T.C. YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

T.C. YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Bu haber 09 Mayıs 2013 - 0:15 'de eklendi ve 1.455 views kez görüntülendi.

İLAN/T.C. YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
T.C. YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN, MUĞLA İL MERKEZİNDE ÖĞRENCİ YURDU
OLARAK KULLANILMAK ÜZERE BİNA KİRALANACAKTIR.
1. Binada yurt olarak kullanılmaya uygun kalorifer veya klima, sıcak su, elektrik v.b. altyapı tesisatının bulunması veya söz konusu tesisatın gerçekleştirilmesine müsait projenin olması ve teslim alınmadan önce bunlara işlerlik kazandırılacağının taahhüt edilmesi.
2. Yurt için müstakil bina girişinin bulunması.
3. Binada yangın merdiveninin ve paratonerin bulunması veya teslim edilmeden önce yangın merdiveninin ve paratonerin yaptırılacağının taahhüt edilmesi.
4. Yatakhane katlarının tavan yüksekliğinin ranzalı sisteme göre yerleştirme olması halinde yeterli yüksekliğe haiz olması
5. Binanın iskan izninin alınmış, tapuda cins tashihinin yapılmış olması. (Teslimden önce istenecektir.)
6. Binaya ait projelerin (özellikle mimari projenin) bulunması.
7. İstenilen şartları temin edebilmek amacıyla gerekebilecek tadilata müsait olması.
8. Yatak odalarında öğrenci dolaplarının bulunacağı da düşünülerek kapasitenin tespit edilmesi.
9. Binada öğrencilerin barınma dışında diğer ihtiyaçlarının karşılanması için okuma salonu, wc, banyo, duş, pisuar, lavabo, revir, idari bölüm ve depo, arşiv bölümü, lokanta-kantin, bulaşık yıkama yeri, mutfak, yemekhane gibi yeterli alanların bulunması ile bina içerisinde, müştemilatında ve bahçesinde sosyal ve sportif faaliyetlerin yapılabileceği müsait alanların tümünün olması tercih sebebidir.
10. Binada şehir şebekesine bağlı su veya kuyu suyunun bulunması. (Kuyu suyunun içilebilir olduğuna dair rapor alınması.)
11. Isıtma ve aydınlatma sistemlerinin ihtiyaca cevap verebilecek ölçüde ve kalitede olması.
12. Devir, tahsis vb. yollarla yurt olarak kullanılması istenen binalarda da yukarıda belirtilen hususlar ve özellikler aranır.
13. Binaların deprem yönetmeliğine uygun olduğuna dair (karot ve çekiç) deneyleri mal sahibi tarafından üniversitelerin ilgili bölümlerine veya yetkili kılınmış firmalara yaptırılacaktır.
İlan metninde belirtilen niteliklere uygun binası bulunan bina sahiplerinin binaya ait tapu, iskan ruhsatı, yapı ruhsatı belgelerinin suretleri ve dilekçe ile birlikte ilan tarihinden itibaren 5 iş günü içersinde Pelitlibağ Mah. 3406 Sok. No: 4 DENİZLİ adresindeki Bölge Müdürlüğüne müracaatları ilan olunur.
BSN: 4739-22

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets