HOŞ GELDİNİZ - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

HOŞ GELDİNİZ

Bu haber 30 Kasım 2013 - 9:41 'de eklendi ve 26 views kez görüntülendi.
Hayati Nizamoğlu
Hayati Nizamoğluhayatinizamoglu@muglahamle.com.tr
Gündem

Sayın Başbakanım,
Sizi Muğla’da ağırlamaktan mutluyuz. Daha önce de size ifade etmiştim; önümüzdeki dönem Cumhurbaşkanı olacağınıza inanıyoruz. Cumhurbaşkanı olarak yaz dönemi çalışmalarınızı Okluk’taki Cumhurbaşkanlığı Devlet Konuk Evi’nde yapmanızı ve sizi hemşerimiz olarak görmeyi diliyoruz.
Ancak Muğla olarak talep ettiğimiz çok sayıda ihtiyacımızdan, özellikle üçü konusunda desteğinize ihtiyacımız var.
Bunlardan birincisi Bölge Hastanesi konusudur. Muğla ili, yerleşik halkı yanında yaklaşık 6 milyon yerli, 3 milyon yabancı misafir ağırlamaktadır. Yani yoğun bir nüfus hareketine sahibiz. Ama Muğla’da iki branşta örnek verirsek, bizim kamu hastanelerinde ne bir kalp merkezimiz ne de onkoloji teşhis ve tedavi merkezimiz vardır. Merkezdeki Devlet Hastanesi gelişmiş bir Sağlık Ocağı olmaktan ileri gidememiştir. Tıp Fakültemizde yeterli uzmanımız bulunmaktadır. Ancak arsası, projesi hazır olan 500 yataklı Araştırma Hastanesi’ne çok acil ihtiyacımız vardır. Bürokratik işlemleri ağır işleyen bu ihtiyacımız, sizin iki dudağınızın arasından çıkacak bir talimata bakmaktadır.
İkinci konumuz, Muğla ilinde 250 bini aşkın belgeli turistik yatağımız mevcuttur. Bu kadar büyük bir kapasite yılın 4 ayı kullanılmaktadır. Turizmi bütün yıla yaymak için alternatif turizm çeşitlerine ihtiyacımız vardır. Bu konuda desteğiniz bizim için çok önemlidir. Yine bu konuyla ilgili olarak, daha önce size ifade ettiğim gibi, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında yapılan ulusal sınavlar ekonomik kabiliyetimizi azaltmaktadır. Sizin ulusal sınavları kaldırmak isteğinizi biliyoruz. Ancak kısa vadede ulusal sınavların yaz aylarında yapılmamasını istiyoruz.
Üçüncü olarak, sizin “Ahirette iman, dünyada mekân” sözüne önem verdiğinizin bilincindeyiz. Alt gelir gurupları için Muğla’da en büyüğü 80 metrekare olan TOKİ konutlarına ihtiyacımız vardır. TOKİ’nin büyük metrekareli evleri yapıp satma ve para kazanma politikası inşaat sektörünü olumsuz etkilemektedir. Sadece ihtiyaç sahibi alt gelir gurubu hemşerilerimizin konut ihtiyacı için desteğinizi bekliyoruz.
Sayın Başbakanım,
Muğla 1124 kilometre uzunluğunda sahile sahip, ülkemizin batıya açılan kapısı, “Dağlarından yağ, ovalarından bal akan” bir il olarak ülkesine sadık ve yasalara saygılıdır..
Muğla’nın sevgisi zaafı olmamalıdır.
Cari fazlalık veren Muğla’nın sizin sevginize ihtiyacı vardır. İnanın, Muğla moral bulursa, 2023 de sadece kendisi 25 milyar dolar döviz geliri sağlayabilecek kapasitedir.
Hoş geldiniz diyor ve daha sık bekliyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets