DAĞ FARE DOĞURDU - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

DAĞ FARE DOĞURDU

Bu haber 06 Mart 2012 - 0:00 'de eklendi ve 865 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

AK Parti Muğla Merkez İlçe Başkanı Av. Mustafa Çelebi’nin Muğla Belediyesi’nin altyapı, kanalizasyon ve arıtma tesisi uygulaması yanında eski garaj alanı ile ilgili eleştiriler getiren basın toplantısının ardından CHP Muğla Merkez İlçe Başkanı Bahattin Gümüş de bir basın toplantısı düzenledi.
Gümüş, Çelebi’nin eleştirilerine yanıt verdi.
AK Parti İlçe Başkanı Çelebi’nin eleştirilerden daha çok eleştiri bu köşede tarafımdan ve bir “kentli sorumluluğu” ile Makine Mühendisi Ahmet Karaosmanoğlu tarafından yapılıyor. Nedense bize yanıt veren yok!
 
xx      xx      xx
Peki CHP İlçe Başkanı Gümüş, AK Parti İlçe Başkanı Çelebi’nin eleştirilerine yanıt verebilmiş mi?
Gümüş’ün açıklamalarının yazılı metnini iki defa okudum. Genelde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, yerelde CHP İl Başkanı Murat Tevfik Ülkü ve Milletvekilleri Prof. Dr. Nurettin Demir ve Tolga Çandar ile Ömer Süha Aldan’ın yapabileceği ve yapmakta oldukları eleştirileri sıralamış. Gümüş, “AKP’nin iktidardaki 10. yılında ya da Sayın Başbakanımızın söylemi ile ustalık döneminde Muğla karnesini sizlere sunmaktan inanın ki büyük sıkıntı duymaktayım.” diyerek özetle şöyle demiş:
“Merkez ilçemizin önemli geçim kaynaklarından biri olan tütün bitirilmiştir; Ülkemiz şu anda Dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanan ülke durumundadır; Muğla’mız merkezi hükümetin kaynak aktarımında verdiğini alamaz durumdadır; Türkiye’nin 6. büyük barajını yapmanın bir marifet olduğunu bizlere anlatılarak, doğa harikası yerin yerle bir olmasına göz yumulmuştur; Güneş Enerjisi başta olmak üzere doğa dostu diğer enerji kaynaklarının kullanımı fantastik proje olarak görülmüştür; CHP’li belediyelere baskının her türlüsü yapılarak yıldırma politikaları izlenmiştir; Muğla’da yapılacak hastane konusunda halkın ve meslek odalarının tüm çağrılarına kulak tıkayıp, bildiklerini okumaya devam etmektedirler; Muğla’ya gelecek doğal gazın Muğla Merkez İlçemize döşenmesi için hiçbir çaba gösterilmemiştir; Belediyelerimizin vatandaşlarımızı zor durumda bırakmamak için almak istemediği yol katılım payı ile ilgili milletvekillerimiz mecliste önerge verdikleri halde hiçbir şey yapmayarak belediyemizle vatandaşı karşı karşıya getirmek istemektedir; Ülkemiz için işsizlik başta olmak üzere birçok sosyal ve ekonomik konuda en ufak somut proje üretilmemiştir.”
 
xx      xx      xx
Bu başlıkların bazılarına bende katılıyorum… AK Parti sözcülerinin bunlara elbette yanıtları olacaktır. Orası beni ilgilendirmiyor. Benim merak ettiğim, bu eleştirilerin AK Parti İlçe Başkanı Çelebi’nin Muğla Belediyesi karar ve uygulamaları ile ilgili eleştirileriyle ne ilgisi var?
Ama merak ediyorum; AK Parti sözcüleri “Tütün kotalarla AK Parti’den önce bitirildi. AK Parti tersine bazı alanlarda ekime izin verdi, ama ekici bulunamıyor.”; “Dalaman Akköprü Barajı tamamlanmamış olsaydı, son yağışlarda bölgede taş üstünde taş kalmazdı.”; “Doğal gaz Akçaova’ya kadar geldi. Belediye istenilen bilgileri zamanında vermediği için şehir merkezine girilemedi. 9 Haziran’da istenen bilgiler Muğla Belediyesi tarafından Aralık’ta, Bayır Belediyesi tarafından 19 Şubat’ta verildi. Bu yüzden 22 Şubat’ta ihale aşamasına gelinebildi.”; “Yol katılım payı ile ilgili yasa, Muğla Belediyesi’nin usulsüz katılım payı talep etmesine izin veriyor mu?” şeklinde savunmada bulunursa ne olacak?!!
xx      xx      xx
Niyetim AK Partililere akıl vermek değil, herkesin aklı var bilmem neyi var… AK Parti sözcüleri şöyle de sorabilirler;
– Muğla Belediyesi 10 yılda kanalizasyon ve Arıtma Tesisi projesinden başka hayata ne geçirdi? Üstelik onu da ellerine yüzlerine bulaştırdılar…
– Bir de kimseye sormadan Katlı Otopark ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’ni gerçekleştirdiler. Katlı otopark soruşturma konusu oldu mu olmadı mı? Eleştirilere, tepkilere rağmen yapılan ve trilyonların betona gömüldüğü Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nin neden, nasıl, kaça yapıldığının adam gibi hesabı verildi mi?
Merak ediyorum, ne yanıt verilir?
Ayrıca şu “Yol katılım paylarını” da merak ediyorum… Muğla Belediyesi CHP’li değil mi? Muğla Belediyesi Konak Belediyesi gibi “Biz bu bedelleri almak istemiyoruz.” diye yargıya başvurabilmiş mi?.. Üstelik karşı çıktıklarını hiçbir şekilde beyan etmeyen Muğla Belediyesi bu işi bile düzgün yapamamış ve olay vatandaşlar tarafından yargıya taşınmıştır!
 
xx      xx      xx
Doğrusu ben, AK Parti İlçe Başkanı Çelebi’nin eleştirilerine, CHP İlçe Başkanı Gümüş’ten daha akılcı, sağlam bir savunma bekliyordum. Dağ fare doğurdu…
Gelelim AK Parti İlçe Başkanı Çelebi’nin eleştirilerine verilen asıl yanıta.
Ben tatmin olmadım!
CHP İlçe Başkanı Gümüş, bu noktada açıklamasında AK Parti İlçe Başkanı Çelebi’nin yanlış beyanlarda bulunduğunu söylüyor.
Gümüş, Çelebi’ye “Ahmet Karaosmanoğlu’nun verdiği mücadeleyi vermediğiniz için teşekkür ederim.” dese daha iyi olurdu…
Öztürk’ün beyanları, Karaosmanoğlu’nun verdiği mücadeleye dayanan beyanlar. Karaosmanoğlu’nu neden yalanlamıyorsunuz?!!
CHP İlçe Başkanı Gümüş’ün “Dağ fare doğurdu” dedirten evlere şenlik basın açıklamasına yarın devam edelim…
(06.03.2012)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets