TİCARET VE SANAYİ ODASI SEÇİMİ - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

TİCARET VE SANAYİ ODASI SEÇİMİ

Bu haber 09 Mayıs 2013 - 0:02 'de eklendi ve 1.744 views kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğlu
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Muğla Ticaret Odası seçimi bu yıl heyecanlı geçecek. Bunun çeşitli sebepleri arasında en önemlisi, benim baba dostum olan Bülent Karakuş’un dirayetli olması yerine başkalarının uydusu görünümü olmasından kaynaklandı. Oysa oda, 1970’ler de olduğu gibi az gelirli değildir. Biz eski yıllarda senelerce hep Nevzat Kökçüyü seçerdik. Kendi yağı ile kavrulur giderdi. Bir ara Bülent Önuçan ekibiyle başkanlık etmiştir.. Bülent’ten sonra Saim Gürsoy iyi bir liste ile seçildiler. Siyasi görüşlerin sivrileri değil de mülayim insanlar ile 21 yıl rakipsiz denilecek şekilde idare ettiler.
Saim Gürsoy, Bülent Karakuş’un karşısına rakip olmadı. Adaylığını koymamak suretiyle kendisinin neler yaptığının ortaya çıkmasını istedi belkide ama sanırım Organize sanayi bölgesi için belediye ona yardım etmedi. Deve taşının üstüne tavsiye ettiler oda tutmadı ve bu güzelim hevesler yıkıldı. Bizler hep adı geçen araziyi beğenmedik. Sırf Belediyenin iş bilmemezliği yüzünden organize sanayi Muğla’ya yapılamadı. Yok dumansız sanayi olacak Muğla kirlenmeyecek derken güzelim hizmete mani oldular. Sanırım Saim Gürsoy’un başkaca aleyhine işleyen bir konu yoktu. Saim Gürsoy, Arlı adam o tarihten beri hiç konuşmadı. Ancak, bu defa adeta patladı.
Ortada iki aday var. Her ikisi de benim baba dostum dur. Hiç karışmamaya niyet etmiştim aslında, Belediyenin çömezi durumu beni çok üzüyordu. Zaten adaylık yasağı da vardı. Bu suretle dostluk bozulmadan yeni sahibi gelecekti. Ama büyük hata oldu ( eskiler yeniden seçilir) kararı seçilse dahi Bülent’in aleyhine olacaktır. Bir de ortaya Saim çıktı. Hem de nasıl çıkış!!.. Adam diyor ki; Bayır’daki servet 30 milyon değerde idi. Bunlara ne oldu? 150 dönüm asfalta paralel arsaya ne oldu? Diğerlerine ne oldu? 30 milyon servet teslim ettim. Bunun 6 milyonu iş merkezi binası ise gerisine ne oldu?
Bu arada yeni aday olan Sefa Altaş, sanayicidir. İmal ettiği ürünleri dış pazarlara ihraç edebilme yeteneğine sahip kişi. Üstelik geniş çevresi sayesinde, Ülkede ne gibi iş kolları Muğla için yararlıdır bunu anında istihbarat imkanı faaliyete geçiyor. Hangi yoldan bu iş kolu Muğla’ya gelecekse orada adamları hazır oluyor. Nitekim Bayır’a gelen ve kapalı alanların temeli bile atıldı. Bu tesisi getirdiler ama komisyon aldılar demesin mi? Tabi şiddetli kamu oyu baskısı karşısında basın toplantısı yaptı. Ama beklenen cevap yok. Olamaz böylesi!!
Şimdide yapılan bina için masraf listesi istenmiş, cevap olarak seçimden sonraya gün vermişler. Neden hep hatalar yapılıyor? Neden açık olamıyorsunuz? Yoksa söylenenler doğru mu? Allah muhafaza aman ben duymak istemiyorum. Çünkü Bülent seçilirken Hamle gurubu elini taşın altına koymuştu.
DENİZLİ’Yİ ÜÇ KİŞİ KALKINDIRDI
Denizli Ticaret ve Sanayi Odası, Denizli Belediyesi, Denizli Valisi üçü hep Denizli için çırpındılar. Cepleri için çalışan hiç olmadı. Hala da o güzel üçlü aynı şekilde çalışıyorlar.
Biz ömür boyu hep Denizli’yi imrenerek yerinde mi sayacağız. Birilerinin rant hevesi, hep doğruları yalanlayan şehir olarak isim yaptık yazıklar olsun…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets