MUSA GÖKBEL: ‘MUTLAKA KAYITLI ÜYE İLE SEÇİM YAPILMALI’ - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

MUSA GÖKBEL: ‘MUTLAKA KAYITLI ÜYE İLE SEÇİM YAPILMALI’

Bu haber 25 Kasım 2013 - 0:00 'de eklendi ve 33 views kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyık
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin KOCABIYIK
Ankara ile telefonla görüştüğüm Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Musa GÖKBEL barut fıçısı gibi ateşlenmeye hazır vaziyetteydi, sandık diyor başka bir şey söylemiyordu. Muğla CHP’sinde işler yine karışıyor galiba. Geçtiğimiz günler içinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı başta olmak üzere bazı ilçede atama ile belediye başkanlığı belirleneceği açıklandıktan sonra kimi başkan adayları sevinmiş kimi başkan adayları üzülmüştü. Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından Musa GÖKBEL, soluğu hemen Ankara’da almış. CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU ile uzunca bir süre konuşma imkânı bulmuş. Sayın Gökbel CHP’nin Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU tarafından kabul gördüğü sırada bakınız neler konuşulmuş:
“Sayın Genel Başkanım sizi Muğla siyaseti konusunda detaylı bir şekilde bilgilendirdim. Takdir sizindir. Ben kamuoyu yoklamasında birinci çıksam bile sandık koymadan beni kesinlikle atamayın” diye konuşmuş Muğla’nın deneyimli siyasetçisi Musa GÖKBEL. CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU ile uzunca bir sohbet toplantı yaptıktan sonra CHP Genel Merkezi’nden mutlu ayrılan Sayın Gökbel, “Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu beni dinledikten sonra ben Muğla için gereğini yaparım dediğini dile getirdi. Muğla’da sandık konulduğunda birinci çıkacağıma inanıyorum. Sayın Genel Başkanım biz sizin çizdiğiniz yoldan yürüyerek adaylıklarımızı koyduk. Siz çarenin Ankara’da olmadığını Genel Merkez koridorlarında adaylık aranmayacağını projelerimizle tüm kasaba ilçe, köy çalışmaları yapmamıza ve projelerimizi anlatmamızı sonuçta kayıtlı tüm üyelerin oy kullanacağı eğilim yoklamasını vaat ettiniz. Biz bu gösterdiğiniz yoldan adaylığımızı koyarak çalışmaya başladık. Bütün aday arkadaşlarım aynı şekilde çalışmalarını sürdürdü. Son 20 gün içinde sandıkla eğilim yoklaması yerine kamuoyu yoklaması ile aday belirleneceği yönde ilimize bilgiler geldi. Ben kamuoyu yoklamasında da kayıtlı üye ile eğilim yoklamasından da birinci çıkarım. Ancak 10 Ocak’tan bu yana adaylarımızdan bir tanesi yüzde 99 ben atandım anlayışını sürdürmekte. Ve bu güvene dayalı herhangi bir kamuoyu açık çalışma yapmamaktadır.”
Sayın Gökbel sert konuşmaları ile telefon konuşmasında bir hayli heyecanlı idi. Gökbel sözlerine şöyle devam etti:
“Ayrıca kamuoyu şirketlerine karşı hem örgütümüzden hem Muğla halkında güvensizlik büyümüştür. Herkes değişik yöntemlerle kamuoyu yoklaması yaptırmakta. Her kamuoyu yoklaması yaptıranda her nasılsa birinci çıkmaktadır. Hatta bu konuda herhangi bir kişiyi bedel ödendiği takdirde birinci çıkartmak mümkündür. Bu anlayış toplumun tamamında kabul görmüş bir anlayıştır. Siz istediğiniz kadar güvenilir şirketlerle araştırma yaptırın. Toplum üzerindeki etkisi maalesef güvensizliktir. Ben 6 ayda 30.000 km yol yaptım. 100 adet geniş katılımlı toplantı düzenledim. 9 saat değişik kanallarda televizyon programlarına çıktım. 10 adet birer saatlik radyo programlarına katıldım. Onlarca sivil toplum örgütünün desteğini aldım. Hatta inanılmaz bir biçimde İlimizde faaliyet gösteren ve toplumsal tabanı olan iki siyasi partinin açık desteğini aldım. Bu faaliyetlerimin onda birini yapamamış rakiplerimin yanında kamuoyunda da birinci çıkacağımı bilmiyorum. Son toplantımı ayın 13’ünde Bodrum Kültür merkezi’nde yaptım. Bir dolu provokasyona rağmen bu toplantıma 700 kişi katıldı ve aynı toplantı bir televizyon kanalı eliyle Muğla merkez Fethiye civarında 2 saat naklen yayın yapılarak izlendi. Bu durumda kamuoyu yoklamalarında birinci çıkacağımdan eminim. Sayın Genel Başkanım ön gördüğün gibi yaptırmakta olduğunuz kamuoyu yoklamalarına benim birinci çıkmam halinde bile lütfen beni atamayın. Mutlaka kayıtlı üyelerimizin tamamının katıldığı bir eğilim yoklaması için ilimize sandık koyun. Çünkü Muğla’daki bu başarılı sonuçları olan CHP örgütünün aday belirlemekte idaresinin olmaması örgütlülüğe dayalı CHP kadrolarında bir güvensizlik ve bir kırılma yaratacaktır. Bu durumu bilginize arz ediyorum.”
Muğla CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Musa GÖKBEL, Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeyi bize bu şekilde anlattı. Bizde bekleyelim görelim yarınlar ne gösterecek?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets