Karakuş tatmin etmedi - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Karakuş tatmin etmedi

Bu haber 22 Nisan 2013 - 23:20 'de eklendi ve 978 views kez görüntülendi.

karakuskarakara123154654123Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, Ticaret Odası Eski Başkanı Saim Gürsoy’un açıklamalarına kahvaltılı basın toplantısı ile yanıt verdi. Ancak toplantıda bazı gazetecilerin protestoda bulunup, kahvaltı sofrası dışına oturdukları görüldü. Protestonun MUTSO’nun basın bürosu olduğu halde MUTSO Başkanı Karakuş’un haftalık bir gazete sahibine danışmanlık ücreti ödediği iddiasından kaynaklandığı anlaşıldı.
Hasan Telli
Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, Ticaret Odası Eski Başkanı Saim Gürsoy’un açıklamalarına kahvaltılı basın toplantısı ile yanıt verdi. Ancak toplantıda bazı gazetecilerin protestoda bulunup, kahvaltı sofrası dışına oturdukları görüldü. Protestonun MUTSO’nun basın bürosu olduğu halde MUTSO Başkanı Karakuş’un haftalık bir gazete sahibine danışmanlık ücreti ödediği iddiasından kaynaklandığı anlaşıldı.
Başkan Karakuş, eski Başkan Saim Gürsoy’un iddialarının önemli bölümüne yanıt vermedi. Karakuş, “Bayır’da kaderine terk edilen ve bugünkü piyasa değeri 1 Milyon 500 bin TL olan idari hizmet binasının atıl vaziyette durması” ile ilgili Gürsoy tarafından ortaya konan iddiaya, “O yer için kiracı veya satın alacak biri çıkmadı” demekle yetindi.
Saim Gürsoy’un basında yer alan 3 sayfalık röportajının tarafsız olmadığını ve bir durum tespiti yapmadığını ifade eden Başkan Karakuş, “Binanın 2001 yılında bitirilmiş olduğu açıklamaların da bulunan eski Başkan Saim Gürsoy 2005 yılına kadar görevde kaldığı. Binaya bu süreçte cam çerçeve bile takılmamış ve ruhsatı da alınmamış. Biz binanın camını, çerçevesini, kapısını taktırdık ve kullanıma hazır hale getirdik. Bina ile ilgili haberin ardından hafta sonu bölgeye gittik ve binayı kontrol ettik. Bina atıl ve iddia edildiği gibi harabe şeklinde değildir. Aksine yarım saatlik bir temizlik sonrası masa sandalyesini atarak çalışmaya başlanabilecek kapasitededir.” dedi.
MUTSO Başkanı Karakuş odanın eski başkanı Saim Gürsoy’un iddialarına yanıt verirken, “Biz 8 yıllık süreçte fuar alanı ile ilgili olarak temel atma konumuna gelmiş bulunmaktayız. Sayın Gürsoy ise ‘Hiçbir ortağı belli değil’ demiş. Aksine biz birçok kez basın toplantısı aracılığı ile ortaklarımızı açıkladık. Belediye, İl Genel Meclisi, ilçe odalarımız ve bu kurumlardan oluşan anonim şirketleri ile fuar alanı yönetilecektir. Ayrıca GEKA projeye 3 Milyon TL’lik bir kaynak aktarıyor.” diyerek şöyle devam etti:
“Sayın Gürsoy ‘8 yılda hangi projeleri ürettiler merak ediyorum’ demiş. Ne biz ne de bizden önceki görev yapanların bu konuda değerlendirme yapmaları doğru değildir. Değerlendirmeyi üyelerimiz, halkımız yapar. Gürsoy ‘Oda binası gereksizdi’ demiş. Binamız 30-50 yıl hizmet verebilecek şekilde tasarlandı. 3-5 yıl sürecek bir yatırım yapıp 3-5 yıl sonra tekrar bir bina yatırımı yapmak doğru olmaz. Türkiye’deki birçok il odası mimarları ile birlikte oda binamızı ziyaret ettiler. Binamız örnek inşaat olarak gösterilmektedir. ‘Oda parası dikkatsizce harcanıyor’ ise Sayın Gürsoy’un diğer bir iddiası. Bizim hiçbir kurum-kuruluşa bir lira borcumuz yoktur. Mevcut devam eden ödemelerimiz elbette vardır. Kasamızda paramız vardır. Biz tasarruf ilkelerine bağlı kalarak masraflarımızı karşılıyoruz. Oda faaliyetlerimizden elde edilen paramız biriktirilerek oda binamız yapılmıştır. Biz oda projesine başladığımızda kasamızda 1 Milyon TL vardı. İnşaat bitirilemez denildi. Biz 3 yılda bitirdik. Odada görev yapan ya da görev yapmış kimselerin basın önünde bu tarz açıklama yapmalarını doğru ve etik bulmuyorum.”
MUTSO Başkanı Karakuş daha önceki basın toplantılarından birinde, rakibi MUTSO Gelişim Hareketi lideri Safa Altaş’ın Bayır’a getirdiği yatırım ile ilgili “Onların ki yatırım getirmek değil, komisyonculuk” dediği halde, bu sözlerinin yanlış anlaşıldığını, bazı gazetecilerin çarpıttığını kaydetti. Karakuş, “Bir iki haftadan beri polemik konusu bir durum vardı. Bu durumu düzelterek başlayalım. Düzelterek derken orada söylediğimizin ne olduğunu birçoğunuz biliyordur. Birçoğunuz buradaydı. Emlak müşavirleri ile ilgili konuda bir yerde arsa temini için hizmet veren en büyük kuruluş veya en çok bu konuda hizmet yapanlar emlak müşavirleridir. Arkadaşlarımız da NETLOG firmasının gelişi ile ilgile arsa bulmada aracılık etmişlerdir. Arsa bulmalarına yardımcı olmuşlardır. Eğer arsa bulan yatırımcı getirmiş oluyorsa en büyük yatırımcı getirenler emlak komisyoncularıdır, dedim. Maalesef bu iiki gazetemiz tarafından çarpıtıldı.” diye kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets