Altaş rest çekti - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Altaş rest çekti

Bu haber 07 Nisan 2013 - 19:46 'de eklendi ve 3.452 views kez görüntülendi.

altas32121654MUTSO Başkanı Bülent Karakuş’un, MUTSO adayı Gelişim Hareketi lideri Safa Altaş’ı, Bayır’a gelmesini sağladığı yatırım ile ilgili “komisyonculukla” suçlaması şaşkınlık yarattı. Karakuş’a yanıt veren Altaş, “Kem söz sahibine aittir derler, ama yine de Sayın Karakuş’un talihsiz açıklaması yüzünden NETLOG Lojistik karşısında Gelişim Hareketi ve Muğla adına büyük üzüntü ve hicap duyduk. NETLOG Lojistik Grubu komisyonla iş gören, gördüren bir kurum değildir.” dedi.
Karakuş’u “komisyoncu” iddiasını ispata davet eden Altaş, “Biz Muğla sevdalısıyız. Sevdanın komisyonu olmaz. Kendileri MUTSO binası inşaatı yapılırken komisyon mu almışlar ki?.. Muğla’ya yatırım yapılmasını sağlarken benim komisyon aldığımı düşünüyorlar! Kendileri MUTSO binasını yaparken komisyon almışlarsa, o zaman böyle düşünmekte haklılar. Buna bir şey diyemem.” Şeklinde konuştu.
Haber Merkezi
MUTSO Başkanı Bülent Karakuş’un, MUTSO adayı Gelişim Hareketi lideri Safa Altaş’ı, Bayır’a gelmesini sağladığı yatırım ile ilgili “komisyonculukla” suçlaması şaşkınlık yarattı. Karakuş’a yanıt veren Altaş, “Kem söz sahibine aittir derler, ama yine de Sayın Karakuş’un talihsiz açıklaması yüzünden NETLOG Lojistik karşısında Gelişim Hareketi ve Muğla adına büyük üzüntü ve hicap duyduk. NETLOG Lojistik Grubu komisyonla iş gören, gördüren bir kurum değildir.” dedi.
ALTAŞ İSPATA ÇAĞIRDI
MUTSO Gelişim Hareketi lideri Safa Altaş, Bayır’a gelmesini sağladıkları 400 kişiye istihdam yaratacak yatırım ile ilgili kendisini “komisyonculuk” ile suçlayan MUTSO Başkanı Bülent Karakuş’u suçlaması ile ilgili ispata davet etti.
MUTSO Gelişim Hareketi Seçim Bürosu’ndan yapılan açıklamada, “Sayın Karakuş, 11 Mayıs’ta yapılacak olan MUTSO Organ Seçimleri’ni şimdiden kaybetmenin telaşı içinde 04.04.2013 tarihinde yaptığı basın açıklamasında etik ve ahlaki olmayan iddialarda bulunurken, Sayın Altaş yine Muğla’ya yeni bir yatırımı çekebilmek için Ankara’da girişimlerde bulunmakta olduğundan iddialara aynı gün yanıt verememiştir.” denildi.
Gelişim Hareketi Seçim Bürosu’ndan yapılan açıklamasında, “Bizi komisyonculukla itham edenleri iddialarını ispata çağırıyorum. NETLOG Lojistik Grubu’nun Sayın Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Çak’ın telefonunu isteyene veririz. Arar sorar. Biz Muğla’nın çıkarlarını komisyon çıkarlarına bağlayanlardan değiliz. İddiasını ispatlayamayan müfteridir, haysiyetten yoksundur.” diyen Altaş şöyle devam etti:
“Kem söz sahibine aittir derler, ama yine de Sayın Karakuş’un talihsiz açıklaması yüzünden NETLOG Lojistik karşısında Gelişim Hareketi ve Muğla adına büyük üzüntü ve hicap duyduk. NETLOG Lojistik Grubu komisyonla iş gören, gördüren bir kurum değildir. Anlamayan, anlamak istemeyenler için bir kere daha anlatmakta yarar görüyorum. En geç Haziran, Temmuz aylarında Bayır’da faaliyete geçecek olan NETLOG Lojistik tesisi sayesinde o gün 400 Muğlalı iş başı yapacak.”
KARAKUŞ ÖZÜR DİLEMELİ
Altaş, açıklamasında, “Bizleri ‘komisyonculuk’ ile suçlayıp, aşağılamaya çalışırken Muğla’da bu mesleği namusları ile sürdüren ve çoğu zaman da biz iş adamlarının kendileri ile birlikte çalışmak durumunda kaldığımız meslek erbaplarına hakaret ettiğinin, onları aşağıladığının farkında mı bilmem. Umarım Sayın Karakuş, bizden olmasa da ‘komisyoncu’ olarak anılan emlak müşaviri arkadaşlarımızdan özür dileme basiret ve erdemliliğini gösterir.” diyerek şunları söyledi:
“NETLOG Lojistik Muğla’ya ilk kez gelmiyor. Daha önceki gelişlerinde kimse kendileri ile ilgilenmemiş, aradıkları uygun arsayı bulamamışlar. NETLOG Lojistik Grubu’nun Sayın Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Çak ile tesadüfen tanıştık ve bir Muğlalı olarak kendilerine yardımcı olacağımızın sözünü verdim. Bir Muğla çocuğu olarak kendisini ağabey olarak görüyorum.NETLOG Lojistik adına arsa arayışımızda ilk aklıma gelen isim bu gün Gelişim Hareketi’nin karşısında Sayın Karakuş ve ekibinin yanında yer alan Sayın Miraç Cin arkadaşım aklıma geldi. Nedense kendisi ilgilenmedi. Başkalarından da yardım istedim. Olmayınca kendim üstlendim. Arsayı bulduk ve tesisin inşasını da Gelişim Hareketi’nde yer alan arkadaşlarımdan Karaosmanoğlu İnşaat Ltd.Şti sahibi Sayın Ahmet Tan Karaosmanoğlu üstlendi. Tesisin inşasında her türlü tedarik Muğla’dan karşılanıyor.”
MUTSO Başkanı Bülent Karakuş’a MUTSO Gelişim Hareketi Seçim Bürosu’nun yazılı açıklaması ile yanıt veren Safa Altaş, “Biz Muğla sevdalısıyız. Sevdanın komisyonu olmaz. Kendileri MUTSO binası inşaatı yapılırken komisyon mu almışlar ki? Muğla’ya yatırım yapılmasını sağlarken benim komisyon aldığımı düşünüyorlar! Kendileri MUTSO binasını yaparken komisyon almışlarsa, o zaman böyle düşünmekte haklılar. Buna bir şey diyemem.” şeklinde Karakuş’a eleştiride bulunurken şöyle devam etti:
“Sayın Karakuş, açıklamasında ‘Arkadaşlar hiçbir firma hatır gönül için başka yere yapacağı yatırımı Muğla’ya getirmez. Firmalar yatırım yapacağı zaman elde edecekleri kar oranına bakarlar. Antalya’ya yapılacak yatırımın aradaki 400 kilometre mesafeye rağmen Muğla’ya yapılması beni düşündürüyor.’ demiş. Seni neden düşündürüyor? Sen Muğla’yı ve MUTSO üyelerini düşün. NETLOG firmasının depolarında çalışan senin gibi binlerce düşüneni var. Elbette hiçbir firma hatır gönül için yatırım yapmaz. NETLOG Lojistik, Muğla’dan Aydın’a, İzmir’e; Muğla’dan Denizli, Burdur ve Antalya’ya hizmet vereceği için Muğla’yı tercih etmiştir. Ancak kendilerine ilgili gösterilmediği için Aydın’ı tercih etme noktasında biz o yatırımı geriye, Muğla’ya çevirdik. Bundan neden rahatsızlık duyuyorsunuz? Bu yaptığınız 11 Mayıs seçimini kaybedeceğinizin telaşından mı kaynaklanıyor?”
“HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR”
MUTSO Başkanı Karakuş’un “Bizde birçok firmanın Muğla’ya yatırım yapmasını sağladık. Ancak bunu hiçbir zaman reklam etmedik. Bu tarz Muğla yatırımlarının art niyetli reklam amaçlı kullanımı doğru değildir.” Şeklindeki sözlerine de yanıt veren Safa Altaş şunları söyledi:
“Sayın Karakuş ve ekibi hangi yatırımı getirmişler ki? Keşke Sayın Karakuş ve ekibi 8 yıl boyunca Muğla’ya bir yatırım getirebilselerdi. Biz reklam peşinde değiliz. Muğla’ya hizmet ve dışarıdan yatırım çekme peşindeyiz. Sizin ‘hizmet anlayışız’ kendinize hizmet olabilir, ama biz ‘halka hizmet hakka hizmettir’ anlayışı içinde Muğla’nın hizmetkârıyız. Yaptığımız reklam değil, Muğla’ya müjde vermek, Muğlalıların bu firmaya sahip çıkarak, kendilerine sahip çıkabileceklerini anlatmaktır. Sayın Şahap Çak, Muğlalılara ‘Ürünlerinizi paketleyin, şişeleyin, markalaştırın pazarı bulmak bizim görevimiz.’ diyor. Bu mesajı Muğla ile paylaşmak reklam mı oluyor? Biz seçim derdinde değil, Muğla’nın, çocuklarımızın geleceğinin derdindeyiz. Her türlü müfteriliğinize rağmen seçimi de odamız üyelerinin desteği ve bize olan güveni ile kazanacağız.”
“TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ”
MUTSO Başkanı Karakuş’un, Gelişim Hareketi lideri Altaş’ın Adalet ve Kalkınma Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifası ile ilgili “Ben her siyasi partinin İl Başkanı ile yemek yiyebilirim bu çok doğaldır. Ancak ne Ak Parti İl Başkanı ne de diğer partilerin il başkanlarından biri ile yemek yemedim. Daha önceki basın toplantılarımda da aynı şeyi söyledim. Ben her partinin adayıyım.” sözlerine de eleştiri getiren Safa Altaş “Sayın Karakuş ve arkadaşları Muğla’nın hem sağını, hem solunu ‘idare etme’ davranışı içinde olabilir. Buna karışmayız. Bu Muğla sağını ve solunu temsil edenlerin sorunu.Takke düşmüş, kel görünmüştür. Sayın Karakuş ve ekibinin vizyonu da, misyonu da artık biliniyor. En azından Sayın Karakuşun yatırım denilince aklına komisyon geldiği biliniyor. Ve bu da Sayın Karakuş’un kendi ağzından ispatlanmış oldu.” diyerek şöyle kaydetti:
“Sayın Karakuş’un Bağlarbaşı’nda AK Parti İl Başkanı Sayın Nihat Öztürk ve İl Başkan Yardımcısı Sayın Miraç Cin ile yemek yemiştir. Bunu herkes biliyor. Bir başka akşamda Muğla Belediye Başkanı Sayın Osman Gürün ve Belediye Meclis Üyesi Sayın Hilmi Giresun ile de yemek yiyebilir… Bu utanılacak bir şey değil. Gizli yüğüren eşgari doğurur. Ben AK Parti’nin değil, hiçbir partinin adayı değilim… Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nın Sayın Karakuş ve arkadaşlarının elinde Muğla Belediyesi’nin ve dolayısıyla bir siyasi görüşün arka bahçesi haline getirildiği için adayım. Muğla’ya yatırımları çekebilmek ve Muğlalı iş adamlarının, yatırımcıların önünü açabilmek için adayım.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets