MUĞLA’DAKİ GEZİ PARKI EYLEMCİLERİ - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

MUĞLA’DAKİ GEZİ PARKI EYLEMCİLERİ

Bu haber 11 Haziran 2013 - 0:00 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.
Namık Açıkgöz
Namık Açıkgöznamikacikgoz@gmail.com

Prof. Dr. Namık AÇIKGÖZ
İki haftadır “Keyf Oturağı”nı yazacaktım ama olaylar bırakmadı ki yazalım.
Baksanıza her gün sokaklar neydanlar dolu. Pek çok insan mesaiye gider gibi eyleme gidiyor.
Taa İstanbul’daki Gezi Parkı’nın derdi, Muğla’dakileri gerdi…
Elbette İstanbul, sadece İstanbullular’ın değil, bütün ülkenindir ve bu ülkenin her bir ferdinin İstanbul ile ilgili görüşü olmalıdır.
Herkesin görüşü olsun ve herkesin görüşü saygı değer… Ama Muğla hâlâ vidanjör esansıyla müşerref oluyorsa, doğru dürüst bir parkı hâlâ yoksa, Allah’ın lutfu olan ormanlarla çevrili olmak dışında, yeşil için kılını kıpırdatmıyorsa, kimsenin Gezi parkı için söyleyecek bir şeyi olamaz.
Çok katlı otopark şehrin göbeğine bina edilir ve şehir trafiği merkeze çekilirken susup sokaklara dökülmeyenler bu şehrin insanlarıydı. Oysa şehrin merkezine yakışacak bir park için orası ve yan tarafındaki binaların alanları ne kadar uygundu!…
Eski garaj meydan savaşlarına ne demeli?
Eski garaj gibi bir yer, park yapılacak yerde bina ile doldurulunca neler olduğunu yakından biliyoruz.
Ahmet Karaosmanoğlu az uğraşmadı eski garaj alanı ile. Gecesini gündüzüne kattı; neredeyse işini gücünü terk etti; herşeyini eski garaj alanına vakfetti. Aylarca uğraştı ve hâlâ uğraşıyor.
Karaosmanoğlu’nu destekleyenler, 20-25 kişiden fazla değildi…
Nerdeydi o “yeşilciler”?…
Karaosmanoğlu’nu yalnız bırakanlar, hangi hesabın peşindeydiler?
Karaosmanoğlu çığlık çığlığayken susanlar, şimdi sokakları meydanları dolduruyorlar.
Muğla’da Gezi Parkı için eylem yapmak, en fazla Ahmet Karaosmanoğlu’na yakışır. Karaosmanoğlu sokaklara düşse, meydan meydan dolaşsa gıkım çıkmaz.
Eski garaj ile yeni garaj arasındaki binaları gördünüz. Vatandaşın mülkiyet hakkına elbette dokunulamaz ama o geniş alan Muğla’nın prestij park alanı olamaz mıydı?… Oralar şehrin nefes alacağı bir alan olamaz mıydı? Belediye bu alanın tamamını park yapamaz mıydı?
O güzelim alanları bina ile dolduran zihniyete sesi çıkmayanların, Gezi Parkı için sokakları meydanları doldurması gerçekten ironik… Basından öğrendiğimiz kadarıyla, sevgili Belediye Başkanımızın gezi eylemcilerine moral vermek üzere onlarla beraber olması, ayrı bir izaha muhtaç…
Kimse başka evlerin önünün pisliğine bakmasa, herkes önce kendi evinin önüne baksa, bu olaylar hiç olmaz da, önce kendi evinin önüne bakan kimse pek yok.
Hadi Yerel Yönetim iktidarını ve destekçilerini anlarız ama Ak Parti’ye ne demeli? Betonlaşan Muğla için Ak Parti’nin kılını kıpırdattığını gördünüz mü?… Ahmet Karaosmanoğlu eylem koymasa ve hukuk mücadelesi vermeseydi, eski garajın yerinde binalar yükselmiş olacaktı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets