LİDERLERİN ÖFKESİ KİME? - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

LİDERLERİN ÖFKESİ KİME?

Bu haber 02 Mayıs 2013 - 0:01 'de eklendi ve 836 views kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyık
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Otuz nisan Salı günü Siyasi partilerimizin gurup toplantılarını izledik. Özellikle muhalefet liderlerinin hırçınlıklarını bir anlam vermek mümkün değil. Sanki kendileri sütten çıkmış ak kaşık!!!
Millet soruyor, bu terör örgütünü kimler Ülkenin başına bela etti? Sene 1977 Ecevit CHP genel başkanı ve başbakandır. Bir mayıs günü İstanbul Taksimde sözde işçiler bayram yapacaktır. İstanbul Belediye başkanı Ahmet İsvan’dır. Disk başkanı Kürt asıllı Fehmi Işıklar, Töbder de bu toplantıda, İstanbul Belediye işçileri birer kucak pınar sopasını yürüyenlere dağıtıyordu. Yürüyüş izni için bir problem yok. Yürüyüşçülere Başbakan Ecevit’ten kutlama telgrafı gelmişti. Onu yüksek sesle okudular Coşku ile alkışladılar ama yürüyüşte Türk bayrağı yoktu. Oraklı Çekiçli bayrak vardı. Mao’yu temsil eden bayraklarda mevcuttu. Her türlü melanet orada idi ama Türk bayrağı yoktu.
O tarihlerde temelli senatörler ile CHP birlikte hareket ettikleri için, CHP’nin en cahili bile tekrar sehpaların kurulacağını ve sizin hepinizi de asacağız diyenleri vardı. İşte o yıllarda CHP’nin şemsiyesi altına aldığı sol fraksyonlar ile Ülkücüler zorunlu olarak savaş halinde idi.
1980 öncesi veya sonrası gibi anlatılan tarih bir Milat olmuştu.1980 ihtilalini yapanların, aslında çok büyük hizmet etmiş oldukları sonradan anlaşıldı. Elbette bu ihtilaldi amma, hepsi de genelkurmay idi.
Mahkemelerde büyük haksızlık olmasaydı, 27 Mayıs’ı yapanlara zararsız hale getirmişlerdi. Millet ilk seçimde Anavatan Partisine oy veren sol partililerin hayatlarında beklide ilk ve son olan doğruları yapmışlardı. Ne yazıktır ki, Eski liderlerin af edilmesi ile meydanlardan başlayan kavgalar terörün tekrar gündeme gelmesine sebep olmuşlardır. Demirel bu defa Doğruyol partisi lideri oluverdi. SHP lideri İnönü ile Turgut Özal’ın partisini bitirdiler diyebiliriz. Bu ikili 1991 seçiminde de İttifakları devam edince, Müşterek iktidar oldular. Bu hükümet kadar Ülkeye zarar veren beklide yoktur. SHP Apo’nun partisi ile anlaşarak seçime girmişti. Neticede 21 kişi Apo’dan meclise girdiler. Bu meclis, Apo’nun bayrağının TBMM meclisi kürsüsünden sallandığını gördü. Adalet bakanlığı SHP’ye verilmişti. Moğultay adındaki ünlü bakan, Bakanlığına binlerce kadro çıkarttı ve bütün militanları memur ettiler. Hatta tarihe geçen bir sözü şöyledir; Kendisine gazeteciler sormuştu, bu senin memur yaptığın kişiler hepsi vatan haini olarak biliniyor ne dersiniz? Cevap şöyle idi; Onları almayayım da Ülkücüleri mi allayım olmuştur!.. 1991’den itibaren aradan geçen 14 yıl sonra Anayasa Mahkemesine verdiği üyelerin hala o adamın emrinde olduklarını gördük. Bu dönemde erken emeklilik yüzünden SSK: kurumu adeta iflas etti.
Bu dönemde Turgut Özal’ı zehirlediler. Devrede Derin Devlet vardı. Bunlar askerler ve onların emrindeki basın, Adalet yetmedi YÖK ile bazı sakar rektörler neler yapmadılar neler!!!
Bu dönem 1999 seçimine kadar devam eden yıllarda insanları öldürüyorlar suçlusu bulunamıyor. Belki de bu katilleri bulan olsa, bu defa o adamda yok oluyor. İç işleri bakanına atfen, ahlaksız cümleler kuran kişi Ordu komutanı olduğunu bu günlerde öğreniyoruz.1999 seçiminde sağ cenahta denenmemiş tek parti MHP idi. Bizler hep birlikte MHP’ye oy verdik ve ikinci Parti oldu. Bu defa, Doğru yol partisi ile ortak olabilme imkanı var iken, Ecevit in kulu oldu. Üstelik, Rahşan hanımın kendilerine yaptığı hakaretlere duymazdan gelerek ortaklığa girdiler. Nedir o Merve Kavak için söylenenler? Bu hakaretlere dayanamayan bir Ülkücü kardeşimiz bizim oylarımızı helal ettirmişti. Sonradan duyduk ki o Ülkücü partiden atılmış!!
Cumhurbaşkanı seçiminde ne kadar uşak olduğunuzu gördükten sonra parti asaletini bitirmiş oldu. Gurup toplantılarında, bağırmalar, tehditler için milletin düşüncesi şöyledir; Yazıklar olsun, Bunlar terör bitiyor diye çırpınıyorlar Başka dertleri yok bunların… Ergenekon sanıklarının terörü önlemek yerine daha teşvik ettikleri ispat edilmiş ve cezaları açıklanmıştır. Bunlara arka çıkanların ayni suçu işledikleri biliniyor. Ancak, onlarında hesap verecekleri gün gelecektir. Korkmakta haklı olsalar bile, ECELİN çaresi değildir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets