CHP Menteşe Aday Adayı Murat Gökalp: “24 Kasım Menteşe için başlangıç olacak” - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

CHP Menteşe Aday Adayı Murat Gökalp: “24 Kasım Menteşe için başlangıç olacak”

Bu haber 20 Kasım 2013 - 20:47 'de eklendi ve 36 views kez görüntülendi.

muratgokalp12315416521321CHP Menteşe Belediye Başkan Aday Adayı ve halen Kafaca Belediye Başkanlığı görevini yürüten Murat Gökalp, 24 Kasım tarihinde yapılacak temayül yoklamasında oy kullanacak üyelere sonuna kadar güvendiğini söyledi. Sandıktan hangi isim çıkarsa çıksın, o kararı sonuna kadar destekleyeceğini kaydeden Gökalp, “Düşünen, üreten, çalışan Menteşe için 24 Kasım başlangıç olacak” dedi.
CHP’den Menteşe Belediye Başkan Aday Adaylığını 1 Ağustos tarihinde kamuoyuna duyurduğunu anlatan Murat Gökalp, o tarihten bu yana Menteşe’de bulunan CHP’li üyelerin tamamına ziyaretler düzenlediğini kaydetti.
Ziyaretlerinde özellikle 2014 yılında kurulacak olan Büyükşehir hakkında bilgiler verdiğini belirten Gökalp, “Yaklaşık 4 aydır Menteşe’yi adım adım geziyorum. Geçen bu süre zarfı içerisinde bütün Menteşe’nin tamamındaki üyelerimizle birebir olmasa da değişik yollarla kendilerine ulaştım. Doğrudan düşüncesini aldığım üyelerimizde oldu, alamadığım üyelerimiz de oldu. Ancak genel olarak halkımızla yaptığımız istişarede kendime bir sıcaklığın gösterildiğini görüyorum. 2 dönemdir Kafaca Belediye Başkanlığı görevini yürütüyorum. Görevde bulunduğum bu süre içerisinde Kafaca’da yaptığım çalışmalar her kesim tarafından takdirle karşılanıyor. Bu da bana şevk ve heyecan veriyor. 24 Kasım günü gerçekleştirilecek ön seçimde üyelerimiz kendilerine yakın buldukları bir adaydan tarafa olacaktır. Aday arkadaşlarımızın hepsi bizim için çok değerlidir. Ancak neticede bu bir hizmet yarışıdır. Amacım bu yarışı kazanmak ve Menteşe’ye hizmet etmek” dedi.
2014 yılında Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde CHP’nin Menteşe ilçesinde yüzde 60-70’lere varan bir oy sıçraması yaşayacağına inandığını kaydeden Murat Gökalp, konuşmasına şöyle devam etti:
“Önemli olan yerel idarede halkın ihtiyaçlarını yerinde ve zamanında tespit edip karşılamaktır. Örnek olarak yol çalışmaları, alt yapı çalışmaları, imar planlarının ve uygulamalarının uzatılmadan zamanında yapılması, halkın hep menfaatine olan çalışmalardan bazılarıdır. Biz bunları yaşadığımız için biliyoruz. Benim belde belediyem küçük bir belediye olmasına karşın, belediyemizde vatandaşın işini yarına sarkıtmadan aynı günde görme yolunda bir çabamız oluyor. Kafaca Belediyesi’nin yapmış olduğu bürokratik çalışmalardan da halkımızın memnun olduğunu görüyorum. Benim şu an da Kafaca Belediyesi’nde yapmakta olduğum görev 30 Mart 2014’ten sonra fiilen sona erecek. Ancak o güne kadar Kafaca Belediyesi’nde hem Büyükşehir’in görevini hem de Menteşe Belediyesi’nin görevini yapmaya devam edeceğim.”
Muğla’nın Büyükşehir statüsüne girmesi konusuna da değinen Murat Gökalp, Büyükşehir’lerin kurulmasının nüfus artışından kaynaklandığını ancak Muğla’da bu durumun farklı olduğunu söyledi.
İlçe Belediyelerin sorumlulukların büyük kısmının Büyükşehir’e geçtiğini kaydeden Murat Gökalp, “Büyükşehir’i ilçe ve şehir olarak ikiye böldüğümüzde sadece Menteşe’de değil bütün ilçelerdeki su-kanalizasyon idareleri Büyükşehir tarafından yönetilecek, sevk ve idare edilecek. Şu ana kadar bütün belediyelerin yapmakta olduğu ulaşım yine Büyükşehir tarafından planlanacak ve yapılacak. Örneğin Seydikemer İtfaiyesi, Fethiye İtfaiyesi Büyükşehirden yönetilecek. Buna ne gerek vardı, anlamak mümkün değil” dedi.
Büyükşehir Yasası ile bir takım sıkıntıların ortaya çıkacağını kaydeden Gökalp sözlerine şöyle devam etti:
“Düşünün şimdi buradan Fethiye Belediyesi veya Seydikemer Belediyesine olan mesafemiz yaklaşık 140 kilometre. Bu önceki Büyükşehirlere benzemeyen bir yapı ortaya koyuyor. Fethiye’nin, Seydikemer’in Bekçiler köyünden tutunda, Bodrum’un Gümüşlük’ün en son yerleşkesine arası 380 kilometrelik bir alan, tamamen Büyükşehir ve aynı zamanda mahalle. Ben dolaştığım esnada vatandaşımla hep bunları paylaştım. Menteşe’nin 48 köyü 4 beldesi mevcuttaki 14 mahallesi de hem Menteşe belediyesinin mahalleleri aynı zamanda Büyükşehir’in de mahalleleri olduğunu herkese anlattım. Bana göre örneğin bütün Muğla merkez’in dışındaki köylerin bütün asli görevlerini o ilçe belediyesine vermek gerekirdi diye düşünüyorum. Suyundan, sulamasından, ilçe belediyesi meşgul olsun, o mahallede her türlü çalışmayı ilçe belediyesi yapabilsin. Bu geçiş sürecinde bilhassa buna ihtiyaç var diye düşünüyorum. Büyükşehir’in ve ilçe belediyelerinin görev tanımı yasalarla belirlenmiş. Bir protokolle devir işlemlerinin yapılabildiği yasa çerçevesinde yazılmış. Eğer yasalar uygun görürse böyle bir şeyi yapabilme yolunda adım atacağım. Ancak bu yürekli ve cesur insanların işidir. Yani ben o işin orada tamamını yaparım diyebilecek bir düşüncenin olması lazım. Çünkü ben Kafaca’da her şeyi yapıyorum, her şey yolunda gidiyor, hiçbir sıkıntımda yok. Örneğin Yıllarca ovamın kanalları açılmamış, uğraştık olmadı sonra bir eksvatör aldık belediyeye. O kanallara girdim bu sene 3 kilometrelik bir alanı açtım ve tamamladım. Bunları yapabilmek için daha yürekli olmak gerekiyor.”
Üyelerimiz büyük sorumluluk taşıyor
24 Kasım’ın tarihinde gerçekleşecek temayül yoklamasının CHP’li üyelerin omuzlarına büyük bir sorumluluk yüklediğini anlatan Gökalp, üyelerine Menteşe Belediyesi’ni eleştiren değil, her alanda övgüyle söz edilen bir belediye haline getirme sözü verdi.
24 Kasım Pazar günü CHP’li tüm üyeleri sandık başına davet eden Murat Gökalp sözlerini şöyle tamamladı:
“Hepinizin bildiği gibi 24 Kasım Pazar günü CHP Menteşe Belediye Başkan adayını belirlemek üzere sandık başına gideceğiz. Yapacağımız bu seçimle Menteşe’nin de belediye başkanını belirlemiş olacağız. Belediye Başkanı seçilmem halimde sizlere CHP’li olmanın haklı gururunu ve onurunu en üst seviyede yaşatacağıma, Menteşe Belediyesi’ni eleştirilen değil, her alanda övgüyle söz edilen bir belediye haline getireceğime söz veriyorum. Belediyecilik konusunda Kafaca’da 2004 yılından bu yana imkânsızlıklar içerisinde ortaya koyduğumuz eserler ve yaptığımız işler bunun teminatıdır. CHP Türkiye’de parti içi demokrasi kültürünün en fazla geliştiği ve hayat bulduğu partidir. 24 Kasım Pazar günü dostluk, kardeşlik ve barış içerisinde hiçbir kaygı ve endişe taşımadan oylarımızı kullanalım. Kapısı her zaman herkese açık demokrat ve halkçı bir belediye yönetimi için ilk adımı hep birlikte atalım.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets