Büyük Şehri Kim İstemiyor? - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Büyük Şehri Kim İstemiyor?

Bu haber 13 Şubat 2013 - 0:15 'de eklendi ve 2.234 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa hafta sonunda sadece partisinin il binasında Muğla’nın Vilayet Oluşunun 100. Yılı ile ilgili toplantı yapmamış.

Aynı zamanda beraberinde İl Başkanı Nihat Öztürk ile Kadın Kolları Başkanı Nurzile Çavuşoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Osman Aslan, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Ünal ve öteki yürütme kurulu üyeleri olduğu halde adeta “hızlandırılmış eğitim” yapar gibi İl Kadın ve Gençlik Kolları, İl Yönetim Kurulu, İlçe Başkanları, Partili Belediye Başkanları, Fethiye Gençlik ve Kadın Kolları ile ayrı ayrı bir araya gelmiş.

Haberi Milletvekili Boğa’nın Danışmanı Sayın Cemal Akkuş verdi…

 xx        xx        xx

Sayın Akkuş’un gönderdiği haber “Büyük Şehir’in Ayak Sesleri” başlığını taşıyordu.

Gülümsedim… Nerede o ayak sesleri, biz neden görüp, duyamıyoruz!

Haber başlığının altında da “Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa Muğla il ve ilçe yöneticilerine Büyükşehir Belediyesi seçimlerini nasıl kazanacaklarını anlattı.” şeklinde spot yer alıyordu.

Bizim tembel gazeteciler için bire bir haber. Noktasına virgülüne dokunmadan al gazeteye yerleştir…

Bizim işimiz ise şeytanın gör dediğini görmek!

 xx        xx        xx

Doğrusu haber başlığını görünce, AK Parti Muğla’da seçimi nasıl alacakmış demekten de kendimi alamadım. Habere göz atarken metnin son paragrafındaki ifadeler beni şaşırttı.

Orada “Türkiye ortalaması %50 yi geçmiş bir partinin mensubu olarak Muğla’da da bunu yakalamak hedefimizdir.diyen İl Başkanı Öztürk, şöyle devam etmiş:

Ali Boğa’nın teşkilatıma kattığı dinamizm için teşekkür ederim. Kendilerinin başlattığı ve Yüksel Özden vekilimle beraber yürüttükleri 100. Yıla 100 proje çalışması şehrimizi geleceğe taşıyacak bir çalışmadır. O yüzden bizim derdimiz seçim kazanmak değil Muğla’yı 2023 e taşımaktır. Elbette bunun için Muğla Büyükşehri kazanmamız gerekmektedir ve bunu birlikte yapacağız. İlçe başkanlarımızla, il yönetimiyle, vekillerimizle tam bir takım halinde bu hedefe kilitlendik.

Hem partinizin Türkiye ortalaması %50’yi yakalamak gibi bir derdiniz olacak, hem de derdiniz seçim kazanmak olmayacak!

Bu belki de bir dil sürçmesi, ama Başkan Öztürk’ün sözleri partisinin kendi içinde yaşadığı çelişkilerin, handikapların tezahürü olmuş…

 xx        xx        xx

Haber metninin başlarında ise Milletvekili Boğa şöyle demiş:

Büyükşehir büyük imkânlar getirmektedir. Muğlalıları bu büyük imkânlarla tanıştırmamız lazım. Büyükşehre karşı olanlar onu yönetemeyecek olanlardır. Küçük olsun benim olsun zihniyetindekilerdir. Muğla’nın kırsalını bu zihniyetin zulmünden çekip almalıyız. Muğla Büyükşehir’i alamazsak, Muğla’ya hizmet getiremeyiz. O zaman siyaset yapmamızın da bir anlamı kalmaz.

İyi de “Muğla Büyükşehir’i alamazsak, Muğla’ya hizmet getiremeyiz.” Ne demek?

Bu “tehdit algısı” doğurmaz mı?

Büyükşehre karşı olanları cümle âlem biliyor!

Siz yasayı çıkaran partinin temsilcisi olarak karşı değilsiniz. Peki, “tehdit sökmeyeceğine” göre büyükşehri nasıl alacaksınız?

 xx        xx        xx

Danışman Cemal Akkuş’un kaleme aldığı metin “Muğla Büyükşehir Belediyesini almaları için önlerinde hiçbir engel olmadığını söyleyen Ali Boğa…” diye devam ediyor.

Burada durup, yine tebessüm ettim.

Çünkü Muğla’da AK Parti’nin büyük şehri alabilmesinin önünde en büyük engel yine AK Parti’nin kendisi…

Bu yüzden diyebiliriz ki, AK Parti’nin rahatlığı Muğla’da CHP’li belediye başkanlarını da rahatlatıyor! CHP’nin bu anlamda Muğla’daki en büyük şansı AK Parti…

Ve bu yüzden, bu rahatlık içinde CHP Muğla’da büyük şehir seçimine var olan belediye başkanları ile gidecektir…

xx        xx        xx

Metnin ilerleyen satırlarında AK Parti’nin Muğla’da Büyükşehri alabileceğine dair bir emare göremedim.

Bu anlamda elle tutulur sözler olarak Milletvekili Ali Boğa’nın şu sözleri gösterilebilir:

Önünüze engel çıkarsa da bunu ancak sevgiyle yenersiniz. Birbirimizi seveceğiz, beldemizi seveceğiz. En çok da başka partilere oy veren vatandaşlarımızı seveceğiz. Çünkü hala başka partilere oy veren vatandaşlarımıza bizim Muğla sevdamızı anlatamamışız demektir. Bu sevgiye en çok onların ihtiyacı var. Muğla’yı sokak sokak nasıl sevdiğimizi, Muğlalıları fert fert nasıl sevdiğimizi, Muğla’ya olan ak sevdamızı anlatmamız lazım. Neden ak sevda? Çünkü kara sevda çaresizdir. Bizimse sevdamızın çaresi var. Kavuşma var.

Bu sözlerde AK Parti’nin Muğla teşkilatlarına ciddi mesajlar var.

Ama ben o mesajların algılanabildiğini de sanmıyorum!

xx        xx        xx

AK Parti Muğla’da hala partileşemedi.

Parti’nin kuruluşundan buyana Muğla’da 4’ncü il başkanı olan Nihat Öztürk, Milletvekili Boğa’nın dilek ve temenni olarak söylediği sözler anlamında partinin kapısını penceresini Muğla sağına, Muğla’nın liberallerine ve demokratlarına açtı, ama…

Hala ayak direyenler, partiyi Milli Nizam Partisi sananlar da az değil.

Muğla’yı siyaset değil, ticaret alanı olarak gören ve bu anlamda parti kadrolarının başarısızlığını başarıları görenlerin bulunduğu bir partide Büyükşehir seçimini almak olsa olsa AK Parti’nin hayali olabilir.

 xx        xx        xx

Milletvekili Boğa, hafta sonunda Fethiye’de mi, Muğla merkezde mi, yoksa Yatağan Turgut’ta mı ifade etmiş belli değil, Danışmanı Akkuş’dan gelen metnin bir bölümünde de şu ifadede bulunuyor:

Burada oy verecekler Ankara’daki vekillere bakarak oy vermeyecek, burada partiyi temsil eden kişilere bakarak verecekler. O yüzden her birimiz güvenilir insanlar olacaklar. Önce enerjimizi artıracağız ve sonra birebir çalışacağız.

Güzel demiş… İşte önümüzdeki seçimin bütün partiler için anahtar sözcükleri bunlar…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets