BAŞBAKAN AVRUPANIN HATALARINI AÇIKLADI - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

BAŞBAKAN AVRUPANIN HATALARINI AÇIKLADI

Bu haber 06 Şubat 2013 - 20:00 'de eklendi ve 1.068 views kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğlu
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Türkiye başbakanı Avrupa’da Şanghay beşlisini anlattı. 50 yıl önce Adnan Menderes hükümeti tarafından yapılan Avrupa birliğine girme talebi çok olumlu karşılanmıştı. Bizimle birlikte müracaat eden Yunanistan başbakanı Karamanlis hükümeti idi. Avrupa ortak pazarı kurucu üye olan Fransa lideri Mendes Frans vardı. Bu üç ülkede aynı tarihlerde ihtilaller oldu.
Fransa’da yarı başkanlık sistemine getirdiler. Orada ihtilali, halk kahramanı olarak bilinen Degol yaptığı için ülke fazla etkilenmedi. Yunanistan da, ihtilali yapan askerler her akşam Kiliselerden Yunan milletine açıklama yapıyordu. Neticede fazla uzatmadan halkın isteği üzere Eski başbakanları Karamanlis’i Cumhurbaşkanı seçtiler. Fransa’da Degol başkan seçildi. Avrupa birliği kurucu ülkeler de değişme olmadığı için, ilk toplantıda Yunanistan Avrupa birliği üyeliğine kabul edilmiştir. Türkiye’de 27 Mayıs ihtilalini yapanların kinleri geçecek gibi değildi. 1961’de Dünya sevgilisi Adnan Menderes ve iki arkadaşını asanların deve kini 52 sene geçtiği halde hala devam ediyor.
İşte 50 yıllık maceranın hesabını soruyordu Tayip Erdoğan! Bizi aranıza almadınız, Yunan ve Güney Kıbrıs’ı aldınız. Bize Kıbrıs için Annan planını kabul etme şartı getirdiniz. Türkiye Annan planını kabul ettiği halde, Red eden Güney Kıbrıs’ı üye ettiniz. Türkiye’den istenen idari değişikliklerin hepsini zaten yapmaktaydık ve yaptık. Ne değişti 50 yıldan beri oyalama neye? Şimdi Türkiye kendi ayakları üzerinde iken, size ve tercihen aranıza aldığınız ülkelere neler oluyor.
Türkiye’nin haklı olarak Şanghay beşlisinden bahsetmesi neye size garip geliyor?. Başbakan her yerde söylediği doğrular sebebiyle alkışlanırken, muhalefetimiz nelerle uğraşıyor?
PKK’NIN YAN DOSTU OLANLAR DA BİRAZ AR OLMALI
Yıl 1991 Erdal İnönü ile Süleyman Demirel ortak hükümet oldular. İnönü’nün partisi ile APO’nun partisi seçime ortak girdiler. Meclis’e Apo taraftarı 20 kişi girmişti.
Ünlü Demirel, Adalet bakanlığını, Milli eğitim bakanlığını ve Dış işleri bakanlığını SHP’ye vermişti. O hükümetin Adalet bakanının icraatları bugün dahi 23 yıl sonra tartışılıyor. Erken emeklilik yüzünden emekli sandığı ve SSK’nın sıkıntıya girdiği, hala da normal duruma gelemediği söyleniyor.
1997’de Cumhurbaşkanı Demirel, Asker istedi diye çoğunluk olan Erbakan ile Çiller’e görev vermesi şart iken, Azınlık olan Mesut Yılmaz’a hükümeti kurmak için görev vermiştir. CHP lideri Baykal zaten emirlerinde olduğu için hükümete güvenoyu verdirdiler. İşte bu şekilde 28 Şubat olayı başlamış oluyordu.
Evvela 5000 civarında sağ görüşlü subay ordudan ihraç ediliyor. Kur’an kurslarına büyük bir darbe geliyor. Dini bilgi öğrenme yaşı olan yılları birleştirip din dersi öğrenmesini önlediler. Sanırım en tehlikelisi bu idi. İlkokul ile ortaokul birleşince, çocuklar için 8 yıllık mecburi ilk tahsil geldi.
Zaten 1993’de başlayan cinayetler hep devam ediyor ve suçlular bulunamıyordu. Meğerse Ergenekon Mahkemelerinde anlaşıldı ki, olayları yaptıranlar, İslam dinine karşı tam masonluk uygulayanlardır.
O ekibin avukatıyız diyenler, tutuklu olanların içinden milletvekili seçenler. Bazılarını tutuklanmadan önce acele edip milletvekili seçenlerdir.
27 MAYIS 1960 İHTİLALİ DOSYASI AÇILACAK
Kayıtsız şartsız milletin olan egemenliği parçalara bölenler, seçilmeden meclisin tepesine orduyu, Hukuk’u, YÖK’ü, Üniversiteleri geçirenlerden, onları gazetelerinde destek olanlardan hesap sorulacak. Bunun yolu Anayasadan geçecek. On senede bir gelerek, inananları sindirmek artık olmayacak, Yakalanmış olan terör Örgütü 50 kişilik militanlarını serbest bırakma emrini veren o günün kara kuvvetleri komutanı mı? Terörü bitirecek idi. Aciz kalmış ve postaldan iktidar bekleyen bir muhalefetten kim ne bekliyor? Şaşıyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets