CHP İLÇE BAŞKANI YANILTILMIŞ! - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

CHP İLÇE BAŞKANI YANILTILMIŞ!

Bu haber 07 Mart 2012 - 0:00 'de eklendi ve 699 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

CHP İlçe Başkanı Gümüş, Muğla Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan Kanalizasyon ve Arıtma Tesisi’nin 2011 yılında söz verilen tarihte tamamlandığını ve 2012 yılının Şubat ayında devreye alma sürecinin başladığını açıklamış.
Kendisine Muğla Belediyesi 2009 Faaliyet Raporu’nu okumasını tavsiye ederim. Orada 2010 yılı hedefleri açıklanırken, “Kanalizasyon ve arıtma tesisinin bir yıl içinde tamamlanarak hizmete sokulmasını sağlamak. (2010 yılının ortalarında evsel atık bağlantıların tamamlanması hedeflenmekte)..” deniliyor.
Verilen sözün üzerinden 2 yıl geçmiş!
 
xx      xx      xx
Sayın Gümüş, 2009 Faaliyet Raporu’nda 2010 yılında tamamlanacağı açıklanan  “evsel atık bağlantıları” ile ilgili de “Muğla 2. İdare Mahkemesi evsel atık bağlantılarıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı vermiştir. Bu karara belediyemiz itirazda bulunmuş ve şu anda sonucu beklenmektedir.” diyor.
Benim bildiğim kadarı ile Belediye’nin Aydın Bölge İdare Mahkemesi’ne yaptığı itiraz mahkeme tarafından reddedilmiştir! Yani Muğla 2. İdare Mahkemesi kararı onanmıştır…
Sanıyorum Sayın Gümüş Belediye’deki ilgililerce yanıltılmış!.. Keşke Ahmet Karaosmanoğlu’nun açıklamalarını bari takip etmiş olsaydı…
Sayın Gümüş bir de “Belediye bu olumsuzluklar nedeniyle evsel atık bağlantısı yapamamaktadır.” derken, “vatandaşların bağlantılarını kendilerinin yaptırabildiklerini” eklemiş. Bu ne çelişki?.. Ayrıca sanki Sayın Gümüş’ün ifadesine göre, Belediye “yürütmeyi durdurmaya” kadar 60 bağlantı yapmış. Yürütmenin durdurulmasından sonra vatandaşlarca 150 bağlantı yapılmış. Vatandaş daha hızlı!..
İlçe Başkanı Gümüş, sanki verdiği rakamlarla Belediye’nin beceriksizliğini belgelemiş! 13 ayda 60 şube yolu yapmışlar. Halk, mühendisler aracılığıyla 3 ayda 150 şube yolu yapmış…
Ki söz verilen tarih aslında 2009 Yılı Faaliyet Raporu’na göre 2010 yılının ilk 6 ayında evsel atık bağlantısı dahil her şey bitmiş olacaktı…
Bitti mi?
 
xx      xx      xx
Bir de ben sorayım; Kanalizasyon ve Arıtma Tesisi uygulamasından doğması halinde kamu zararını kim ödeyecek?
Ki CHP İlçe Başkanı Gümüş’ün açıklama yapmasına neden olan basın toplantısında AK Parti İlçe Başkanı Çelebi şu soruları yöneltmişti:
“Kanalizasyondan çıkan pis kokular Muğla halkının rahatsızlığını ciddi şekilde arttırmıştır. Bu ihale (evsel atık bağlantısı ihalesi) sonucunda doğan kamu zararı kime ödettirilecektir. Bu durumdan dolayı açığa alınan veya görev yeri değiştirilen müdür veya kamu görevlisi var mıdır? Eğer yoksa bu işin sorumlusu kimdir?”
Sayın Gümüş bu sorulara neden yanıt vermediniz?
 
xx      xx      xx
CHP İlçe Başkanı Gümüş açıklamasını evsel atık bağlantıları ile ilgili “Mesleğim avukatlık değil ama yargıda bulunan bu husus hakkında avukat olan Sayın Çelebi’nin mesleğinin etik kurallarını hatırlatmakta yarar var diye düşünüyorum.” diye devam etmiş.
Oysa yargıda olan hususlar kamuoyunu ilgilendiren hususlardır. Asıl Etik olmayan bunları kamuoyundan saklamaktır!
CHP İlçe Başkanı Gümüş açıklamasında bir de AK Parti İlçe Başkanı Çelebi’ye “pis kokular geldiğini” iddia ettiği arıtma tesisini gezmesi tavsiyesinde bulunmuş. Sayın Gümüş galiba arıtmanın çalışmaya başladığını düşünüyor veya kamuoyunun böyle algılamasını bekliyor. Oysa şu anda Arıtma Tesisi denemede… Deneme safhası sonucu mevcut kanalizasyon şartları nedeniyle çıkan sonuçlar olumlu olmazsa ne olacak?
 
xx      xx      xx
İlçe Başkanı Gümüş, AK Parti İlçe Başkanı Çelebi’nin “Eski garaj alanı” ile ilgili “Burada yeşil alan, meydan düzenlemesi yapılmalı. Buraya ‘Efeler ve Kuvayı Milliye Meydanı’ adı verilmeli.” sözlerine de yanıt vermiş.
Sayın Gümüş, bu konuda “Sayın Çelebi’nin Koca Havuz Parkı’nda bulunan Kuvvayı Milliye Anıtı’ndan haberinin olmadığı gün yüzüne çıkmıştır.” demiş.
Pes doğrusu… AK Parti İlçe Başkanı “anıt” demiyor, “meydan” diyor! Hem adama, “Hani Koca Havuz’un olduğu yerde rekreasyon alanı yapılacaktı. SİT ilan edilmesi gereken Koca Havuz’u ne yaptınız?” diye sormazlar mı?
 
xx      xx      xx
CHP İlçe Başkanı Gümüş, “eski garaj alanı” ile ilgili bilgi kirliliği yaratacak açıklamalarda bulunduktan sonra burada gelinen nokta ile ilgili “Söz konusu alan kat karşılığı inşaat yapılmak üzere 24.11.2010 tarihinde en uygun teklifi veren % 62.56 ile Metro Mühendislik’e ihale edilmiştir. Belediye ile firma arasında 08.12.2010 tarihinde sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme gereği, sözleşmenin imzalanmasından itibaren 90 gün içinde uygulama projeleri bila bedel hazırlanacak ve idarenin onayına sunulacaktır. Projelerin hazırlanması aşamasında mevcut parselin tescilli parsellere cephe vermesinden dolayı; Belediye Meclisimizce onaylanan Kentsel SİT Alanı Plan Notları gereği; Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu’nun 664 Sayılı ilke kararları gereği yapılacak olan yapının cephe ve siluet çizimlerinin Koruma Kurulu onayına sunulması gerekmektedir….. Muğla Mimarlar Odası’nın İdare Mahkemesi’ne eski garaj alanında istenen bu iş için mahkemeye vermiş, İdare Mahkemesi de yürütmeyi durdurmuştur…” demiş.
 
xx      xx      xx
Offf.. Of… Yahu bizleri, Muğlalıları aptal sananlar mı var? Bu belediyenin her işi mahkemelik mi olacak? İyi ki Ahmet Karaosmanoğlu burnunu Katlı Otopark ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’ne sokmamış!
Muğla Belediyesi eski garaj alanına yapılacak müdahalenin Koruma Kurulu’na sorulması gerektiğini bilmiyor muydu? Belediye içinde KUDEB birimi var iken niye projeler ihaleden önce kurul onayına sunulmamış? Bu ne iş bilmezlik?…
En önemlisi Mimarlar Odası yargıya gitmese idi Muğla yasal olmayan bir iş merkezine mi sahip olacaktı?!!
Sayın Gümüş, açıklamasının sonunda AK Parti İlçe Başkanı Çelebi’nin, bundan sonra açıklamalarını iyi araştırıp, öğrenmesi sonunda yapmasını tavsiye etmiş. Keşke kendisi o tavsiyeyi CHP İlçe Başkanı Gümüş içinde yapmış olsaydı…
( 07.03.2012)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets