Altınay: bir oy her şeyi değiştirir - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Altınay: bir oy her şeyi değiştirir

Bu haber 22 Kasım 2013 - 8:59 'de eklendi ve 55 views kez görüntülendi.

altinay123126451213132CHP Menteşe Belediye Başkanı Aday Adayı Mehmet Altınay Pazar günü yapılacak olan temayül yoklaması öncesi değerlendirmede bulundu. Altınay, “Belediye Başkanı seçilmem halinde CHP’yi de yönetmeye kalkışmayacağım. Biz CHP’yi değil, Muğla’yı yönetmeye talibiz. Muğla’yı Muğla halkı ve sivil toplum örgütleri ile yönetmeye talibiz. Muğla’yı belediye ile barıştırmaya talibiz.” dedi.
Haber Merkezi
CHP Menteşe Belediye Başkanı Aday Adayı Mehmet Altınay Pazar günü yapılacak olan temayül yoklaması öncesi değerlendirmede bulundu. Altınay, “Belediye Başkanı seçilmem halinde CHP’yi de yönetmeye kalkışmayacağım. Biz CHP’yi değil, Muğla’yı yönetmeye talibiz. Muğla’yı Muğla halkı ve sivil toplum örgütleri ile yönetmeye talibiz. Muğla’yı belediye ile barıştırmaya talibiz.” dedi.
Fransızca öğretmenliği yaparken, bir süre rahmetli babası Osman Altınay ile birlikte olmak üzere Marmaris’te ve Muğla il merkezinde esnaflık yapmayı tercih eden Mehmet Altınay, temayül yoklaması öncesi yaptığı açıklamada hedeflerini ve yapacakların başlıklar halinde şöyle anlattı:
CHP İLE İLİŞKİLER?
CHP bizim partimiz. Demokrasinin ve hizmetin aracıdır. Belediye başkanı seçilmem halinde kimse beni delege seçimlerinde, ilçe ve il seçimlerinde göremez. Partiyi parti yöneticilerimize, emekçilerimize bırakmak lazım. Özellikle de gençlerimize bırakmalıyız. Belediye Başkanı seçilmem halinde CHP’yi de yönetmeye kalkışmayacağım. Ben ve arkadaşlarım Muğla’yı yönetmeye talibiz.”
MESLEK ODALARI İLE İLİŞKİLER
Cumhuriyet Halk Partisi geleneksel anlamda ve demokrasinin bir gereği olarak her zaman meslek odaları, sendikalar ve sivil toplum örgütleri ile birlikte olmuştur. Partimiz Muğla’da uzun yıllar bu gelenekten uzaklaştı. Bunda belediye yönetimimizin de etkisi büyük oldu.
Biz partimizi yönetmeye kalkışmayacağımız gibi belediyeyi ve dolayısıyla Muğla’yı da meslek odaları, sendikalar ve sivil toplum örgütleri ile birlikte yöneteceğiz. Kent Konseyi’ni, Kadın ve Gençlik Konseyi’ni bağımsız hale getirerek, içinde Bayır’ın, Kafaca’nın, Yeşilyurt’un, Yerkesik’in ve Göktepe merkezli olarak gurup köylerimizin temsil edildiği ‘Halk Meclisi’ kuracağız. Kararda, uygulamada; tarlada, hasatta birlikte olacağız.
BELEDİYE ÇALIŞANLARI İLE İLİŞKİLER
Biz belediye çalışanların iş gören, kendimizi de iş veren olarak görmüyoruz. Biz belediyeyi belediye çalışanlarımızın katılımı ile yöneteceğiz. İşçilerimizin ve memurlarımızın sendikaları göstermelik olmayacak. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi özelleştirme ve taşeronlaşmaya son vereceğiz. ORTEM’de çalışanlar başta olmak üzere belediyede kadrosuz, sendikasız tek bir çalışan bırakmayacağız.
MEYDANLAR
Biz meydanları çok önemsiyoruz. Meydanı olmayan kentlerin kent olduğundan ve orada demokrasinin var olduğundan söz edemezsiniz. Şu anda utanç çukuru olarak duran eski garaj alanını Muğla’nın en görkemli meydanı haline getireceğiz. Bunun yanında Büyükşehir Belediyesi yönetimi ile işbirliğinde Özel İdare Binası ile katlı otoparkı yıkacağız. Elbette her iki yapının da zemin altı otopark olarak kullanılacak, ama Kurşunlu Camii’nin etrafını görkemli bir park-meydan haline getireceğiz. Ardından beldelerden başlayarak bütün mahallerimize mutlaka bir meydan ve çocuk oyun alanı kazandıracağız.
MUĞLA ÜNİVERSİTESİ İLE İLİŞKİLER
Muğla bu güne kadar olmadığı gibi bundan sonra da sanayi kenti olmayacak. Bizim sanayimiz okullarımızdır. Bu anlamda Muğla Üniversitesi ile Muğla’nın bütünleşememiş olması talihsizlik olmuştur. Muğla Belediyesi’nin daha bir öğrenci yurdu vardı, yıkıldı. Biz Muğla’ya okumaya gelen gençlerimizin dar gelirli olanları için mutlaka öğrenci yurdu kuracağız. Belediye Aş Evi’nden Muğla’nın dar gelirlileri ile birlikte gerek üniversitemizde ve gerekse orta öğretim kurumlarımızdaki gençlerimiz ve çocuklarımızda yararlanacak. Kötekli-Muğla arasında ulaşımı mümkün mertebe ucuzlatacağız. Muğla Üniversitesi’ni, Muğla esnafını, Muğla halkın belediye ile barıştıracağız.
İÇME SUYU VE ULAŞIM
Bizim yönetimimizde Muğla halkının pahalı kuyu içmesi sona erecek. Sandras’tan Muğla’ya kaynak içme suyunu mutlaka taşıyacağız. Bu suyu Kafaca’dan Yerkesik’e, Ula’dan Göktepe’ye bütün köy ve beldelerimiz yanında komşu ilçelerimiz ile birlikte içeceğiz. Kuyu suları tarımda kullanılacak. Şehir merkezinde yeraltı otoparkları ile otopark sorununu ortadan kaldırırken, duba rezaletine son vereceğiz.
MUTTAŞ GERİ GELİYOR
Bir zamanlar belediyemizin MUTTAŞ adı altında tanzim satış mağazası vardı. O mağazayı yeniden açacağız ve Yerkesik’te, Yeşilyurt’ta, Kafaca ve Bayır’da şubeleri olacak. Bu mağazalarımızda öncelikle köylerimizin ürünleri yerini alacak. Açık Pazar yerini ve Akyol Pazarı ile Kötekli Pazarını daha modern hale getireceğiz. Köylerden gelen üreticilerimiz bu pazarlarda sembolik olarak günlük 1 lira ödeyerek ürünlerin satabilecekler.
ŞEHİRDE NE VARSA KÖYDE DE O OLACAK
Büyükşehir Yasası ile “Bütün şehir statüsünde” beldelerimiz ile birlikte köylerimizin tamamı mahalle oldu. Bizim belediyecilik anlayışımızda şehirde ne varsa köyde de aynısı olacak. Kent merkezine uyguladığımız projelerin her biri yukarıda meydan düzenlemesi örneğinde olduğu gibi bir benzerini köylerimize uygulayacağız. Örneğin her köyümüzün, yani mahallemizin içinde düğün ve benzeri toplantıların da yapılabildiği çok amaçlı salonlar da yapılacak.
BİR OY HER ŞEYİ DEĞİŞTİRİR
Pazar günü Atatürk İlköğretim Okulu’nda 2 bin 556 üyemiz uzun yıllardan sonra verecekleri oyları ile partimizin geleceğini ve Muğla’nın, Muğla halkının kaderini belirleyecek. Benim dışımda 6 aday adayı arkadaşım var. Hepsi birbirinden değerli insanlar. Bu bir hizmet yanışı. O hizmeti verebilecek kadroyu en iyi hangimiz oluşturduysak, hangimiz o hizmeti vermeye uygunsak parti üyesi arkadaşlarım onu seçecektir. Ben parti üyesi arkadaşlarımın oylarına, kendilerine, köylerine, beldelerine, Muğla’ya ve partimize sahip çıkacaklarına yürekten inanıyorum. Bu seçim şimdiden hayırlı olsun.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets