rakamlar, zaman içerisinde başınızı ağrıtabilir.
Bu yüzden her ne şartta olursa olsun önemli olan, değişik alanlarda sürdürülen çalışmalara ilişkin rakamların rasyonel bir şekilde aktarılmasıdır.
Üstelik bunun bir faydası, ileriye dönük çalışmalara ışık tutmasıdır.
***
Muğla’da göreve başladığından bu yana pek çok konuda duyarlı yaklaşımlar sergileyen Vali Mustafa Hakan Güvençer’in izlediği bir başka yol, il genelinde konuşlanan kurum ve kuruluşların hangi düzeyde olduğunun bilinmesine yönelik.
Dolayısıyla Güvençer, söz konusu alanlardaki çalışmaların nasıl gittiği, sonrasında netice alınıp alınamadığına ilişkin, ilgili ve yetkililerden brifing alıyor.
Belli ki ortaya çıkan verilere göre hareket edilmesini sağlayacak.
Eğer çalışmalar istenen düzeyde ise daha da netice alınması yönünde adımlar atılacak.
Değilse, önce sorunların nereden kaynaklandığının tespiti yapılacak.
Ardından, aynı sorunların düzeltilmesi çabası içerisine girilecek.
***
Vali Mustafa Hakan Güvençer ilçeler bazında sürdürdüğü bilgilenmeye yönelik brifinglere ilaveten bu defa il merkezinde konuşlanan bir kısım kurumlar adına bilgiler alıyor.
Bilgilendirme toplantısına katılan kurumlar;
Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, DSİ 213.Şube Müdürlüğü.
Vali Güvençer’e ilk brifingi veren Kültür ve Turizm Müdürlüğü adına Şube Müdürü Kaan Erge.
Erge diyor ki,
 “İlimize hava ve deniz hudut kapılarından 2013 yılında 3 milyon 222 bin 315 turist giriş yaptı. İlimizde iklim, tarih ve doğal güzelliklerimizin alternatif turizm türlerine çok uygun olması nedeniyle, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, yerel yönetimler ve turizm sektörü işbirliğiyle,  ilimizde bilinen Yatağan Kültür Yolu, Fethiye Likya Yolu, Karya Yolu, Milas Yürüyüş Yolları, Dalaman Kapıdağ Yürüyüş Yolu çalışmaları yapıldı.

Açıklamalarını sürdüren Erge, son yıllarda dünya turizm pazarında ilimizin sağladığı olumlu imajın sürdürülmesi ve ilimiz turizminde hizmet kalitesinin arttırılması amacıyla, hanutçuluk, gürültü ve görüntü kirliliğinin önlenmesi, kıyılarımızın ve denizlerimizin kirlenmesinin önlenmesi gibi konularda denetimlerin titizlikle yapılarak uygulamaların takip edilmesi amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği ve koordinasyon sağlanması gerekmektedir.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker;
“Ulusal ve uluslararası birçok organizasyona ev sahipliği yapan ilimiz, dört mevsim ılıman iklimi ile sporu seven, spor yapmayı, seyretmeyi hepsinden önemlisi sporu bir yaşam biçimi olarak kabul eden insanları tarihi, doğası, turistik merkezleri, denizi ve kumsalı ile sadece ülkemizde değil tüm dünyada adından söz ettiren bir konumda bulunmaktadır.

Tabi daha bir önemlisi, dönemin Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın il genelinde konuşlandırılacak spor tesislerinin tamamlanması bağlamında verdikleri sözlerin yerine getirilmesi.

Muğla Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım ise;
İlimizde 841 bin 326 hektarlık orman alanı mevcuttur.
2013 yılında 41 orman köyünde yapılan ORKÖY kredi çalışmalarında, 170 aileye 1 milyon 700 bin lira fenni arıcılık kredisi, 53 aileye 847 bin
410 lira süt sığırcılığı kredisi ve 113 aileye 176 bin 590 lira güneş
 enerjisi kredisi olmak üzere toplamda 336 aileye 2 milyon 724 bin lira kredi verildi. 
İlimiz ormanlarından yılda ortalama 5 bin 700 ton defne, kekik, adaçayı, mantar, püren, mersin, dağ çileği gibi bitki üretilmektedir. 20 bin 130 Ha. fıstıkçamı ormanından yılda 200 ton künar elde edilmektedir. Bunun dışında 2013 yılı içerisinde 424 bin fidan ağaçlandırma için dikilmiştir.
Devlet Su İşleri 213. Şube Müdürü Mehmet İskender ise;.
DSİ olarak 2013 yılında ilimizdeki yatırımlara 45 milyon 540 bin 552 lira harcandı.
Akgedik Barajı, Akköprü Barajı, Bayır Barajı, Geyik Barajı, Mumcular Barajı, Kazan Göleti gibi önemli tesislerinin 213. şube müdürlüğünün sorumluluğundadır.
Tabi burada asıl olan, vali Mustafa Hakan Güvençer’e kurum müdürleri tarafından verilen brifingde, yatırımlara yönelik hizmetlerin tez elden bitirilmesi.
Zira Muğla, bu tür yatırımları sonuna kadar hak etmiştir.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets