YÜRÜDÜLER VE YAZDILAR AMA HİÇ BİRİDE MUĞLA GİBİ DEĞİLDİ - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

YÜRÜDÜLER VE YAZDILAR AMA HİÇ BİRİDE MUĞLA GİBİ DEĞİLDİ

Bu haber 13 Haziran 2013 - 9:36 'de eklendi ve 12 views kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğlu
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Muğla’daki yürüyüşlerin şefi Belediye reisi idi. Üstelik onun gönlünden geçen her zaman olduğu gibi Atatürk’den önce sırada olan Nazım Hikmet olduğunu ispatladı. Her yürüyüş de Nazım Hikmetin resmi uzun bir sırıkla en üstlerde taşındı. Gazetecilere pozlar verildi, tv ekranlarında görüntülendi. Çarşıdan esnaftan birkaç fanatik göze çarpıyordu. Hilmi Giresun ile Serger ticaret sahipleri de önlerde idi. Söze gelince Atatürk ilkelerini savunuyorlardı. Oysa konvoylarda Atatürk göze çarpmıyordu.
Bir zamanlar Cumhuriyet mitinglerini yapanlarda ayni fikirdeki kişilerdi. O zamanlar Askerlerden oluşan Derin Devlet, Adaletin yüksek kademedekileri, Basında her zaman hazır nazır üç veya dört gazete, Yök hele o yök, Askerlerin adayı olarak seçilen Cumhurbaşkanı, partilerden CHP ile bazen Apo’nun partisi aynı anda her yerde yüksek sesle yürüyorlardı.
3 Kasım 2003 seçiminde Milletin yeniden adeta bulup getirdiği Parti iktidar olmuştur. Ancak, yukarıda saydığım kuruluşlar, şiddetini arttırmış daha ilk günden meclisi bile tıkamışlardı. 365 milletvekili olan Ak parti kendi hükümetinin teklifi olan teskereyi geçirememişti. O tarih itibariyle on sene evvel söylediği bir şiir suç sayılarak ve acilen AKP liderini hapis ettiler. Nasıl olur demeyin, asker emretti Hakim de tatbik etti. Bunları yapanlar kendi şirketlerinin üyeleridir. Olayı haklıdır diye manşet atanlar bu gün gene sokak hareketlerini destek olanlardır. Menderesleri ipe kadar götüren ayni basın, Menderes zamanında zengin olanların onun idamına seyirci kaldılar. Aynı zenginler bu defa yeni gelenlere yağdanlık oldular. Sanıyorlar ki hükümet gene ayni oyunlarla gidecek, kendileri gene her zaman olduğu gibi, bozuk ekonomi gelecek de bunlardan yüksek faizle borç para alacak!!.
Bir yandan sanayi kredisi alacaksın yüzde beş den, bir yandan da Devlete faizle borç para vereceksin Yüzde yüz elli den. Bunların aradığı bu ama sanırım daha çok hayal kuracaklar, Çünkü O kötü günler bir daha gelmeyecek…
Bunları biz yıllarca gördük ve yaşadık. Öyle bir zaman oldu ki, IMF denilen kuruluş, borç vermeden Ülkenin gururunu aldı. Her neyse o dönemin partileri artık bitmiştir. Şimdi kalıntıları yollardadır.
Niye yollardadır? Çünkü bekliyorlar, acaba biraz daha karıştırsak, gelir mi? kim gelecek? Onlara göre gene askerler. Bu konuyu pek güzel anlatanlar var. 27 Mayıs’ta herkes ihtilalci kesiliverdi. 12 Mart tada şapkasını alan çekip gitti. 12 Eylül harekâtı çoğunun çanına ot tıkamıştı. Ah ne yapalım ki, Merhum Özal eskilere af diye tutturdu. Ama ne olduysa eskisi kadar atak hareket yapılamaz hale geldi. Asker de iki fikir gelişti. Bir kısmı ihtilalcilere engel oldular. Birçoğu tertemiz hiç olaylara karışmamış olduğu için, şimdi yetki onlara verilmiş ve huzur içinde olduklarını görüyoruz.
Hal böyle iken, yollara dökülenlerin, eski filmleri tekrar etmekle, istedikleri hedefe varmak mümkün mü? Ne kadar aptal insanlar, sanki rejim değişiverecekte Nazım Hikmetin ruhu iktidar olacak!! Bir yazar diyor ki, iktidar için; Yalan, Dolan, Çıkar, Rant her şey var. Kendimi semt pazarında sandım. Cevap; 2002 yılı Kasım ayında iktidara gelen ALLAH diyenler şöyle dedi: Bir günlük ödenen faiz ile bütün memleketteki okuyan çocukların kitapları alınıyor. Bu faiz yükü azalarak gidildi şimdi hiç faiz ödenmiyor. Faiz eğer ödenecekse müteahhitler ödüyor. Bunu senin ceviz kadar kafan alır mı? Yalan nerede? Köprü yapmadı mı? Deniz altından tren geçirmedi mi? Dünyanın en büyük hava alanı ihalesi yapıldı. Almanlar ver yansın ediyor. Bahane ile bizim sokak ta ki hareketi destek oluyor. Ha gayret diyor. Size köprü, havaalanı yapılırsa batarsınız diyor. Oysa kendi derdini anlatıyor. Bumu yalan? Paralardan 6 sıfır kaldırmaya düşünecek dünyada tek Mason bile yok. Kimin için yalan yazıyorsun?
Başka bir yazar diyor ki, Osmanlıyı hiç sevmezmiş, Niye; millete yatın sizin nasibinizi Allah verir diye diye batmışlar. Yazıklar olsun sana köşe verenlere!.. Osmanlıyı batıran dinsizliktir. Fransızlara yurdu gizlice satan Mason paşalardır. Dünya savaşına sokan gene o bilgisiz dinsizlerdir. Atatürk Çanakkale de Türk ve İslam gençlerin şehadete gönüllü gidişini anlatıyor. Bir kelimesini bile dinleyen ağlıyor. Siz kimden yanasınız? Atatürk’ten yana olmadığınızı kendiniz söylüyorsunuz. Bu kadar sorumsuz atmakla kimliğinizi anlatıyorsunuz ama buna kimsenin ihtiyacı yok…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets