EGEMENLİK BAYRAMI HAKKINDA LİDERLERİ DİNLEDİK - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

EGEMENLİK BAYRAMI HAKKINDA LİDERLERİ DİNLEDİK

Bu haber 25 Nisan 2013 - 0:00 'de eklendi ve 905 views kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğlu
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

 

23 Nisan Egemenlik ve çocuk bayramı günü TBM Meclisinde Siyasi Partilerimizin liderlerini onar dakikalık konuşma hakkı tanındı. İlk konuşma AK Parti lideri Recep Tayyip Erdoğan a verildi. İktidar Partisi liderinin konuşma özeti şöyle idi; 23 Nisan 1920 günü Cuma namazı Hacı bayram camiinde Kılındıktan sonra Cami de yapılan dualardan sonra, Meclise giderken yol boyunca ilahiler ve dualarla meclise varıldığında kurbanlar kesildi ve meclis içine hep bir ağızdan ALLAHU EKBER-ALLAHU EKBER LE İLAHE İLLALLAH diyerek Meclis açıldı ve Başkan seçilerek gündem başladı.

Meclise giderken ve meclis etrafında çocuklar coşku ile iştirak ediyordu. O an, Bu günün adı kondu. Egemenlik ve çocuklarımızın günü üyelerin gönlünde yer yaptı. Bu meclis İstiklal savaşı kararı alarak, baş kumandan olarak Mustafa Kemal Paşayı seçmiştir.

İkinci olarak. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu kürsüde; Kılıçdaroğlu, Bu meclis de Egemenliğin kayıtsız şartsız Milletin olduğu, Milletin seçtiği vekillerin her kuruluşun özellikle Hukuk düzeninin Adil bir şekilde çalışmasını sağlar. Meclisten daha üstün hiçbir kuruluş yoktur. Bu günkü gibi hukuka müdahale etmek anayasa suçu olacağı o gün belirlenmiştir.

Üçüncü olarak söz alan Devlet Bahçeli şunları söyledi; Bu meclis kurulmadan, her kafadan bir ses çıkan ortamda, koskoca Devlet, ordusuyla ve siviliyle paşaları ile her biri ayrı yere çekerken,dünya savaşına sokulan koca ülke her cephede şehit olan milyonlarla gencimiz ve kaybolan topraklar ile her tarafından kuşatılmış bir Ülke vardı diyor ve ilave ediyor, bu günkü gibi!..

Dördüncü olarak söz alan Apo’nun parti lideri Gülten Kışanak; 1920’den önce yurtta işgal vardı Yurtta Müslüman olmayanlar, düşman tarafına geçmişler ve bu suretle yerli Ermeniler ile Rumlar Düşmanla birleşerek Müslüman halkımıza çok acı günler yaşatmışlardır. Bu meclisin alacağı savaş kararı bayram havası yaşatmıştır. Bundan 40 veya 50 yıları öncesi Ülkede bölücülük isteyenler, bu günlerin suçlularıdır. Ancak, Ülkede birlik ve beraberliği ne kadar kısa sürede başarabilirsek Ülkemiz o kadar kazançlı çıkacaktır.

BU MUTLU  GÜNÜMÜZDE  LİDERLERİN ANLATTIKLARI KENDİ AYNASI

AKP lideri, her zaman olduğu gibi bin yıllık inançları ile büyük Devletin temeli olan TBMM. Açılışını ve aynı inançla istiklalimizin ve istikbalimiz olan savaşın kazanıldığını anlatıyordu. anlatıyor. Açılan Mecliste yalnız Müslümanlar vardır. Zira diğerleri düşman tarafına geçmişler özellikle bizim artık sonumuzun geldiğini sanıyorlardı.( Sütçü İmam tefrikasıdan alındı) Türk milleti atasına hiç isyan etmedi. Yeni hükümetimizin icratını hep kabul etti. Türk Milleti, ancak,1950 tarihinde çok partili Hukuk devleti olmak üzere idi. Fakat oldurmadılar.

CHP lideri. 1923 meclisinin Egemenliğin ve hukukun bağımsız olmasını ön görmüştür. Diyor ve ilave ediyor; Bu gün böylemi anlamında söylediği anlaşılıyordu.

MHP lideri ise; 1920 Meclisi öncesi Devleti yıkmak için çalışanların kendi ikbaline düşünenler, birilerine ülkeyi peşkeş edenler, sorumsuzca ülkeyi dünya savaşına sokanlar aynen bu günkü gibiymiş..

Bu kısa alıntılar da görüldüğü gibi, kendilerini anlatıyorlar. Ancak, Bu ülkenin yüzde yüzü aslında Müslümandır. Bu gün İslamiyet’in karşısında oldukları hal ve hareketlerinden anlaşılan gurupların dahi bir gömlek evveli yani babası veya dedesi cami müdavimidir. Nereden geldi bu isyan, her iyi olanı kötü

görmek bir Türk vatandaşına yakışmıyor.

Egemenliği Milletin elinden alarak, yandaş solculara veren kimdir? 1961 Anayasası değil mi?

Hukuk u Guguk edenler kimdir? Yassıada hakimi, savcısı, diğerleri orada verdikleri karar karşılığı

Yüce makamlara getirenler kimdir? Askerlerin ihtilal yapmalarını hak sayarak onlarla müşterek ihtilal guruplarına yataklık edenler, onların avukatı olanlar kimlerdir? Hep gümbürtü ile oy almak senelerce uygulandı. Bayraksız bir mayıslara tebrik teli çekenler siz değil misiniz?

Şimdi iki muhalif partimiz yırtınıyor. Memleket bölünüyor, canilerle pazarlık ediyorlar, Askerlerin suçu varsa onu kendi içinde hallederken, ne diye koskoca paşaları gücük hakimlerin karşısına dikiyorsunuz?

Bu gibi düşüncenin Hukuk ile ne ilgisi olabilir? Askerlerden bir kısmı, Sırf kendi ikballeri için Milletin seçtiği Meclisi yok sayacak ve seçimsiz olarak iktidar olacaklar. Bunun neresinde Atatürk ün gölgesi vardır? 1920’den evvelki idare İttihat ve Terakkiciler, Mason olarak doğdu, Hakanlığı yıktı

Kendilerini iktidar etti ve İngilizlerin emri ile Ülkenin 7 yerinden harbe soktu. Kendileri de birlikte battı Bunun neresi tıpkı bu günkü gibidir? İnanmadığınız Büyük Allah, inanmayanlara daha çabuk erişir. Terörü büyütenler; Apo’yu idam etmeyip sırça köşklerde besleyenler, konuşan siz misiniz?

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets