HİZMET ETMEKTEN BAŞKA AMACIM YOKTU (II) - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

HİZMET ETMEKTEN BAŞKA AMACIM YOKTU (II)

Bu haber 20 Şubat 2010 - 0:00 'de eklendi ve 644 views kez görüntülendi.
Avatar
İsmail Ataseverismailatasever@hamlegazetesi.com.tr

MUĞLA’YA HİZMET ETMEKTEN BAŞKA AMACIM YOKTU (II)

Aynı başlığı taşıyan yazımın I.bölümünde, önceki dönem Muğla AKP Milletvekili Dr. Seyfi Terzibaşıoğlu’na yönelttiğim soruların karşılığı vardı.
Verdiği cevaplar oldukça ilginçti.
Bir kere, milletvekilliği sürecinde Muğla’ya kalıcı bir takım hizmetlerin gelmesini sağladığı halde, neden 2.kez aday gösterilmemişti?
Ben elimden geldiğince “her şey Muğla için” diyerek hizmet etmeye çalıştım. Buna karşın 2.kez kez milletvekilliği adaylığı tamamen partimin bileceği bir işti.
Sizin aynı sürede çok para harcadığınız, dolayısıyla maddi anlamda sıkıntıya düştüğünüz söyleniyor? soruma, kendinden emin bir şekilde cevaplıyor.
Çok şükür öyle bir derdim yok.
Tamam da bazıların zihninde yer eden sorumlara cevap olsun diye mi şu sıra pek çok binanın restorasyonuna giriştiniz? dediğimde, şimdi ancak fırsat bulabildim demişti.
***
Sorularımı sürdürdüm.
Sizin sık sık yurt dışına çıktığınızı gözlüyoruz. Seyahat ettiğiniz ülkeler ile Türkiye’yi mukayese ettiğinizde nasıl bir farklılık görüyorsunuz?
Avrupa ülkelerini az çok biliyoruz. Asıl dikkatimi çeken Güney Amerika ülkeleri oldu. Brezilya, Arjantin, Şili ve Uruguay bize göre ismi büyük ülkeler konumunda. Halk, ekonomik bazda büyük gelir sahibi olmadıkları halde, halinden memnun. Küçük bir takım kaynakla geçinmekten mutlular. Hepsinden önemlisi, bu durumda oldukları halde, yarınlarından endişe etmiyorlar.
Bu açıklamanızla, bu ülkelerin demokrasiyi özümsediklerini mi söylüyorsunuz?
Evet.
İki önemli hususu daha fark ettim.
Bir kere bizim kıyılarımız ve denizlerimiz, her bakımdan ideal kıyılar.
O ülkelerin kıyılarında dalgalar nedeniyle denize girmeniz çok zor. Buna karşın kıyıların temizliğine azami dikkat gösterdiklerine tanık oldum.
Türkiye olarak iklim ve toprak yapısı itibariyle çok verimli alanlara sahip olduğumuz için çeşitli ürünler yetiştirmek mümkün iken bu ülkeler tek tip tarım ürünü üzerinde yoğunlaşmış.
Yeniden ülkemiz, yanı sıra kendi ilimiz Muğla’ya dönelim.
Şayet, yeniden aday gösterilir ve de milletvekili seçilseydiniz, Muğla’ya ne gibi hizmetlerin gelmesini sağlardınız?
Ne zamandır düşündüğüm, sportif alanda projelerin gerçekleşmesini sağlamaya çalışırdım.
Öncelikle olimpik ölçülerde Spor Salonu yapılması.
Bunun anlamı, yeri yabancı birçok kulübün Muğla’da maç yapması demekti. Birde Atatürk Stadyumunun ışıklandırılması. Şayet bu gerçekleşirse, alt kademedeki birçok milli maçların burada oynanması mümkün olurdu.
Milletvekilliği sürecinde en fazla üzerinde durduğum Hipodrom yapılmasıydı. Ama yer konusundaki sıkıntılar, o zaman engel teşkil etti.
Sportif tesislerden öte başka yapmak istedikleriniz var mıydı?
Çine-Yatağan-Milas arasında demiryolu döşenmesi hayata geçmek üzereydi. Şimdi üzülerek gözlüyorum ki konunun üzerine giden yok.
Açık açık söylemese de milletvekili olsaydım, bunun üstesinden gelirdim demeye getiriyordu.
Birde il genelinde konuşlanan kültür varlıklarının aslına uygun olarak restorasyonu.
Biraz mensubu olduğunuz AKP’nin politikalarından dem vuralım.
Açılım politikası bir yerde kadük oldu?
Ayrıntılara girmeden bu konuda izlenen politikanın yanlışlığını kabul ediyordu Terzibaşıoğlu.
Ve ekonomi.
Eğer Muğla gibi halkın ayağını yorganına göre uzattığı, tabir yerindeyse ticaretle uğraşan kesimin ayağının yere bastığı bir kentte, bu denli ekonomik güçlükler varsa, ülke ekonomisinin reel rakamlar içerdiğini söyleyemezsiniz.
Nitekim söylemedi de.
O da, ekonomik göstergelerin beklentilere cevap vermekten uzak olduğunu, açık açık dilendirmese de kabul etmişti.
Sonuçta, bir önceki dönem Muğla AKP Milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu, il geneli adına çok şeyler yapmak istemesine karşın, partisinin bu dönem geri planda tuttuğu bir siyasetçi idi.
Muhalif muktedir kesimde yer alan her kim olursa olsun, onu yeniden parlamentoda görmek istemelerine karşın gerçekleşmemesi, Muğla adına bir eksiklik olarak görülüyordu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets