Özden rest çekti! 03.11.2011 - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Özden rest çekti! 03.11.2011

Bu haber 03 Kasım 2011 - 0:00 'de eklendi ve 724 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

İsmail Atasever hocamı anlayamıyorum. Dünkü yazısı ile beni yine şaşırttı. Yazısını anlamaya çalıştığım kadarıyla hala “devlet hastanesi ne olacak?” diye sorup, çok sevdiği Başkan Gürün’ün üzerinden kampus alanına yapılacak hastanenin uzak olacağını söylüyor. Olabilir ama hocam sizin bu konuda görüşünüz yok mu?..  İsmail hocam da “Halka sorulmadı.” diyor. Ne biliyorsun?.. Ankaralının Kahvesi’ndekilere “Tıp Fakültesi’nde mi Devlet Hastanesinde mi tedavi görmek istersin?” diye sor bakalım… Kötekli’de hizmet var, Vakıf arazisinde rant!..
Madem basın toplantılarına gitmiyorsunuz, insan bari kendi gazetesini okur… Belki bu yazımı okur…
 
xx      xx      xx
AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden partililerinin “tarihi konuşma” olarak nitelendirdikleri konuşmasına önceki gün, adeta bilgilendirme yapar gibi konuşmasında  “Türkiye ile birlikte Muğla’yı da büyütmek, geliştirmek istiyoruz” diye başlayıp şöyle devam etti:
“Ülkede 50 milyon, Muğla’da 5 milyon turistte ulaşmak istiyoruz. Muğla turizm bölgesi olduğu kadar tarım bölgesi de. Barajları bitirdik. Sulu tarımı büyütüp, geliştirmenin adımlarını attık. Yeni barajlar yapıyoruz. Milas’ta Derince Barajı yapımı devam ediyor. Bizden öncekiler yıllarca laf ürettiler. Göcek Tüneli’ni açamadılar. Bodrum’a su götüremediler. Biz Göcek Tüneli’ni açtık. Bodrum’a suyu götürdük. 2050 yılına kadar Bodrum’da su sorunu yok. Turistin Muğla’ya kışın da gelmesi için Muğla’da sağlık turizmi yapılmasını istiyoruz.  Hastalarımızın her salah Muğla’dan otobüse doluşup, il dışına gitmek zorunda kalmalarını istemiyoruz. 500 yataklı hastane yapıyoruz.”
 
xx      xx      xx
Kendileri Muğla için çabalarken, birilerinin “değişmedik, değişmeyeceğiz” i politika haline getirenlerin alıştıkları politik zeminin altlarından kaydığını görerek bilgi kirliliği yarattıklarını belirten Milletvekili Özden sözlerini şöyle sürdürüyordu:
“Ben çarşı esnafını dolaştım. Yaratıkları o bilgi kirliliğinin oralarda karşılığını bulmadığını gördüm. Kapalı kapılar ardındaki planları tersyüz ettiğimiz için Muğlalılardan teşekkür alıyoruz. Siyasi kararlılığımız teşekkür alıyor. İşimiz çok. Onlarla uğraşacak vaktimiz yok.”
 
xx      xx      xx
Hastane ile ilgili ortaya atılan iddiaları birer birer yanıtlayan Milletvekili Özden, yapacakları hastanenin “üniversite hastanesi olmayacağı” ile ilgili “Üniversite Hastanesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’dir. Yani 3. basamak sağlık hizmeti veren hastanedir. Muğla’da şu anda Devlet Hastanesi yok… Araştırma ve Uygulama Hastanesi var. Muğla Devlet Hastanesi şu anda 3. Basamak Sağlık Hizmeti veriyor. Ancak mevcut koşullarda bu sağlık hizmetini vermek zor… Bu hizmeti 500 dönümlük Tıp Fakültesi kampusunda yapacağımız 500 yataklı Araştırma Uygulama Hastanesi’nde vereceğiz.” derken, “Tıp Fakültesi Hastaneye sahip olunca mevcut hastanenin kapatılacağı” iddiasına da şu yanıtı verdi:
“Hayır. Mevcut alanı olduğu gibi koruyoruz. Mevcut hastanede poliklinik hizmeti devam edecek. Her şey için üniversiteye gidilmeyecek. Burayı Sağlık Kompleksi haline getirip, ayrıca 40 üniteli Ağız Diş Sağlığı Hastanesi’ni de burada faaliyete geçireceğiz. Bu noktada soruyorum, onların istediği gibi Vakıf arazisine hastane yapılınca Devlet Hastanesi ne olacaktı?”
 
xx      xx      xx
Milletvekili Özden’in siyasi kararlık ortaya koyan konuşmasında “Sormak istiyorum. Siz eski garaj alanına lüks konutlar dikmek isterken bu halka sordunuz mu?” sorusu tokat gibi geldi… Kendisinin kapalı kapılar arkasında konuştuğu iddialarına da şu yanıtı veriyordu:
“Bu gün burada konuştuğumuz gibi, neyse onu açık yüreklilikle söylüyoruz. Halka rağmen bir şey yapmıyoruz. Muğlalının ne istediğini biliyoruz. Son yağmurlarda 110 evi su bastı. 40 yılda bir kanalizasyon projesi ürettiler, ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Kokuttular… Bunu çözemeyenler bana hastane yeri ile ilgili akıl veremezler! Herkes kendi işine baksın.”
 
xx      xx      xx
Milletvekili Özden, “Hastaneyi şehrin dışına taşıdıkları” iddialarına, “Hastaneyi şehrin dışına taşıyormuşuz! Kötekli Muğla’nın Mahallesi değil mi? Daha kendi mahallesini benimseyememiş bir zihniyetle karşı karşıyayız. Bunlar Muğla’yı il merkezinden ibaret görüyorlar. Biz Muğla’yı 11 ilçenin merkezi görüyoruz.” diye karşılık verirken, Muğla’nın Büyük Şehir olacağına dikkat çekerek şöyle devam ediyordu:
“Son bir yılda 250 hastayı ambulans helikopterle, 25 hasta ambulans jetle Antalya’ya, başka illere taşıdık. Biz bu hastalar Muğla il merkezine taşınsın istiyoruz. 2014’e Muğla Büyük Şehirle gidiyor. Bunlar hala bunun farkında değiller. Kötekli’yi mahallesi olarak benimseyemeyenler Fethiye’nin Seki köylerine nasıl ‘ben sizin başkanınız olmak istiyorum’ diyecekler?”
 
xx      xx      xx
Milletvekili Özden, konuşmasının sonunda Milletvekili Ali Boğa ve il, ilçe teşkilatları ve Sağlık Bakanlığı ile beraberlik içinde olduklarını birlikte hastane projesinin ardında durduklarını ortaya koyarken, “Bir an önce bu hastaneyi Muğla’ya kavuşturmalıyız. Daha oyalanmak istemiyoruz. Oyalama oyunlarına gelmeyeceğiz.” diyerek şu sözleriyle de adeta rest çekiyordu:
“AK Parti Türkiye’de vesayet rejimini bitirdi. Millet üzerine konulan ipotek kaldırıldı. İş aleminin önündeki vesayette kaldırıldı. Şimdi Muğla’daki vesayetleri kaldırıyoruz. Bizim onaya gideceğimiz tek merci halkımızdır. Kendilerini Muğla’nın sahibi görenlerin daha çok planı bozulacak. 500 dönüm arazi üzerinde proje çalışması başlamıştır. 2 ayda proje biter. 3 ayda da inşaat ihale edilecek. Yeni yıla hastanenin temelini atarak gireceğiz. Gelin bundan sonra su için, ısınma için konuşalım.”
Evet, hastane konusu noktalanmıştır. Gelin bundan sonra su için, ısınma için konuşalım. Kötekli ile şehir merkezi arasında “hafif raylı sistemden” söz edelim… Kötekli-TOKİ Evleri arasında alt-üst geçitli kavşağı gündeme getirelim…
Siyasi iktidarın desteğini almanın yollarına bakalım… Muğla’nın daha beklemeye tahammülü kalmadı!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets