Başbakan Erdoğan Muğla'da - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Başbakan Erdoğan Muğla’da

Bu haber 30 Kasım 2013 - 10:35 'de eklendi ve 38 views kez görüntülendi.

basbakan12314164313213Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış törenlerini gerçekleştirmek üzere bugün Muğla’da. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Muğla’da iki gün sürecek programında
13 ilçede yapılan ve 205 milyon 81 bin 343 liraya mal olan 102 projenin açılışını gerçekleştirecek.
Haber Merkezi
Cumartesi günü saat 13.00’de Bodrum-Milas Havalimanına gelecek olan Başbakan recep Tayyip Erdoğan, karayolu ile Muğla kent merkezine gelecek. Kent merkezinde Cumhuriyet Meydanında halka seslenecek olan Başbakan Erdoğan, Bodrum, Datça, Dalaman, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Ortaca, Seydikemer, Ula ve Yatağan ilçelerinde yapılan, toplam maliyeti 167 milyon 549 bin 222 lira olan 79 projenin açılışını gerçekleştirilecek. Daha sonra saat 16.00’da Muğla Valiliğini ziyaret edecek olan Başbakan Erdoğan Marmaris’e doğru yola çıkacak. Geceyi Marmaris’te geçirecek olan Erdoğan, Turban Otel’de partisinin düzenleyeceği akşam yemeğine katılacak.
Pazar günü Başbakan Erdoğan, saat 12.00’de helikopter ile Fethiye ilçesine hareket edecek. Fethiye’de saat 12.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda halka seslenecek olan Başbakan Erdoğan, Fethiye’de toplam değeri 12 milyon 497 bin 350 lira olan 10 projeyi hizmete açacak. Erdoğan toplu açılış töreninin ardından saat 14.00’den Milas’a helikopter ile hareket edecek ve saat 15.00’de Atapark Meydanı’nda vatandaşlar ile buluşacak. Milas Atapark’ta 25 milyon 34 bin 771 lira maliyeti olan 13 projenin açılışını gerçekleştirecek. Milas’ta ki programın ardından Erdoğan, Bodrum-Milas Havalimanından saat 17.30’da uçakla Ankara’ya hareket edecek.
Geniş güvenlik önlemleri alındı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Muğla’da iki gün boyunca kalması nedeni ile il genelinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Muğla kent merkezinde toplu açılışları gerçekleştireceği Cumhuriyet Meydanı ve Cumhuriyet Meydanına çıkan yolların tamamı araç trafiğine kapatıldı. Başbakan Erdoğan’ın Muğla kent merkezinden ayrılacağı saate kadar Cumhuriyet Caddesi, Recai Güreli Caddesi, Özer Türk Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi, Naci Karaosmanoğlu Caddesi, Kurşunlu Caddesi, Ethem Serim Sokak, Zihni Derin Caddesi, Hasan Ali Yücel Caddesi, Çaylılar, Çakırlar ve Çınar sokakları park ve araç trafiğine kapalı olacak.
Valilikten Genelge
Bu arada Muğla Valiliği tarafından yayımlanan genelgede Başbakan recep Tayyip Erdoğan’ın Muğla’da bulunması nedeniyle il genelinde her türlü gösteri, yürüyüş ve basın açıklamasının yasaklandığı bildirildi.
Muğla Valiliği tarafından yayımlanan genelgede şu ifadelere yer verildi:
“25.11.2013 günü il merkezi ve 26.11.2013 günü Milas ilçesinde gerçekleştirilen kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin devam edeceği, bu benzeri eylemlerin kamu düzenini ve kamu güvenliğini, başkalarının hak ve özgürlüklerini olumsuz yönde etkileyeceği” ifadesine yer verilmesi dikkati çekti.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada şöyle devam edildi:
“25.11.2013 günü il merkezi ve 26.11.2013 günü Milas ilçesinde gerçekleştirilen kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin devam edeceği, bu benzeri eylemlerin kamu düzenini ve kamu güvenliğini, başkalarının hak ve özgürlüklerini olumsuz yönde etkileyeceği, Sayın Başbakanımızın ilimizi ziyaretleri esnasında provokatif kanuna aykırı eylemlerin önüne geçilmesi ve suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla 29.11.2013-02.12.2013 tarihleri dâhil olmak üzere belirtilen günler arasında; İl genelinde yapılmak istenen her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşleri, basın açıklamaları, çadır kurma, stant açma ve benzeri türdeki tüm etkinliklerle, belirtilen amaçlar doğrultusunda yapılacak toplu seyahatler; milli güvenlik, kamu düzeni, kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu 11/A ve 11/C maddeleri ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. ve 19. maddesi gereğince yasaklanmıştır.”
Başbakan Nereleri Açacak?
Başbakan Erdoğan’ın Muğla’da 13 ilçede yapılan ve 205 milyon 81 bin 343 liraya mal olan 102 proje şunlardan oluşuyor:
“Bodrum: Kerem Aydınlar (20 Derslik), Ortakent Berhan Taha Bakır Anaokulu (6 Derslik), Yalıkavak Semt Pol. ve 112 ASHİ Binası (Hayırseverce Yaptırıldı), İçmesuyu Şebeke,
Kanalizasyon Arıtma, Bodrum 2. Trafo Merkezi (154/33 kV 10MVA ve 2. Trafo fideri), Gökçeler Yangın Yönetim Merkezi (1 Adet helikopter timi konuşlanma binası, 1 Adet ilk müdahale ekip binası ve 1 Adet helikopter pisti ), 1 adet Yangın Yönetim Merkezi, Köydes 4 adet İçmesuyu projesi, Köydes 2 adet Köyyolları projesi, Köydes 2 adet İçmesuyu projesi, Köydes 12 adet Köyyolları projesi, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu (11 Derslik).
Dalaman: 50 Yataklı Devlet Hastanesi Binası, Köydes 1 adet İçmesuyu projesi, Köydes 4 adet Köyyolları projesi, Köydes 2 adet İçmesuyu projesi, Köydes 15 adet Köyyolları projesi, Zübeyde Hanım Anaokulu (4 Derslik), Datça Park Düzenlemesi projesi, Datça Kanalizasyon Şebekesi Yapım İşi, Datça Belediyesi İçmesuyu Deposu Yapımı İşi, Köydes 2 adet İçmesuyu projesi, Köydes 2 adet Köyyolları projesi, Köydes 6 adet Köyyolları projesi.
Fethiye: Sağlık Meslek Lisesi (12 Derslik), Paşalı Köyü Sulama kanalı ve Kapanlı Deresi Islahı (780 m. Trapes Kap. 1280 m Dere ıslahı), Çiftlik İçmesuyu I.,II. ve III. Etap İsale Hattı Yapım İşi, Karaçulha-Çamköy Park düzenlemeleri, Karadere İçmesuyu Temini İşi, Köydes 9 adet İçmesuyu projesi, Köydes 17 adet Köyyolları projesi, Köydes 10 adet İçmesuyu projesi, Köydes 17 adet Köyyolları projesi, Aile Danışma ve Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi,
Kavaklıdere: Muğla Kavaklıdere Hükümet Konağı İnşaatı, Köydes 4 adet Köyyolları projesi
Köydes 4 adet Köyyolları projesi.
Köyceğiz: Pınarköy İçmesuyu Tesis Yapımı, 1 adet köprü, Toparlar Kanalizasyon Şebekesi Yapım İşi, Köyceğiz Atıksu Arıtma Tesisi Uv Dezenfeksiyon Ünitesi Yapım İşi, Köydes 3 adet İçmesuyu projesi, Köydes 4 adet Köyyolları projesi, Köydes 2 adet İçmesuyu projesi, Köydes 7 adet Köyyolları projesi.
Marmaris: Bozburun İçmesuyu Deposu ve İletim Hattı Yapım İşi, Köydes 4 adet İçmesuyu projesi, Köydes 5 adet Köyyolları projesi, Köydes 1 adet İçmesuyu projesi, Köydes 6 adet Köyyolları projesi, Karacasöğüt Yat Yanaşma Yeri İnşaatı, Gökova Marmaris Yolu, Ortaköy Şeh.Yıl.Çel.İlköğretim Okulu (8 Derslik),
Menteşe: Şemsiana Anaokulu (4 Derslik), Kıran-Sarnıç Köyyolu Genişletme, Altyapı ve Asfalt Kaplama İşi, Çift Cumbalı Ev Restarosyon İşi, Kanalizasyon şebeke, Eğitim Fak. Güzel Sanatlar Böl. Binası (5.000 m2), Su Ürünleri Fak. Binası (5.500 m2), Avcılar Köyü Mortuma Çayı Taşkın Koruma İnşaatı (970 m Set, 2 Adet menfez), 3 adet Ekip Binası yeni inşaatı. (Marmaris, Milas Fethiye), 4 adet Yangın Kulesi ikmal inşaatı, Muğla Merkez Tenis Kortu Yapım işi, Ortaköy Mevkii 1’er adet Güzel Sanatlar Lisesi, 192 kişilik pansiyon ve konser salonu inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi, Köydes 8 adet İçmesuyu projesi, Köydes 14 adet Köyyolları projesi, Köydes 2 adet İçmesuyu projesi, 28 adet Köyyolları projesi.
Milas:Sakarkaya İlköğreim Okulu (10 Derslik), Anadolu Öğretmen Lisesi Pansiyonu (144 Öğrencilik), Ticaret Meslek Lisesi (12 Derslik), İmam Hatip Lisesi Pansiyonu (150 Öğrencilik), İlçe Sağlık Müdürlüğü Binası, Milas Sıtkı Koçman M.Y.O Atölyeler Ek Binası (2.400 m²), 2 adet Yangın Havuzu inşaatı. (Marmaris, Milas), 1 adet İlk Müdahale Ekip Binası, Burgaz Sucum Mah. 300 adet dar gelirli konutu, 1’er adet Sosyal tesis, büfe, 1500 kişilik paket arıtma ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi, Köydes 11 adet İçmesuyu projesi,
Köydes 8 adet Köyyolları projesi, Köydes 9 adet İçmesuyu projesi, Köydes 13 adet Köyyolları projesi,
Ortaca: Yunus Emre Anadolu Lisesi (16 Derslik), Eskiköy İlköğretim Okulu (5 Derslik), 500 kişilik prefabrik spor salonu, Dalyan Atıksu Arıtma Tesisi Verimlilik ve Teknoloji Yenilemesi Yapım İşi, Dalyan Kanalizasyon Şebekesi Yapım İşi, Köydes 5 adet Köyyolları projesi, Köydes 9 adet Köyyolları projesi, Demirler Korubükü Köprüsü,
Seydikemer:Kıncılar-Girmeler-Akçay Köprüsü
Ula: Akyaka Park Düzenlemesi projesi, Köydes 4 adet İçmesuyu projesi, Köydes 7 adet Köyyolları projesi, Köydes 20 adet Köyyolları projesi, Fatih Ortaokulu (17 Derslik),
Endüstri Meslek Lisesi (16 Derslik+3 Atölye), Bozarmut mevkii 112 adet konutve büfe ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi.
Yatağan: öydes 7 adet İçmesuyu projesi, Köydes 3 adet Köyyolları projesi, Köydes 3 adet İçmesuyu projesi, Köydes 15 adet Köyyolları projesi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets