CHP adaylarının ortak görüşü: “Eski garaja meydan yapılmalı” - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

CHP adaylarının ortak görüşü: “Eski garaja meydan yapılmalı”

Bu haber 20 Kasım 2013 - 10:29 'de eklendi ve 86 views kez görüntülendi.

eskigaraj“Eski Garaj Alanı Halkındır” platformu yerel seçim öncesi harekete geçti. Platform üyeleri CHP’nin Menteşe Belediye Başkanı aday adaylarını ziyaret ederek eski garaj alnı ile ilgili görüşlerini aldı.  Aday adaylarından birisi “Anıt Park” derken, üçü “Meydan” dedi. Platform sözcüsü Funda Karadağ Dural, “CHP’nin aday adaylarının eski garaj alanı ile ilgili belediye yönetiminden farklı düşünce içinde olmaları bizleri rahatlattı.” dedi.

Haber Merkezi

“Eski Garaj Alanı Halkındır” platformu yerel seçim öncesi harekete geçti. Platform üyeleri CHP’nin Menteşe Belediye Başkanı aday adaylarını ziyaret ederek eski garaj alnı ile ilgili görüşlerini aldı.  Aday adaylarından birisi “Anıt Park” derken, üçü “Meydan” dedi. Platform sözcüsü Funda Karadağ Dural, “CHP’nin aday adaylarının eski garaj alanı ile ilgili belediye yönetiminden farklı düşünce içinde olmaları bizleri rahatlattı.” dedi.

“Eski Garaj Alanı Halkındır” Platformu üyeleri eski garaj alanının geleceği ile ilgili olarak Menteşe Belediye Başkanı aday adaylarından Mehmet Altınay, Veli Bütün, Orhan Çakır ve Mustafa Şahin ile görüştü. Görüşmede aday adayları meydan konusunda ortak görüş sergilerken Veli Bütün meydanın adı ile ilgili farklılık gösterdi. Eski Garaj Alanı’na kesinlikli inşaat yapılmamışı gerektiğini savunan Bütün “Alanda Muğla’nın simgesi haline gelebilecek bir Anıt Park yapılmasını öngörüyoruz. Biz önce insan diyoruz.  Belediye, gelirlerini halkın yararına rağmen arttırmaya çalışmamalı. Yaşamı yok edecek her şeye kaşıyız. Yaşamsal standartları yükseltmek için göreve gelmek istiyoruz.” diye konuştu.

MEHMET ALTINAY

Aday adaylarından Mehmet Altınay ise eski garaj alanının ekibindeki arkadaşlarından Mimar Ertuğrul Aladağ ile birlikte meydan olarak düzenlenmesi gerektiğini savunan ilk aday adayı olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Ben ve arkadaşlarım meydanlara önem veriyoruz. Meydanlar demokrasinin göstergesidir. Buraları ortak yaşam alanlarımız. Biz aynı zamanda Kurşuncu Camii’nin çevresini de bir meydan olarak görmek istiyoruz. Bunun için katkı otoparkın zemin ve üst katları kaldırılarak, yandaki Özel İdare binasının da yıkılması ile burada altı otopark üstü park şeklinde bir düzenleme yapabiliriz. Böylelikle görkemli bir meydana sahip olurken,  otopark sorununa da görüntü kirliliği yaratmadan çözüm getirmiş oluruz. Biz göreve gelmemiz halinde bir Halk Meclisi oluşturacağız. Meydan, otopark v e benzeri kamuyu yakından ilgilendiren kararları halkla birlikte alacağız. Meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin görüşlerine kesinlikle başvuracağız.”

MUSTAFA ŞAHİN

Eski Garaj Alanı Halkındır Platformu üyelerini sorularını yanıtlayan CHP’nin Menteşe aday adaylarından Mustafa Şahin de şunları söyledi:
“Seçim projelerimiz arasında Eski Garaj Alanının ‘Meydan’  olarak düzenlenmesi yer almaktadır. Bunu yaparken de Mimarlar Odası’nı devreye sokarak proje yarışması açmak istiyoruz. Ancak eski garaj alanında meydan yapmak yeterli olmayacaktır. Siz ayrıca İzmir’in Konak Meydanı gibi bir başka büyük meydan daha tasarladık. Parti kimliğim nedeniyle daha önce eski garaj alanı ile ilgili yürütülen çalışmalarda sadece imza verebilmiştim. Ancak parti içi toplantılarımızda bu konudaki görüşlerimizi her zaman çekinmeden dile getirdik. Bu gün o görüşlerimizin arkasında duruyorum.”

ORHAN ÇAKIR

Menteşe Belediye Başkanı aday adaylarından Muğla eski belediye başkanı Orhan Çakır da eski garaj alanı için “meydan” dedi. Çakır, Eski Garaj Alanı Halkındır Platformu’nun sorularına “Biz eski garaj alanında meydan yapmak istiyoruz. Dünya’nın hiçbir yerinde meydanlarda ağaç bulunmamaktadır. Buna karşılık bizim yapacağımız meydan ağaçlandırılacak, yeşillendirilecek ve böylelikle bir park özelliği de taşıyacak.  Biz Muğla’yı Muğlalılarla birlikte yöneteceğiz. Ancak teknik konuları da uzmanlarına soracağız. Uğur Mumcu’nun adı bir caddeye, Nazım Hikmetin adı bir parka benim başkanlığımda verildi. Seçilmem halinde eski garaj alanını meydan haline getirdikten sonra buraya ‘Muğla Gezi Parkı’ adını vereceğiz.” şeklinde yanıtladı.

Bu arada Eski Garaj Alanı Halkındır Platformu Sözcüsü Funda Karadağ Dural, yaptıkları çalışma ile ilgili bir değerlendirme yaparken, “Bu tür çalışmalarımız devam edecek. Biz Muğla’nın daha yaşanılır bir kent haline gelmesini, Muğla’da Muğlalılardan habersiz hiçbir şey yapılmamasın savunuyoruz. Eski Garaj Alanı ve benzer konularda herkesin görüşünü alıp, halkımızla paylaşacağız. Önümüzdeki günlerde öteki partilerin aday adaylardı ve adayları ile de görüşeceğiz.” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets