AK PARTİ İLE MHP ANAYASA TASLAĞINI MECLİSTEN GEÇİREBİLİR - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

AK PARTİ İLE MHP ANAYASA TASLAĞINI MECLİSTEN GEÇİREBİLİR

Bu haber 28 Kasım 2013 - 8:51 'de eklendi ve 29 views kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğlu
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Anayasa konusunda 60 madde üzerinde anlaşma yapıldı denildi. Yine kim sözünden caydı? Bu konuda anahtar durumundaki MHP neden ötekiler gibi hareket ediyor? Oysa MHP özellikle Anayasanın yeniden yapılmasında omurga olması beklenir. MHP’nin kökeni Ülkü Ocakları’dır. Ülkücüler,1980 öncesi ülkenin komünizmin kucağına düşmesini önlemiştir.Komünizmi isteyenlere CHP destek oluyordu. 27 Mayıs sonunda temelli senatör olanlar ile birlikte ülkede her taşı yerinden oynatmışlardır. Hiç unutulmaması gereken hiyanetleri hatırlayalım.
1980 ÖNCESİ DİSK-TÖP DER-APO VE DAHA BİRÇOK DERNEK
Özellikle 1 Mayıs günleri İstanbul halkı evlerinden çıkamıyordu. Bu 1 Mayıs’lardan birisi kanlıydı. 37 vatandaş öldürülmüştü. Yürüyüşte 17 CHP milletvekili vardı. Başbakan Ecevit’ten bayram tebriği geldi ve hoparlörlerden ilan edildi. Yürüyüşte, Mao ve Lenin’i temsil eden flamalar ile Apo’yu temsil eden yeşil kırmızı bayraklarla her yer sanki boyanmıştı. Orada olmayan tek Türk Bayrağı idi. İşte bu vatan hainleri ile savaş eden Ülkücüler benim ve benim gibi düşünenlerin çocukları idi. Şimdi MHP kimi savunuyor veya kiminle aynı itirazı yapabiliyor. Yazıklar olsun…
12 Eylül 1980 harekatını yapan kurmaylar, CHP’yi kapattı. Temelli senatörlüğü kaldırdı. 27 Mayıs bayramını iptal etti. Bir tek AP’li tutuklanmadı. Ancak, Ülkü Ocakları’na yapılan haksızlık bizleri isyan ettiriyordu. İhtilal soldan adam asacaksa, bir de Ülkücü asmıştır. Ülkücülerin hiç suçu günahı olmadığını onlarda biliyordu. İhtilalcilere Demirel’de
karşı çıkmakta idi. O’nun derdi, siyasetinin bitmemesi için kendisinin de gözaltına alınması idi. Nitekim Cumhuriyet Gazetesi’nin iki yazarı aracılık yaptı ve Demirel’de CHP’lilerin yanına gönderildi. Sonunda badem gözlü olarak siyasete atıldı. İşte Demirel’in ikinci olarak siyasete girmesi çok kötü oldu. Ülke resmen battı. Asker ve CHP açık açık birlikte idi. Buna
Mesut Yılmaz, Baykal ve Erdal İnönü’de günahın bir ucundan tutarak, Demirel’i Çankaya’ya çıkardılar. Bu hiyanet çetesine engel olan büyük insan Merhum Turgut Özal’ı hallettiler.
Grup grup insanlar ölüyordu, faili bulunamıyordu. Nihayet 1999’da bu ekibin içine MHP’de girince kadro tamam oldu ama, ülke adeta ölü evine dönmüştü. İstanbul patronlarına teşvik veriliyor, faiz yüzde beşten. Hükümet borç para almak için ihale açıyor, ihaleye girenler, Devletten teşvik alanlar idi. Anlaşmalı olarak, Devlete borç para veriyorlardı, yüzde
yüz elliden… IMF’den para alabilmek için, şeker pancarını ekmemeye ve tütünü birden yasak getirdiler. Üç ortak olan partiler kendi aralarından bir kişiyi Cumhurbaşkanı bile seçemeyip, askerlerin emri ile bir yandaşlarını seçtiler.
1980 ihtilal mahkemeleri birçok Ülkücü önde gelenlerini tutukladı. Bunlardan Maltepe Ceza Evinde bulunan Agah Oktay Güner’in tarihe geçen bir sözü basında yayınlandı. Agah Oktay Güner’in meşhur sözü şöyleydi; “Bizim fikrimiz bu gün iktidar! Fakat biz neden hala ceza evindeyiz?” Sanırım ilk celsede bu suçsuz fakat kaya gibi sağlam Türk ve İslam olduklarını bilmeyene öğreten Ülkücüler serbest bırakıldılar.
MHP LİDERİ; YENİ ANAYASA İSTİYORUZ MASAYI TERK ETMEYİZ
Salı Günü grup toplantısında MHP Lideri benim düşündüğüm gibi bir açıklama yaptı. “Yeni anayasa istiyoruz, biz masayı terk etmeyeceğiz” dedi. Doğrusunu yapar diyorum, Allah’ın kendisine yardım etmesini diliyorum.
MHP için benim, çok daha olumlu düşüncelerim vardı. Mesela, çift dereceli seçim gelse neler olurdu? Çift dereceli seçim de ilk seçimi önde bitiren iki adayın birisi CHP olsa karşı taraf AK Parti olsa, ikinci seçimde adayı olmayan MHP seçmeni her halde oyunu karşı fikirdekilere vermez. Aynı durumda öndekinin birisi MHP olsaydı, bu defa de Ak Partili seçmenin oyu aynı yere gidecekti. Bu durumda CHP’ye oy verecek başka sol parti olmayacaktır. Çünkü onlar ilk seçimde kendiliğinden birleşmiş olacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets