YATAĞAN HUZURLU BİR İLÇE Mİ? - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

YATAĞAN HUZURLU BİR İLÇE Mİ?

Bu haber 22 Nisan 2013 - 0:01 'de eklendi ve 1.476 views kez görüntülendi.
Avatar
İsmail Ataseverismailatasever@hamlegazetesi.com.tr

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven başkanlığında gerçekleştirilen birliktelik için tek bir şey söylenebilir.
Bu huzurlu ve güvenli bir ilçede “icraatın içinden” programıdır.
Bunu teyit eden de katılımcılar.
İlçede görev yapan tüm kurum müdürleri, belde belediye başkanları, oda ve dernek başkanları, siyasi parti başkanları ve sendika başkanlarının Türkiye Kömür İşletmeleri Sosyal Tesislerinde bir araya gelinmesinin en güzel izahı bu diye düşünüyorum.
Belli ki kaymakam Tanrıseven, gelinen noktada Yatağan’ın hangi konumda olduğunu vurguluyor.
Birlikteliğin açılın konuşmasını içinde bulunduğumuz “Kutlu Doğum Haftası” na vurgu yaparak;
“Herkesin Kutlu Doğum Haftasını Kutluyorum.
Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya geldiği bu haftayı daha çok yaşamalı, yaşatmalı ve çocuklarımıza ve genç nesillere aktarmalıyız” diyor.
Kaymakam Tanrıseven’in Yüce Peygamberimiz adına düzenlenen “kutlu doğum haftasını” kutlayarak sözlerine başlaması, elbette ki iman edenler adına çok önemliydi.
Dolayısıyla Kaymakam, bu bilinçle hareket ediyor.
***
Konuşmasını sürdüren kaymakam;
Yatağan’ın güven ve huzur açısından sakin bir ortama sahip olduğunu belirterek, vatandaşlara hizmette tüm kamu kurum ve kuruluşları, belediyelerimiz, il genel meclisimiz ve köy muhtarlarımız üzerine düşeni yapıyor.
İlçemizde huzurlu ve uyumlu bir ortamı sağladığınız için teşekkür ediyorum.
Devletin varlık sebebi vatandaşa hizmet etmektir.
Bizler burada vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştırırsak, hizmetleri ayağına getirirsek, olabilecekleri yapıp, olamayacakları makul bir şekilde izah edersek, inanıyorum ki, üzerimize düşen görevi yapmış oluruz.
***
Şimdi sadede gelelim ve bazı gerçekleri kabul edelim.
Bir kere Kaymakam Hasan Tanrıseven’in oldukça uzun süre Yatağan gibi bir ilçede görev yapması, belirli bir başarının göstergesidir.
Zira kaymakam, Yatağan ve ona bağlı yerleşim birimlerinin huzur ve güvenini sağlamanın ötesinde, değişik alanlarda birçok başarı sağladığı için aynı görevi sürdürmektedir.
Aksi olsaydı, Türkiye şartlarında örneklerini çok gördüğümüz üzere ya bir başka yerleşim birimine ataması yapılır veya merkeze alınırdı.
Demek ki Tanrıseven, belirgin bir başarının sahibi olduğu için bunca süre aynı görevi sürdürmektedir.
Sonra meselenin bir başta yönü daha var.
Yatağan, fiziki ve beşeri yapısı yanında konumu bağlamında sıradan bir ilçe merkezi olmanın çok ötesindedir.
Bir kere hepimiz biliyoruz ki, ilçenin yaramaz çocuğu olarak nitelendirilen termik santral ve çalışanların durumu, uzunca süre sorun olmuş ve devam etmektedir.
Bir taraftan termik santral bacalarından çıkan kükürt dioksit gazının çevreye etkisi, yetmezmiş gibi hükümetin özelleştirme girişimleri sonucu çalışanların ayaklanması, basit bir mesele olmamıştır.
İşte aynı süreçte kaymakam Hasan Tanrıseven, devlet adamına yakışan vakar içerisinde hareket ederek, ilçede istenmeyen boyutta olayların çıkmamasında önemli rol oynamıştır.
Bir basın mensubu olarak yıllardır bu durumu en ince ayrıntısına kadar gözlemledik.
Sonra kaymakamın yaklaşımları sadece bunlarla sınırlı değildi.
İlçede görev yapan kamu kurum ilgilileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, siyasiler ve de vatandaşla olan ilişkileri, herkes tarafından hep tasvip edilmiştir.
Daha önemlisi ne biliyor musunuz?
Böylesine istim üzerindeki bir ilçede huzur ve asayişin sağlanmasında, birinci derecede rol oynamıştır.
Kısaca, sahip olduğu kaynaklar ve bunların sosyo-ekonomik getirisi nedeniyle gözlerin hep üzerinde olduğu ilçede kaymakam Hasan Tanrıseven’in her kesime olan yaklaşımları, Yatağan’ı huzurlu ve yaşanabilir bir kent haline getirmiştir.
Evet bugün için Yatağan huzurlu bir kenttir.
Bunu sağlayanların başında olduğu için kaymakam Hasan Tanrıseven’i yürekten kutluyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets