MUTSO’nun gizlisi mi var? - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

MUTSO’nun gizlisi mi var?

Bu haber 07 Mayıs 2013 - 19:00 'de eklendi ve 4.469 views kez görüntülendi.

karaolan1231354654MUTSO Gelişim Hareketi üyelerinden Karaosmanoğlu İnş.Ltd.Şti sahibi Ahmet Tan Karaosmanoğlu yaptığı açıklamada MUTSO’nun son üç günlük başkanı olan Bülent Karakuş’un ağzından çıkan hiçbir kelimenin arkasında durmadığını söyledi. Karaosmanoğlu, MUTSO Başkanı Bülent Karakuş’un hizmet binası inşaatı ile ilgili hesap veremediğini öne sürdü.
Haber Merkezi
MUTSO Gelişim Hareketi üyelerinden Karaosmanoğlu İnş.Ltd.Şti sahibi Ahmet Tan Karaosmanoğlu yaptığı açıklamada MUTSO’nun son üç günlük başkanı olan Bülent Karakuş’un ağzından çıkan hiçbir kelimenin arkasında durmadığını söyledi. Karaosmanoğlu, MUTSO Başkanı Bülent Karakuş’un hizmet binası inşaatı ile ilgili hesap veremediğini öne sürdü.
Gelişim Hareketi’nden Karaosmanoğlu, MUTSO’nun eski başkanı Saim Gürsoy’un geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiği MUTSO hizmet binası inşaat maliyeti ile ilgili iddialarına MUTSO Başkanı Karakuş’un “Bu inşaatın maliyeti 8 milyon Türk Lirasıdır. Bunun 5,8 milyonluk kısmının Muğlalı esnaflarca geri kalan 2,2 milyonluk kısmının ise mecburiyetten dışarıdan firmalara yaptırılmıştır.” şeklindeki yanıtını hatırlatarak şöyle devam etti:
“Ben bu sözleri inandırıcı bulmadığımdan 4982 sayılı bilgi edinme kanununa göre Muğla Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığına bu bahsedilen rakamlardaki iş kalemlerinin hangi firmalar tarafından yapıldığını sorarak tarafıma bildirilmesini istedim. O zaman bana cevap olarak, bu konunun MUTSO internet sitesinde yayınlandığını bildirdiler. MUTSO sitesinde ise bu sorunun cevabı olarak İnşaat iş kalemlerinin karşısına Muğla İçi veya Muğla dışı diye üstü kapalı cevap verildiğini gördüm. Bunun üzerine tekrar yeni bir yazı yazarak, sorduğum sorunun cevabının bu olmadığını, yapılan işlerin hangi firmalar tarafından yapıldığının açık bir şekilde cevaplanması gerektiğini, aksi takdirde 4982 sayılı kanuna muhalif olacaklarını bildirdim. Maalesef yine cevap veremediler.”
Karaosmanoğlu açıklamasında, “Bana gelen cevabı kamuoyuyla özellikle MUTSO üyeleriyle paylaşmayı bir borç bilerek siz sayın basın mensuplarıyla paylaşıyorum. MUTSO’dan gelen cevap aynen “SAYIN AHMET TAN KARAOSMANOĞLUKARAOSMANOĞLU LTD ŞTİ / MUĞLA .
Talebiniz Yönetim Kurulu tarafından incelenmiş ve yapılan değerlendirmede; Oda Seçimleri sebebiyle muhasebe ve Oda sicil servisinde iş ve işlemlerinin yoğun olmasından dolayı harcama dosyalarına ulaşılması zaman aldığından bilgi edinme talebinizin Oda seçimi sonrası işleme alınarak bilgi verilmesine karar verilmiştir. Bilgilerinizi arz ederim. Saygılarımla, MEHMET ÇÜÇEN GENEL SEKRETER” şeklindedir. Takdir basının, Muğlalıların, MUTSO üyelerinin.” dedi.
Karaosmanoğlu açıklamasında MUTSO Yönetimine “İlk verdikleri cevabı yazabilmek için bu sorunun cevabı ellerinde hazır olan bir Ticaret Odası yönetimi bu soruya neden açıklıkla cevap verememişlerdir?” şeklinde soru yöneltip, şöyle devam etti:
“Acaba söyledikleriyle çelişen bir durum mu ortaya çıkmıştır? Söylediklerini ispat edemeyeceklerini anlayınca bu sorunun cevabını seçimden sonra vermeyi daha mı uygun bulmuşlardır? Verdikleri cevap olmayan cevaptan anlaşılıyor ki söylediği beyanın doğru olmadığı açıktır. Zira kim olursa olsun bunu hemen cevaplaması gerekirdi. Demek ki geçmişteki oda başkanımız sayın Saim Gürsoy’un ve MUTSO Gelişim Hareketi olarak adayımız Sayın Safa Altaş’ın dedikleri tamamen doğruymuş. Ticaret Odası İnşaatında Muğlalılardan çok dışarıdan alımlar yapılmış. MUTSO’dan gelen bu cevap ‘gerçek dışı beyanım seçimden önce ortaya çıkmasın seçimden sonra ortaya çıksın’ demekten başka bir şey değildir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets