37.YILIN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

37.YILIN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

Bu haber 25 Şubat 2013 - 0:12 'de eklendi ve 1.920 views kez görüntülendi.
Hayati Nizamoğlu
Hayati Nizamoğluhayatinizamoglu@muglahamle.com.tr
Gündem

21 Şubat günü Hamle camiasında özel bir günü yaşadık. 37. yaş günümüzü kutladık.

Gazetecilik gibi oldukça zor ve güncel gelişmelerden doğrudan etkilenen ve her dakika yeni bir model geliştirmek zorunda olduğunuz meslekte 37 yıl oldukça önemli bir zaman dilimi.

Hamle’nin bugüne gelinceye kadar yaşadığı yüzlerce iyi ve olumsuz olayı unutmamız mümkün değil. Ekonomik sorunlar, ülkenin siyasi krizlerinden etkilenme, bazen haksızlığa uğrama gibi problemler bugüne kadar hep aşıldı. Bizi en çok zorlayan ise; gelişen ve değişen Türkiye’nin gidişatını fark edip, alışkanlıklarımızı değiştirmek için verdiğimiz mücadeledir. Sevinerek söyleyebilirim ki, Hamle kuruluş misyonunu koruyup, değişime ayak uydurabilmiştir.

Öncelikle milliyetçi çizgimiz devam etmektedir. Bizim milliyetçiliğimiz sevgi üzerine kuruludur. Ülkemiz ve milletimiz bir problem yaşıyorsa, biz dünya vatandaşı olamayız. İmkânlarımızı milletimiz ve ülkemiz için kullanmaktan çekinmeyiz. Ülkemiz Misak-ı Milli sınırlarıdır, milletimiz bu coğrafyadaki vatandaşlarımızdır.

İkinci özelliğimiz medeniyetçiliğimizdir. Bundan maksat, insanlığın ulaştığı medeniyet çizgisinde insanımızı buluşturabilmek, çağdaş hukuk sistemi, sosyal hayat ve gelişmiş eğitimde her vatandaşımıza fırsat eşitliği tanımaktır.

Üçüncü özelliğimiz demokratlığımızdır. Kurulduğumuz günden beri özgür seçimlerin yapılmasını ve sonuçlarının katlanılmasını savunduk. Seçmen tercihlerine saygı gösterdik. Bizim gibi düşünmeyenlerin varlığını zenginliğimiz kabul ettik.

Nitekim Hamle okuyucuları bu üç ilkemizi her gün yayınlarımızda görüyorlar. Haberde tarafsız,  imzasını atması koşuluyla yorumda yazarlarımız özgürdür. Farklı bakışları yansıtmaya çalışıyoruz. Bu bizim zaafımız değil, zenginliğimizdir. Yayınını parti organı yapan, ya da kısa vadeli hedefleri olan az sayıdaki bazı meslektaşlarımızla bu açıdan farklıyız. Hepimizin birleştiği çatı ise Türkiye Cumhuriyeti’dir.

Hamle her zaman ilklerin temsilcisi olmuştur. Sadece gazetemizden örnek verecek olursak; ilk intertype dizgiyi sonra dizgide ilk bilgisayar kullanan gazeteyi, ilk ofset gazeteyi, ilk il gazetesini, ilk günlük renkli gazeteyi biz çıkardık. Şimdilerde ise, ilk genel dağıtım zincirine çıkan gazete unvanına sahibiz. Okuyucularımız Ula, Muğla merkez, Yatağan ve Kavaklıdere ilçe ve beldelerinde gazetemizi Yay-Sat bayilerinden günlük alabilmektedirler.

Şimdi hedefimiz ise mutfağımızı biraz daha güçlendirip, ilk CTP pozlandırmayı almak ve ilk web gazeteyi çıkarmaktadır. Bu hedef çok çalışmayı gerektiriyor. Üçüncü kuşağımız bu konuda ciddi fizibilite çalışması yapıyorlar.

Hamle her gün bir önceki günden daha ileridedir. Hiçbir zaman iki günümüz eşit olmadı. Dilerim adımız gibi atımlarımızı sürdürür, bir Muğla ili klasiği olarak daha güzel hizmetlere imza atarız.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets