MUĞLA’DA MAYIS AYI HAREKETLİ GEÇİYOR - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

MUĞLA’DA MAYIS AYI HAREKETLİ GEÇİYOR

Bu haber 23 Mayıs 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.087 views kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğlu
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Evvela gazeteci Ahmet Bayrak için Allah’tan mağfiret diler, kederli ailesinin acılarını paylaşır baş sağlığı dilerim. Ahmet hepimizin sevdiği sempatik ve becerili bir kişiliğe sahipti. Deneyimli gazeteci olan Kazım Tokuç’ un zor günler geçirmekte olduğunu biliyorum. Aynı zamanda bir atasözü vardır, Ateş düştüğü yeri yakar denir. Bunu çeken bilir. Allah sabır versin. İkinci olay Muğla valisinin merkeze alınması ve yerine yeni valimizin atanması oldu. Yeni valimiz Bingöl den geldi. Daha evvel Bingöl’den Muğla’ya iki değerli müdür atanmıştı. İlk gelen Sağlık müdürümüz idi. İkinci olarak gelen Muğla Emniyet müdürümüz oldu. Kendileri ile tanıştık. Daha evvel de Milli Eğitim müdürümüz Eskişehir’den gelmişti. Üç yeni müdürlerimiz hakkında çok İyimserim. Kendilerinden Muğla’nın büyük hizmet beklediğini biliyorlar. Yeni valimiz muhakkak seçilerek gönderildi. Kendilerine başarılar dileyerek, inşallah ziyaret ederiz diyorum.
OSMAN GÜRÜN İLE ESKİ VALİ FATİH ŞAHİN
Eski valimizin tayini dolayısı ile veda ziyareti sırasında; Başkan Osman Gürün’ün bir teşekkürü dikkatimi çekti. GÜRÜN, PARA AKTARAN VALİLERE TEŞEKKÜR ETMİŞ. Ne demekmiş bu? Valilerin bazıları tahsisen gelen parayı aktarmıyor mu?
Konu galiba Arasta için harcanan parayı verdiği için Valiye teşekkür eden Osman Gürün, her zaman olduğu gibi, konuyu saptırıyor. Vali ye emanet olarak gelen ve proje devam ettikçe ödenek çıkacak olan paradır. Kültür ve Turizm bakanı Ertuğrul Günay, mahalli seçimden önce Muğla çarşı içlerine gezi yapmıştı. Tabi ki Arasta konusunu biliyordu. Arastanın inşaatını yapılması için söz verdi. Hatta Çizmeci Kemal ustanın oralara kadar yapılsın istiyordu. Sayın bakan, sanırım seçim kaybedilse dahi işin yapılması bakımından, il özel idaresine ve dolayısı ile Vali beye bu işin takipçisi tayin etti. Sanırım, Vali beyin tayini ayni bakanla ilgili… Çünkü bu tayin çok evvelden söz konusu olmuştu. Valiler kararnamesine bekledi ve hiç beklenmeyen adeta ceza gibi tayin geldi. Halbuki bu güne kadar terfiyen gitmeyen vali yok gibidir.
Arasta tamiratı Belediye kendi imkanları ile yapmış gibi, arasta ya varıp havalar atmak aslında Devleti temsil eden Vali’ye münasip idi. Ama yapmadı… Bu yüzden teşekkür aldı.
Belediyeden açılmışken, CHP’nin önde gelen adamı olarak bildiğim ve benimde dostum olan, Ekabirden bir kişi bana çok sert sözler söyledi; Siz ne biçim gazetecisiniz? Niye yazmıyorsunuz, nedir bu kazık kepazeliği kim veriyor bu akılı bunlara, 10 metre olan yol genişliğinin ancak üç metresi vasıta için ayrılıyor. Geri kalanı yaya yolu, bisiklet yolu olarak kazıklanıyor. Bu yollarda yük indirme mümkün değil. Kazık meselesi artık kendi meseleleridir. Vallahi halledecekler ha !..
TİCARET ODA SEÇİMİ NELER GETİRDİ
Evvela politize olmuş kimseleri odadan uzaklaştırdı. Yeni meclis Başkanı Şükrü Altınay Başkan vekili Mevlüt Acar, başkan vekili Ahmet Zeybek çok yerinde seçim bunlar. Yönetim kurulu listesinde bir iki sivri dışında hepside gençlerdir. Zaten listeyi götüren akil kişilerin hangi seçim listesinde olursa olsunlar seçim alınır. Peki bu insanların ne kadarı CHP’lidir?
İşte burada katiyetle sağ taraf particilik yapmadı. Mesela; Bülent Karakuş’un en son gün verdiği yemekte AKP milletvekili bizzat giderek gövde gösterisi yaptı. Her iki aday da sağcı idi. Kaybeden taraf çok ciddi dokümanlar açıkladı. Bunları sanki yalanmış gibi veya geç kalınmış bir açıklamadır, biz kazandıktan sonra bunu iyice araştırırız. Buna mecburuz çünkü her yapılan hata bize de töhmet altında bırakır… diye düşündüler.. Bekliyoruz.
Tekrar ediyorum, belgelere dayalı tatmin edici bir açıklama bekleniyor… Gene de ben baba dostum Bülent için hep iyi düşünüyorum. Kendisine tebrik eder başarı dilerim.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets