Gürün Açıklık getirdi - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Gürün Açıklık getirdi

Bu haber 20 Haziran 2013 - 21:14 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

gurun12313213213Belediye Meclis Üyesi Hamza Akercan’ın Kışla Parkı betonlaşıyor açıklarına Belediye Başkanı Osman Gürün açıklık getirdi. Başkan Gürün ; “Alınan karar yeni değil bu karar 2010 yılında İmar Komisyon belediye Meclis Üyesi Hamza Akercan’ın da altında imzasının bulunduğu bir karardır ”dedi.
Hasan Telli
Belediye Meclis Üyesi Hamza Akercan’ın Kışla Parkı betonlaşıyor açıklarına Belediye Başkanı Osman Gürün açıklık getirdi. Başkan Gürün ; “Alınan karar yeni değil bu karar 2010 yılında İmar Komisyon belediye Meclis Üyesi Hamza Akercan’ın da altında imzasının bulunduğu bir karardır ”dedi.
Belediye Başkanı Osman Gürün Kışla Parkı’na inşaat yapılmasının söz konusu olmadığını belirterek; “. Kışla Parkı’na inşaat yapılması söz konusu olmayıp, olay kamuoyuna çarpıtılarak farklı bir şekilde intikal ettirilmektedir. Kışla Parkı girişinde daha önce üzerinde itfaiye binası ve yıkılan düğün salonu inşaatı olan alanla ilgili, Belediye Meclisi İmar Komisyonumuz 04.05.2010 tarih ve 104 sayılı kararında “İlimiz Merkez İlçe, Orhaniye Mahallesi, 1027 ada, 1 parsel nolu ( Eski itfaiye binası ve yıkılan düğün salonu inşaatının bulunduğu arsa) taşınmaz ile ilgili olarak; Söz konusu taşınmazın mülkiyeti Belediyemize ait olup, onaylı imar planında Belediye Hizmet Alanı ve Düğün Salonu olarak tanımlıdır. Bu taşınmazın en etkin ve en verimli kullanılabilmesi için bulunduğu bölgenin yapılanma şartına uygun olarak E=200, hmax=17.50 mt olacak şekilde konut, ticaret ve/veya benzeri yapı yapılmasına uygun tercihli kullanım alanına dönüştürülmesi Komisyonumuz tarafından oy birliği ile kabul edilmiştir” denilmektedir ” dedi.
Karara takiben aynı doğrultuda oy birliği ile meclis kararının da alındığını dikkat çeken Belediye Başkanı Gürün; “ Bunu takiben konu ile ilgili aynı doğrultuda yine oy birliği ile 01.06.2010 tarih, 119 nolu Belediye Meclis kararı alınmıştır. Kamuoyunda Kışla Parkı’nın tamamen yıkılarak yerine konut yapılacağı algısı oluşmuştur. Bu alan kamuoyunda algılandığı gibi Kışla Parkı değil, Kışla Parkı’nın girişinde bulunan, eski itfaiye binasının bulunduğu arsadır ve 2010 yılından önce de imara açıktır.
04.06.2013 tarihli meclis kararında ise söz konusu alan ile ilgili olarak, sadece yapılacak uygulamalarda Belediye Başkanı’na yetki verilmiştir.
Türkiye gündeminin sıcak gelişmelerin yaşadığı ve Gezi Parkı’nın sembol haline getirilerek; parkların kamuoyunun hassas noktası haline geldiği bu günlerde, “Kışla Parkı’na inşaat yapılacak” söylemi ile Muğlalılar yanlış yönlendirilmek istenmektedir. Meclis kararını gündeme getiren, Meclis Üyemiz Sayın Hamza Akercan’ın 2010 yılında hem imar komisyonu hem de alınan karar doğrultusunda meclis kararına imzası bulunmaktadır ”şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets