Muhammet Tokat’ın İşi Zor! - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Muhammet Tokat’ın İşi Zor!

Bu haber 04 Ocak 2014 - 0:00 'de eklendi ve 44 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Gazetemiz yazarlarından Hüseyin Kocabıyık haftada bir yazar. Benim yazılar biraz Karadeniz’in “Horonu” gibi… Kocabıyık ise “Zeybek” oynar gibi düşüne düşüne… Arada bir de seyrine doyum olmaz bir oyun döktürür. Giden yılın son yazısında yine döktürdü.

KocabıyıkÜlkemizde Neler Oluyor Ve Muğla Siyaseti” başlığı attığı yazısında, önce geçen yılın Türkiye’sinden fotoğraflar göstermiş. Sonra Muğla’ya gelmiş.

Kocabıyık’ın yazısına gelen yorumları okuyunca Milas’ın CHP’li Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın işi zor demekten kendimi alamadım.

Bodrum’da Menmet Kocadon’un, Köyceğiz’de Salih Erbay’ın, Fethiye’de Keramettin Yılmaz’ın, Menteşe’de Bahattin Gümüş’ün, Marmaris’te Ali Acar’ın, Yatağan’da adı geçenlerden kim aday gösterilirse gösterilsin onun işi kolay mı?

xx        xx        xx

Hüseyin Kocabıyık Muğla’yı anlatırken, “CHP’nin adayı Dr. Osman Gürün için bazı gruplar kırgın olsalar da yine oy verecekleri yer CHP adayı Dr. Osman Gürün olur görüşündeyim. Çünkü particilik anlayışı böyle olmalıdır.” demiş.

Bu ne biçim particilik anlayışıdır. CHP parti mi Futbol Kulübü mü? Futbol kulüplerinde bile yöneticiler taraftarların acımasız eleştirilerini, protestolarını göğüslemek zorunda kaldıkları gibi yanlış futbolcu transferlerinde kıyametler kopuyor!

Bir şehrin, bir ilin yönetimi futbol kulübü yönetmekten daha mı kolay?

xx        xx        xx

Kocabıyık ardından “Sayın Gürün’ünde CHP içinde olan bazı kırgınlıkları düzelteceği inancındayız.” diye ekleyip şöyle devam etmiş:

Muğla ve bazı ilçelerde CHP için atama yapılacağını defalarca yazdım çizdim ve sonunda yine atama oldu. Tabi CHP içinde yapılan bu atamalara sevinenler de oldu üzülenler de oldu. CHP Genel Merkezi yetkililerinin gözünde Muğla ve ilçelere atanacak belediye başkan adaylarının 6 ay öncesinden belli olduğu her halukarı ile belliydi. Bizde ön seçim olmasından yanaydık. Ama önceden Muğla ve ilçeleri için atama yapılacağının bilgilerini aylar öncesinden almıştım ve öylede oldu. …

Muğla ve ilçelerine atadığı isimlerdi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Dr. Osman Gürün, Fethiye Belediye Başkanlığı ise Keramettin Yılmaz, Marmaris Belediye Başkanlığı için Ali Acar, Milas Belediye Başkanlığı içinde Muhammed Tokat’tı. Muğla ve ilçelerine yeniden atanan bu adaylar kendilerinin aylar öncesinden atanacaklarını biliyorlardı. CHP Genel Merkezi yapılan bu atamalarla Muğla adına güzellikler mi getirdi yoksa çirkinlikler mi getirdi onu da önümüzdeki aylar içinde göreceğiz.

xx        xx        xx

İlginç ve düşündürücü… Kocabıyık’ın sözlerini okurken kendimi aptal gibi hissettim!

Ne demek bu?.. CHP’nin mevcut belediye başkanları ve hatta Hüseyin Kocabıyık Muğla ve ilçelerinde atama yapılacağını biliyor idiyse, CHP Genel Merkezi ve atama adayları Muğlalılarla, CHP Muğla teşkilatları ve belediye başkanı aday adayları ile dalga mı geçti?

CHP Genel Merkezi atamalarla Muğla adına güzellikler mi getirdi yoksa çirkinlikler mi getirdi onu görmek için önümüzdeki aylara veya 30 Mart’a gerek yok.

Her belediye başkanının ilçesinde yaşayanlar güzellikleri de çirkinlikleri de çok iyi biliyorlar. Sayın atama başkan adayları kendileri de çok iyi biliyor olmalılar. Siz hiç “aday gösterildim” diye Mehmet Kocadon’un dışında sevinenini gördünüz mü?

Benim asıl merak ettiğim, Hüseyin Kocabıyık, atamaları 6 ay önceden nasıl biliyordu? Hele bir açıklasa da milleti salak yerine koyanları bir tanısak!

xx        xx        xx

Kocabıyık’ın yazısına gelen yorumlar ilginç. Okurlarından Hasan Uzun yorumunda “Sayın Mustafa Öztürk Milas’ta Barış Saylak’ın önünü kesmek için Milas Avukatlar çetesi diyorum. Başta Zeki Çakıroğlu ve grubu ile atama yapılması için pazarlık yaptığı bütün Milas ta söyleniyor. Acaba bu kişiler nasıl CHP adına oy isteyecekler. Ben şahsen boş veririm. Yinede oy vermem. Milas’ta çok kişi böyle düşünüyor. Ön seçim olmasın diye genel merkeze bildiren İl Başkanın söylediği 2 milletvekili de teyit etti. Kocaman bir yazık.” demiş.

Kocabıyık’ın “ali karadaş” rumuzlu okuru da şu yorumu yapmış:

Karşı saflarda yer alanlar M. Tokat’ı seçim kaybettireceklerdir. AKP operasyonları Milas’ta fazla zayiat vermez, ama M. Tokat’a yol gözüküyor. Barış’ı çok ezdi. Barış’ın çevresini küçümsedi. Meşelik köyü büyük köylerden. Meşelik’ten Tokat zor oy alır. Barış destek verse bile köylüler vermez. Fevzi (Topuz) beyin son şansı Tokat’ın kaybetmesidir. Tokat seçildiğinde karşı cepheyi çökertir. Karşı cephede kim var? 1. Fevzi Topuz 2. Kazım Turan 3. Akın Üstündağ. Aklımıza gelenler bunlar. Hepside güçlü, yandı gülüm keten helva. Artı bu sefer MHP gelir. Bodrum’dan bu rüzgar esiyor. Milas’ta Kürt oylar HDP de toplanırsa Tokat’ın işi zor.

xx        xx        xx

Bu yorumlara CHP Genel Merkezi ne der bilmiyorum, dua etsinler MHP’nin Büyükşehir adayı ilçelerdeki adayları kadar çekici ve güçlü değil!

Yorumlara bakılırsa da, Milas’ta Muhammat Tokat’ın işi kolay değil…

CHP Genel Merkezi’nin atamalarının ardından Muğla’da yaşanmakta olan “sessizliğe” bir anlam vermekte güçlük çekiyorum. Sessizliği anlamlandırmakta Kocabıyık’ın köşesine gelen yorumlar yararlı ve yardımcı olur mu bilemiyorum…

xx        xx        xx

Kocabıyık, yazısında Yatağan’ı da ele almış. Yatağan için de “CHP Genel Merkezi atanacak belediye başkanı adayını önceden belirlemesine rağmen hala sessizlik oluşu nedeniyle partilileri üzmekte. Atanacak adayda belli olduğuna göre hangi parti adayı ile yarışacak bir an önce bilinmesinde fayda var.” demiş.

Mübarek Kocabıyık sanki CHP Genel Merkezi Atama Komitesi üyelerinden biri!

Kocabıyık CHP Genel Merkezi’ni Yatağan için uyarırken, “Son söz olarak şunu da söylemeden geçemeyeceğim.” deyip şöyle devam etmiş:

Muğla CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, 6 aydan bu yana bir gün ön seçim var bir gün atama var demeçleri ile Muğlalı CHP’lileri yanılttığı biliniyor. … CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk’ün CHP Genel Merkezine destek verdiği hiçbir aday belediye başkan adayı olarak atanmamıştır. Bu ne demektir, sen bir kenara çekil demektir…

O nedenle şunu söylemek istiyorum. Önceleri de yazdığım gibi Muğla basını tarafından da devamlı tenkit edilen CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk’ün bir an önce ‘İl Başkanlığı’ görevini bırakmasında fayda olacağı çoğu partililer tarafından da dile getirilmekte. Tabi o zaman her şey CHP adına daha iyi olacak, onun için bu tür söylemler konuşulmakta. İnşallah Öztürk’ün istifası bir an önce gerçekleşirde Muğla’da böylelikle CHP’nin önü açılmış olur…

xx        xx        xx

CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk’ün istifasına gerek yok. Nasıl olsa görevden alınır!

Bu da Muğla’da CHP’nin önünü açmaz… Açsa açsa Osman Gürün’ün önünü açar!!!

Sevgili Kocabıyık yazısının bir yerinde, “Sayın Gürün’ünde CHP içinde olan bazı kırgınlıkları düzelteceği inancındayız.” demiş, ama zor!

İl Başkanı Öztürk istifa eder veya görevden alınırsa İl Başkanlığı’na da ya Burak Erbay ya da Erol Kutlay atanır.

Böylece Muğla’da CHP il genelinde “Osman Gürün’ün CHP’si” olur. Gerçek CHP’lilerin “particilik anlayışı” Osman Gürün’ün CHP’sine oy vermeyi gerektirir mi?

Gerektirirse, bunun adı “CHP’nin yerel iktidarı” değil, “Osman Gürün’ün krallığı” olur!

Oldu da bitti maşallah!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets