Arıtma Tesisi’nin ruhsatı yok! - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Arıtma Tesisi’nin ruhsatı yok!

Bu haber 22 Nisan 2013 - 23:21 'de eklendi ve 1.640 views kez görüntülendi.

aritmatesisi12313246543CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 27 Nisan cumartesi günü açılışını yapacağı Muğla Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi’nin ruhsatının olmadığı anlaşıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın tesise 6 aylık geçici “faaliyet belgesi” verdiği öğrenildi.
Özcan Özgür
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 27 Nisan cumartesi günü açılışını yapacağı Muğla Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi’nin ruhsatının olmadığı anlaşıldı. Tesisi yapan üstlenici firma Arbiogaz’ın Belediye aleyhinde 4.500.000 TL tazminat davası açtığı öne sürülürken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın tesise 6 aylık geçici “faaliyet belgesi” verdiği öğrenildi.
RUHSAT GEÇİCİ
Bu arada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun cumartesi günü CHP Muğla İl Merkezi’nin yeni binası ile birlikte açılışını yapacağı Muğla Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi’nin işletme ruhsatının olmadığı anlaşıldı. Muğla Belediyesi’ni facebookta paylaştığı T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün 12.02.2013 tarihli yazısından tesise 6 ay süreli geçici “faaliyet belgesi” verildiği öğrenildi.
Muğla Belediyesi’nin 22.01.2013 tarihli ve 26738 sayılı e-başvurusu üzerine Bakanlık Genel Müdürü M. Mustafa Satılmış tarafından verilen yanıtta, “Bakanlığımızca Yönetmeliğin 6’ncı ve 7’nci maddeleri ile EK-3A ve AK/3B kapsamında değerlendirilmesi sonucu eksik bilgi ve belge bulunmadığı tespit edilmiş ve işletmeniz için Yönetmeliğin 7’nci maddesi gereğince Atıksu Deşarjı konularında GEÇİCİ FAALİYET BELGESİ verilmesi uygun bulunmuştur.” denildiği görüldü.
EKSİKLER GİDERİLMEZSE FAALİYET BİTECEK
“İş bu Geçici Faaliyet Belgesi 12/02/2014 tarihine kadar geçerli olup, Yönetmeliğin 8’nci maddesinin birinci fıkrası hükmü gereğince geçici faaliyet belgesinin alınmasından itibaren en geç 6 ay içerisinde (12/08/2013 tarihine kadar) EK-3C’de belirtilen bilgi, bölge ve raporlar sunulmak suretiyle çevre, izin/çevre ve lisansı e-başvuru sürecinin tamamlanması zorunludur.” ifadesine yer verilen Genel Müdürü M. Mustafa Satılmış imzalı resmi belgede şöyle devam edildi:
“Bu süre içinde çevre, izin/çevre ve lisansı başvurusu tamamlanmaz ise Geçici Faaliyet Belgesi iptal edilecek ve bir defaya mahsus olmak üzere, başvuruda bulunan her bir çevre izin ve/veya lisans konusu için belirlenen belge bedeli kadar ödeme yapılarak tekrar müracaatta bulunulması gerekmektedir. Geçici Faaliyet Belgesi süresi içinde 2872 sayılı Çevre Kanunu ve bu Kanuna bağlı olarak çıkarılan mevzuat şartlarına uygun faaliyet gösterilmesi ve süresi içerisinde çevre, izin/çevre, izin ve lisansının e-başvuru sürecinin tamamlanması, aksi durumda ise Geçici Faaliyet Belgesinin iptal edileceği hakkında 2872 Sayılı Çevre Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca idari yaptırım uygulanacağı hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets