Mustafa Öztürk yine şaşırttı! - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Mustafa Öztürk yine şaşırttı!

Bu haber 20 Nisan 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.392 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk beni yine şaşırttı.

Önceki gün düzenlediği basın toplantısında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Muğla Merkez İlçe yönetimi tarafından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde düzenlediği dayanışma yemeğinde Muğla’nın bürokratlarının boy göstermesini eleştirdi.

Bu beni şaşırtmadı.

Olayın üzerinden neredeyse bir hafta geçtikten sonra gösterilen tepki de şaşırtıcı olabilir. “Biraz geç kalmadınız mı?” diye sorulabilir.

Ama beni şaşırtan, açıklamasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a seslenirken, “İlimize, ülkesinden kaçan Suriyelileri getirmeyin. Bizler Güneydoğu’da yaşananları gördük. Orada yaşananları, ilimizde, Ege’de yaşatmayın.” sözleri oldu!

xx        xx        xx

Yok, böyle bir şey… Sormazlar mı nereden çıkartıyorsun diye…

Devletin valisine inanmayıp kime inanacaksın? Muğla Valisi Fatih Şahin, Van Depreminde kullanıldıktan sonra bir kısmı Muğla’ya gelen konteynırlar ile ilgili yaptığı açıklamada, MuğlalılarınSuriyeliler gelecekmiş” kaygıları ile ilgili “Yok, böyle bir şey” dedi.

Varsayalım Valiye inanmıyorsun. Bu konuda inanılır kaynak göstereceksin. Örneğin CHP Genel Merkezi’nden bu konuda bir açıklama var mı? CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir aynı zamanda CHP’li Milletvekili olmayan Urfa’dan da sorumlu milletvekili… O bu konuda ne diyor? Böyle bir şey varsa neden soru önergesi vermiyor?

Kamuoyunda infiale nedene olmanın alemi var mı?

Var sayalım, Suriyeli sığınmacılar Muğla’ya geliyor… Adalet ve Kalkınma Partisi gecesi ile ilgili haklı eleştirilerinizi ortaya koyarken, bu Suriyeli sığınmacılarla ilgili açıklamada bulunmanın alemi var mı? Varsa öyle bir durum ayrı basın toplantısı düzenlersin…

Gündemde kalmanın şahsınıza, partinize zararı mı var!

xx        xx        xx

Peki, CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, Adalet ve Kalkınma Partisi gecesi ile ilgili ne demiş?

Yenilir, yutulur şeyler dememiş!

İl Başkanı Öztürk, basın mensuplarına malum yemeğe katılan ve fotoğraf çektiren Vali Yardımcısı Mestan Yayman ile daire müdürlerinin fotoğrafını göstererek, Vali Fatih Şahin‘in bu kişiler hakkında soruşturma başlatmasını istemiş.

Böyle bir istekte bulunmaya hakkı var mı?

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na baktınız mı var…

İl Başkanı Öztürk şunları söylemiş:

AKP Merkez İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen yemekte Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Vali Yardımcısı Mestan Yayman ve daire müdürleri boy boy resim vermişler. Yemeğe katılmak için birçok kurum müdürünün sıraya girdiği gözlenmiştir. Sosyal ve hukuk devleti ilkesini ortadan kaldıran AKP’nin bu yemeği, devletin müdürlerini, AKP’nin militan müdürlerine dönüştürme girişimidir. Sayın Vali Fatih Şahin’in AKP’nin yemeğine katılan başta yardımcısı Mestan Yayman olmak üzere daire müdürleri hakkında herhangi bir idari soruşturma başlatmadığı görülmektedir. Şimdi biz CHP olarak Vali Fatih Şahin’i göreve davet ediyoruz.

xx        xx        xx

Urfa gezileri nedeniyle İl Başkanı Öztürk bu açıklamayı yapmakta geç kalmış olabilir diyebilirim, ama o geziyi yapan CHP kafilesinin başında Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir vardı. Ama Milletvekili Demir, olay soğumadan gerekli tepkiyi gösterip, açıklamasını Mustafa İnci arkadaşıma yapmıştı. Haber, Sözcü Gazetesi’nde yer almıştı. Konuyu hafta başında Salı günü bu köşede ben de ele almıştım…

CHP İl Başkanı Öztürk biraz geç kaldı, ama soru açık ve net:

Bir partinin gecesinde bürokratın işi ne?
Vali Yardımcısı Mestan Yayman
hadi neyse… O artık Muğla bürokrasisinin ve siyasetinin “cesur yüreği”…

Ne yapsa yeridir!

Ama ben öteki müdürlerin Adalet ve Kalkınma Partisi gecesine kendiliklerinden “Biz de geldik” diyerek gittiklerini sanmıyorum!

xx        xx        xx

Vali Fatih Şahin elbette Muğla kamuoyuna bir açıklama yapmak durumunda.

Vali ŞahinSize ne?” diyebilir mi bilmiyorum, ama eleştirilere kayıtsız kalamaz, kalmamalı. Ne yaptığını veya ne yapacağını ya da ne yapmayacağını açıklamalıdır.

Yoksa bu konu başlarını ağrıtmaya devam edecektir.

xx        xx        xx

Ben bu konuda sadece Vali Şahin’in başının ağrıdığını sanmıyorum. Siyasetin Muğla’daki başının da ağrıdığını sanıyorum!

Vurguladığım gibi o bürokratların o geceye kendiliklerinden gittiklerine ihtimal vermiyorum. Geceyi düzenleyen Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çelebi olduğuna göre, daire müdürlerini ve Vali Yardımcısı Yayman’ı Sayın Çelebi çağırmış olmalıdır.

İlçe Başkanı Çelebi aynı zamanda bir hukukçu olarak bu “yanlışı” bilerek veya bilmeyerek yapmış olabilir.

Gecede Milletvekili Ali Boğa yoktu, ama Milletvekili Yüksel Özden vardı. Bürokrasiden gelmiş biri olarak o “yanlışın” ortadan kaldırılmasını isteyebilirdi. Hayır… Geldi bürokratlarla aynı masayı paylaşarak, fotoğraf vererek o yanlışa ortak oldu. Ki İlçe Başkanı Çelebi gecede yaptığı konuşmada “Bizim arkamızda dağ gibi milletvekilimiz Yüksel Özden var” diyordu!

O gece ortaya konan fotoğraftan rahatsız olduğundan mı bilinmez, İl Başkanı Nihat Öztürk çıkıp konuşmada yapmadığı gibi salondan erken ayrılmıştı…

Şimdi gözler Vali Şahin’de ve İl Başkanı Nihat Öztürk’te…

Bakalım neler olacak?

Doğrusu merak ediyorum, Milletvekili Sayın Özden Muğla’da siyaseti parti teşkilatları dururken, bürokratlarla mı şekillendiriyor…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets