BAŞKAN ERBAY’DAN ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER! - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

BAŞKAN ERBAY’DAN ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER!

Bu haber 11 Nisan 2013 - 0:10 'de eklendi ve 4.977 views kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyık
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Bu haftaki durağımız Köyceğiz İlçesiydi. Bilindiği üzere Muğla genelindeki siyasi konuları her fırsatta değerlendirip okurlarımıza bilgilendirmeye çalışıyorum. Tabi tarafsızca olmak şartıyla. Köyceğiz İlçesine gittiğimde birkaç esnaf ve kahvehanelere gidip İlçesinin CHP’li belediye başkanı Salih Erbay’ la ilgili bilgiler almaya çalıştım. Sayın Erbay’la ilgili bir hayli olumlu konuşmalar var. Kendisi için babacan bir belediye başkanı olduğunu söyledikleri gibi çalışma tarzıyla da beğendiğimiz bir belediye başkanı olduğunu vurguluyorlar. En önemlisi başkan Erbay’ın İlçede CHP içinde alternatifsiz tek belediye başkan adayı olduğunu da dile getiriyorlar.
Köyceğiz İlçesinde birçok hizmetleri olan belediye başkanı Salih Erbay’ la bir görüşme yapalım dedik. Ve güzel bir söyleşimiz oldu. Ben hemen işe girip Köyceğiz belediye başkanı Salih Erbay’ın tekrar aday olup olmayacağını sorduğumda:
Evet, yine adayım. Ancak daha önemlisi Muğla CHP İl başkanı Mustafa Öztürk’ ün zaman zaman basına değişik türde vermiş olduğu basın açıklamalarının partiye çok büyük zarar verdiğini, bu konuyu Muğla’ya gelen parti meclis üyesi Muğla parti müfettişi Ercan Karakaş’ında denetiminde bulunduğu sırada, yine ayrıca CHP İl başkanı Mustafa Öztürk, CHP İlçe başkanı, İl genel meclis üyeleri, parti yönetim kurulu üyelerinin hepsinin bulunduğu toplantıda yapmış olduğum konuşmayı yine tekrarlıyorum. Köyceğiz’de CHP adına belediye başkanlığını kazanabilecek aday kim olursa çıksın. Ben halkımın tekrar isteği üzerine aday adayıyım. Güçlü bir belediye meclis üyesi yapımı hazırlayacağız. İlçemize yine hizmetler getirmeye çalışacağız. Yapılan bu toplantıda CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk için tenkitlerimi bildirdim.
Sayın başkan yapılacak olan yerel seçimlerde atamadan yana mı yoksa ön seçimden yana mısın?
Sayın Kocabıyık ben tecrübeli ve deneyimli bir siyasetçiyim. Uzun yıllardan bu yana CHP çatısı altında yapmadığım görev kalmadı. Atamada olsa ön seçimde de olsa hepsine varım. Hodri meydan ancak verilecek olan bu kararları CHP genel başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU ve yönetimi bilir. Bazıları da havanda su dövüyor. Herşeyi biz biliriz değişik türlerde demeç verilerek partililerimizin kafasını karıştırıyorlar.
Sayın başkan: Muğla Büyükşehir belediye başkanlığı için düşünceniz nedir? Bu konuda bir hayli belediye başkan aday adayının şimdiden adları dolaşmakta.
Sayın Kocabıyık Yakında Muğla ve İlçelerindeki müjdeli haberleri bekleyin. Bizim yani CHP’nin Muğla’da 240.000 oyu var. AKP’nin ise 170.000 oyu var. Aradaki fark yani oy sayısı 70.000.Sizin hiç aklınız eriyor mu AKP’nin Muğla’da seçim alabileceğini? Ancak parti içindeki çekişmeler partiye çok zarar veriyor.
Konuşmalarımız bir hayli heyecanlı ve hareketli geçiyor. Köyceğizin baba başkan lakaplı Belediye başkanı Salih ERBAY bir elinde dededen kalma tespihi bir elinde hareketli el kol işaretleri bir şeyler yapmaya çalışıyor. Partisinin Muğla’da yara almaması için birlik ve beraberlikten yana olunmadığını üzüntüsü ile hal ve hareketlerinden belli oluyordu Kurt politikacının. Ben yine tekrar partinin yara alıp almadığı konusuna girdim. Başkan Erbay baş döndürücü bir açıklamada bulundu.
Sayın Kocabıyık
Ben ne söylüyorum. Partimiz her gün yara alıyor. CHP İl başkanı Mustafa ÖZTÜRK’ ÜN basın açıklamalarının hiç biri birbirine uymuyor. Önceden de söylediğim gibi Köyceğiz’de yapılan toplantıda parti meclis üyemiz parti müfettişi Ercan KARAKAŞ’IN ve çok sayıda partililerin bulunduğu hatta CHP İl başkanı Mustafa ÖZTÜRK’ ÜNDE hazır bulunduğu oturumda benaynen şunu söyledim. Sayın Öztürk’ün İl başkanı sıfatı ile yapmış olduğu bir takım yanlış uygulamalar bir yerlere takılarak seçimi kaybettirme çabası içinde olabilecek bu tür tavırlardan çekinilmeli yani Sayın Öztürk bir gün ön seçim yapıyoruz ertesi günde değişik türde bir demeç vermesi partiye büyük zarar verdiğini söylemek istiyorum. Bizim CHP’liler olarak temennimiz nedir? Başta Muğla Büyükşehir belediyesi arkasından 13 İlçe belediye başkanlığını kazanmaktır. Ancak parti içinde bazıları kendilerini düşünüyor. Olmuyor beyler olmuyor dedi.
CHP İl başkanı Mustafa ÖZTÜRK’ün vermiş olduğu basın açıklamaları için bir hayli kızgın ve kırgın olan Köyceğizin şimdilik partiyi içinde tek adayı olarak görülen Belediye başkanı Salih ERBAY kimdir diye sorduğumuzda:
Sayın Kocabıyık
14 yıldır CHP’den belediye başkanlığını yürütmekteyim. SHP ve CHP içinde 11 yıl İlçe başkanlık görevlerinde bulundum. Siyaset ve Uluslar arası ilişkiler mezunu aynı zamanda Ortaca Güney Ege gazetesinde haftada bir gün köşe yazarlığı yapan kızım Banu ERBAY yine seninde bildiğin gibi İl genel meclis üyesi Muğla(ADD) Atatürkçü Düşünce Derneği şube başkanı Burak ERBAY isimli bir oğlum var. Ayrıca yine belediye başkanı olmadan önce 10 yıl belediye meclis üyeliği görevlerinde bulundum. Bunu yanı sıra çok sayıdaki kuruluşlarda ve derneklerde yöneticilik ve başkanlık görevlerinde bulundum dedi.
Sayın Erbay her ne kadar sert mizaçlı görünse de yufka yürekli bir baba belediye başkanı olduğu söyleniyor memleketi Köyceğiz’de. Tabi birde CHP İl başkanı Mustafa ÖZTÜRK’ EDE kızgınlığını alenen açıklayabiliyor. Bakalım birazda bekleyelim görelim. CHP içindeki sular ne zaman durulacak. Yani parti içindeki ikililikler nereye varacak?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets