MUÇEMER akredite oldu - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

MUÇEMER akredite oldu

Bu haber 28 Şubat 2013 - 8:58 'de eklendi ve 992 views kez görüntülendi.

mucemer165423Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (MUÇEMER) Su Analiz Laboratuvarı, su, atık su, deniz suyu ve kuyu suyu analizleri kapsamında 39 su kalitesi parametresinden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından akredite oldu.
Haber Merkezi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığında görevli uzmanlar tarafından yapılan denetimler sonucu Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (MUÇEMER), Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafından akredite oldu.
MUÇEMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Demirak, Muğla bölgesinin zengin deniz, orman, bitki örtüsü ve fauna kaynakları barındırması, üç adet termik santralin de bu bölgede bulunması, Türkiye’de en uzun kıyı şeridine sahip il olması, bu doğal kaynakların sürdürülebilir yönetimi için son derece önemli olduğunu açıkladı. Demirak, “MUÇEMER olarak biz, çevre mevzuatını izleyebilir tekniğe sahip, akreditasyonu olan her türlü çevre sorunlarını ortaya koyacak şekilde analiz yapabilen teknik ekipman, teknik ve idari personele sahip ulusal ve uluslararası boyutta hizmet verecek şekilde yapılanma ve sürekliliği sağlamayı, yerel sektörlerin istek ve beklentilerini izleyerek “Hizmet Odaklı Merkez” haline gelmesini hedeflemekteyiz” dedi.
Alınan akreditasyonun bu hedef kapsamında düşünülmesi gerektiğine dikkat çeken Demirak, “Üniversitenin şehirle etkileşiminin en pratik yollarından biri yöredeki sektörlere verdiği hizmettir. Laboratuvarların akreditasyonlarıyla, yöredeki sektörlerin ihtiyaç duydukları analizlerin Üniversitemizde yapılması ve üniversitenin resmi kurumlar tarafından kabul edilir rapor verme potansiyeline erişmesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin şehir ve bölgeyle daha çok bütünleşmesi ve etkin bir üniversite-şehir işbirliğinin sağlanmasına yönelik temel uygulamalardır. Bilinmelidir ki; Günümüzde üniversitelerin en önemli misyonlarından biri bulundukları çevreyle işbirliği yapabilmek ve ortaklık potansiyellerini değerlendirmektir. Muğla’nın il oluşunun 100. Yıl dönümünde laboratuvarımız Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile yerel sektörler arasında işbirliğinden doğacak projelere katkı vermeye hazır hale gelmiştir. Alınan bu akreditasyon, gururla görev yaptığım, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin bölge ile daha çok bütünleşmesinin, etkin bir üniversite-şehir ve etkin bir üniversite-sektör etkileşmesinin sağlanması için katkıda bulunacak olması ayrıca övünç kaynağımız olmuştur” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets